Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla (/Temat-COALCO-pl-wirtualna-kopalnia-wegla-155256)



RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - kolorpurpury - 18-04-2018 14:21

Będzie z tym oczywiście coraz gorzej.
Według mnie dobra metoda to stworzenie jednak własnego forum
coalco.pl/forum a ten temat sam coalco w zasadzie mógłby odpuścić i odpowiadać już tam a tutaj zostawić to forumowiczom. Na własnym forum o wiele łatwiej i składniej będzie to robić + można też pomyśleć nad monetyzacją tego forum (reklamy, sygnatury itp.). Po co szukać opcji na zewnętrznych stronach jak na własnym forum można zarobić?

Prawda jest taka, że za kilka miesięcy ten temat będzie miał 600 stron, będzie jeden wielki chaos i powtarzające się pytania, odpowiedzi itp.
Tutaj powinien być temat dla nowych, zainteresowanych forumowiczów, którym odpowiadają forumowicze.
Wszelkie sugestie, pytania itp. już grających według mnie powinny być posortowane i poukładane na własnym forum.

Widzę też że temat współpracy między graczami itp. rośnie. Warto zwrócić na to uwagę ale to dość niebezpieczny temat. Musi to być wykonane bezbłędnie, spójnie i mieć w grze sens.
Myślę, że rozwiązanie tego na zasadzie zakładania osobnych spółek z udziałami to najlepsze rozwiązanie ale wymaga tyle przemyśleń i pracy, że powinien być to odległy temat.

Coś typu gracz zakłada spółkę, która ma powiedzmy 10000 udziałów, każdy udział ma swoją cenę wykupu i dla spółek możliwe budynki itp. z podziałem zysku dla udziałowców. Ale to jest wbrew pozorom bardzo duży temat, który lepiej odłożyć w czasie i wykonać dobrze niż zrobić coś szybko, co potem będzie zmieniane, usuwane itp. bo wpadnie lepszy pomysł. Coalco i tak rozwija się bardzo szybko. Zainteresowanie samym wydobywaniem węgla było ogromne. W miesiąc czasu doszły 4 budynki rzucające nowe światło na grę. Budynki idealnie współpracujące z systemem wydobycia węgla, energii, giełdą. Do tego praca, logistyka, nowe surowce. Wachlarz możliwości jest ogromny ale to może wyglądać łatwo tylko ze strony gracza. To musi wszystko współpracować, nie naruszać a wręcz poprawiać rentowność coalco, nie dawać możliwości naruszeń, zapewniać popyt, być atrakcyjne, obliczone itd.

Nawet obecna aktualizacja, która wydawać się może dość prosta (kilka funkcji, 4 budynki itp.) wymagała mnóstwa obliczeń, pracy i przemyśleń. Już nie wspominając o zaprogramowaniu tego. Samo zaprojektowanie aktualizacji to wiele godzin pracy. Ze spółkami czy czymś podobnym sprawa będzie jeszcze trudniejsza, bo trzeba brać pod uwagę obecny rynek, ceny, potencjalne ceny, rentowność i czy odpowiedni balans między spółkami a obecnymi budynkami itp.


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - coalco - 18-04-2018 14:29

Jeżeli znajdą się trzy osoby chętne do moderacji takiego wewnętrznego forum coalco to nie ma problemu, założymy forum skoro chyba tylko ja jestem przeciw. Ja nie będę moderował forum aby nie być posądzonym o cokolwiek.
Przyjmuję zgłoszenia od chętnych na PW. Warunek jest taki, że musi to być osoba posiadająca "certyfikat" coalco i poprawnie posługiwać się polszczyzną. Pozwolicie, że sam wybiorę trzy osoby spośród chętnych.

Ja tymczasem znikam na dwie godzinki. Do zobaczenia!


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - Enterddz - 18-04-2018 14:51

coalco powiedz mi znajomy dostał reflinka od emnie wszedł i ma puste pole czy mimo to złapie mi go ?


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - pewue - 18-04-2018 15:12

(18-04-2018 14:51)Enterddz napisał(a):  coalco powiedz mi znajomy dostał reflinka od emnie wszedł i ma puste pole czy mimo to złapie mi go ?

