Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dekodowanie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: Dekodowanie (/Temat-Dekodowanie-155176)



Dekodowanie - Blasterm92 - 07-03-2018 18:41

Witam, jak rozkodować coś takiego ?


RE: Dekodowanie - rachman - 07-03-2018 21:02

Nawias zamykający jest a otwierający? Weź to wklej jakoś inaczej. Skąd to masz - z jakiego pliku. To wygląda jak kawałek polecenia SQL Wink Każda zawartość między apostrofami np.: 'coś' to dane komórki w bazie danych. Nie rozumiem co tu dekodować. To wygląda na jakieś dane a nie coś zaszyfrowanego.


RE: Dekodowanie - Blasterm92 - 07-03-2018 21:14

Nie wrzucam całości, tylko kawałek dla przykładu bo może być w tym jakaś informacja której całej nie chciałbym udostępnić, potrzebuje wiedzieć co to jest i w jaki sposób to odkodować jeśli się w ogóle da. Pozdrawiam


RE: Dekodowanie - rachman - 08-03-2018 13:45

No to na podstawie tego co widać - nie widzę tu nic do dekodowania. To najpewniej format zapisu jakichś danych i tyle tylko mogę napisać na podstawie tego fragmentu.

Jakieś dane których bez nagłówków ciężko poznać czym są, puste dane, a np. to: 1360956550 - to czas w formacie unix który sprawdzisz sobie np. tu:
https://time.is/pl/Unix_time_converter

1360956550 = Fri Feb 15 2013 20:29:10 UTC+0100 (Środkowoeuropejski czas stand.)


RE: Dekodowanie - flown - 08-03-2018 14:12

Bez kontekstu nie da sie powiedzieć co to za dane.
Jakieś losowe wartosci liczbowe (b22bcc8b to chyba liczba w zapisie heksadecymalnym) - tyle można powiedzieć.


RE: Dekodowanie - rachman - 08-03-2018 14:50

Znalazłem to Twoje tajne dzieło w sieci Tongue
To jak mówiłem to część zapytania SQL. Konkretniej dodawanie danych do bazy danych forum.
Jak chodzi Ci o odszyfrowywanie haseł tych użyszkodników to ciężka sprawa. Hasła się koduje albo hashuje i sporo zabawy z tym by znaleźć sposób w jaki ktoś to robi...


RE: Dekodowanie - useSession - 17-03-2018 13:10

(08-03-2018 14:50)rachman napisał(a):  Znalazłem to Twoje tajne dzieło w sieci Tongue
To jak mówiłem to część zapytania SQL. Konkretniej dodawanie danych do bazy danych forum.
Jak chodzi Ci o odszyfrowywanie haseł tych użyszkodników to ciężka sprawa. Hasła się koduje albo hashuje i sporo zabawy z tym by znaleźć sposób w jaki ktoś to robi...

Nie jestem w temacie, ale jeśli hasła są hashowane w MD5 (co jest dość powszechną praktyką) to istnieją tęczowe tablice (ang. rainbow tables).


RE: Dekodowanie - rachman - 17-03-2018 21:38

NO, technik jest kilka. Tęczowe tablice są jedną z wielu. No ale tu nie chodzi na szczęście o łamanie cudzych haseł. Sprawa wyjaśniona na pw.