Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ryczałt a przychody w $$$ - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Ryczałt a przychody w $$$ (/Temat-Ryczalt-a-przychody-w-155214)



Ryczałt a przychody w $$$ - LikeIt - 09-03-2018 17:27

Witam!

Obecnie rozliczam się ryczałtem 8,5% od przychodów ewidencjonowanych.
5 lutego otrzymałem przelew od zagranicznej firmy w dolarach $ na moje konto walutowe. Teraz mam dylemat jak odprowadzić te 8,5% - muszę przeliczyć dolary na złotówki po kursie średnim z dnia 5 lutego (https://goo.gl/kkGvEa 1 USD - 3,3375zł) i przelać na konto US, czy jest inna zasada? Wink

Pozdrawiam!


RE: Ryczałt a przychody w $$$ - twardy - 09-03-2018 17:52

Po pierwsze to po srednim kursie NBP z dnia poprzedniego roboczego.
A po drugie, podatek musiales odprowadzic chyba do 20 lutego.


RE: Ryczałt a przychody w $$$ - LikeIt - 09-03-2018 18:04

Do 20 dnia następnego miesiąca. Czyli do 20 marca. Przynajmniej tak zostałem poinformowany Wink
Dzięki za informację z tym poprzednim dniem roboczym. Dzięki!


RE: Ryczałt a przychody w $$$ - Niskieskladki - 09-03-2018 18:23

Mam pytanie. Jeśli zarobiłem poniżej progu podatku dochodowego to cała kasa jest nieopodatkowana i 100% jest moja? I czy jeśli zarobiłem 100 złoty powyżej kwoty wolnej to opodatkowana jest tylko ta stówka, czy całość?


RE: Ryczałt a przychody w $$$ - rachman - 10-03-2018 00:03

Cytat:Mam pytanie. Jeśli zarobiłem poniżej progu podatku dochodowego to cała kasa jest nieopodatkowana i 100% jest moja? I czy jeśli zarobiłem 100 złoty powyżej kwoty wolnej to opodatkowana jest tylko ta stówka, czy całość?
Serio potrzebna Ci ta wiedza? Lubisz hardcore? Weź formularz interaktywny albo program darmowy do pitów i Ci wyjdzie zwrot lub do zapłaty i tyle o podatkach... Rozliczyć musisz choćbyś złotówkę zarobił a reszta co Cię tak serio obchodzi która złotówka opodatkowana która nie? Hmmm


RE: Ryczałt a przychody w $$$ - Xanter98 - 10-03-2018 00:20

Jeżeli zarobiłeś poniżej to pewnie jesteś na czyimś utrzymaniu i w takim wypadku ryzyko kontroli jest praktycznie zerowe, ale według prawa rozliczyć się musisz. Opodatkowana jest kwota powyżej, czyli od całej kwoty odliczasz kwotę wolną od podatku i z tego wyliczasz podatek.


RE: Ryczałt a przychody w $$$ - rachman - 10-03-2018 00:27

Cytat:jesteś na czyimś utrzymaniu i w takim wypadku ryzyko kontroli jest praktycznie zerowe
To takie rozumiem domniemanie oparte na domysłach Wink Nie byłbym taki pewny.
Dodać należy że właśnie jak się nie przekroczyło kwoty tym bardziej lepiej złożyć obowiązkowe zeznanie bo:
- i tak nic nie stracimy prócz czasu na złożenie pitu
- możemy spać spokojnie
- nie grozi nam wpada z powodu nygustwa Wink