Hmm, dziwne. U mnie nie widać osoby polecającej, kiedy jestem zalogowany na coalco. Kiedy się wyloguję, wszystko gra i buczy. Czy to na pewno Twój znajomy dostał reflink? Wink


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - negat1v31 - 18-04-2018 15:14

Zgodzę się z kolorpurpury, uważam że forum mogłoby zmniejszyć aktywność i frustrację coalco wynikającą z ciągłego odpowiadania na te same pytania Wink Możnaby zrobić FAQ, poprzyklejać często poruszane tematy aby nowo zarejestrowani mieli pod nosem swego rodzaju vademecum - myślę że dzięki temu ilość pytań typu "jak przewieźć węgiel ze składu" została by ograniczona do minimum Wink


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - parwelcia - 18-04-2018 15:15

Tak wczoraj myslałem nad aktualizacjami i coalco mam dla Ciebie pewną propozycje :
1) co ty na to jak bysmy wprowadzili gieldę transportu chodzi mi o to ,ze jak kupujemy wegiel na gieldzie to zeby nie był u nas za pomoca jednego kliku tylko trzeba by było go transportowac i w tym monemcie mogly by jeszce powstac różnego rodzaju naczepy ( do wegla, do ropy itd) ciagniki mialy by okreslony przebieg i ladownosc i po pewnym czasie by sie psuly i albo mechanik albo złom lub mozna transportowac pociagami -zrobi sie ciekawie - jak to widzicie?
2) myślałem nad tym żeby wprowadzić do kopalni poklady wegla tzn mamy określoną ilośc do wydobycia powiedzmy 10tys i pozniej trzeba szukac nowych pokladow i przy okazji mozna by trafic na poklady czegosc innego np.miedz, wegiel brunatny może by tez przydały sie wózki ktore by z kopalni transportowały wegiel na powierzchnie , mogły by byc też jakies wiertarki robiące odwierty

Dajcie znac jak wam sie podobaja pomysły


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - rachman - 18-04-2018 15:18

Coalco odnośnie przechwytywania/podkupowania kontrahentów warto wprowadzić dodatkowe zabezpieczenie - tak na przyszłość głośno myślę publicznie by inni też wzięli pod uwagę że takie triki nie powinny przejść:
- ktoś zaprasza kontrahenta lub wykupuje
- boss powiedzmy czuje się Bossem, ma czas więc uczy nowicjusza obsługi gry, podstaw giełdy, technik zdobywania poleconych i całej otoczki związanej z nią (traci czas, przekazuje wiedzę wartą od 0 do setek złotych jeśli chodzi o zdobywanie kontrahentów, a nawet więcej jeśli w grę wejdzie dodatkowo nauka tworzenia stron landinowych, danie kodów rabatowych na narzędzia SEO itp., danie materiałów szkoleniowych itd itd)
- kontrahent bierze wszystko ochoczo i ucieka do innego facepalm

Takie kontrakty czasowe (lojalki) czy coś podobnego byłyby dodatkową opcją dla chętnych, a wtedy bossowie nie bali by się ucieczki kontrahentów zaraz po przekazaniu wiedzy. Gdyby wystarczyło dać powiedzmy 10 zeta i można wiać do innej korporacji podczas gdy wiedzy uzyskaliśmy na wartościowe kilka dobrych szkoleń/mentoringów to mało komu będzie chciało się aż tak poświęcać. Myślę że może trafić się kilka konkretnych bossów i warto dać im rozwinąć skrzydła po prostu.

Sporadyczne przypadki wiadomo ale przy etapie planowania możesz przemyśleć lub odrzucić pomysł Smile
No bo trzeba przed podjąć decyzję jaką rolę bosowie mają pełnić czy tylko wprowadzać, czy trochę pomagać czy jednak to rola szerszego kalibru gdzie jakieś odszkodowanie może być marnym zabezpieczeniem Wink

Podkupowanie jak najbardziej ale z góry warto pomyśleć o wielu nadużyciach - no chyba że faktycznie dopuszczamy możliwość powstawania szajek mafijnych i wyłudzaczy tajemnic gospodarczych Wink Tylko by nie wylać dziecka z kąpielą... nie ostrożne podejście może spowodować że rozwinięte już korpo w zarodkach będą mogły niszczyć nowe ale perspektywiczne korporacje. Nastałby monopol i z czasem nuda Wink Albo jesteś z big bossem albo cię zjedzą Wink


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - TheJerremi - 18-04-2018 15:24

Jak dla mnie twoje pomysły @parwelcia są już zbyt przekombinowane. Ta gra chyba nie zmierza w tym kierunku, w jakim ty wymyślasz pomysły na aktualizację.


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - Lucky166 - 18-04-2018 15:31

Prostsze rozwiązanie:

Transport działa w dwie strony: skład >< pkt. handlowy
dzięki temu trzeba by było planować jaką taktykę się obiera:
-czy bardziej grać na giełdzie
-czy rozbudowywać korporację

To samo można by było zrobić kupując węgiel na giełdzie (nie masz go od razu u siebie tylko musisz czekać)

Jeśli nie chcesz czekać: To korzystasz z usług firmy spedycyjnej i masz towar natychmiast tam gdzie chcesz (koszt 5% transportowanego towaru)


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - TheJerremi - 18-04-2018 15:41

@edit: dobra, nie zrozumiałem przesłania za pierwszym przeczytaniem
-------------------------------------------------------------------------------------
Teraz i tak już można planować czy obracasz swoim węglem czy inwestujesz.