Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
comperialead rozliczenie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: comperialead rozliczenie (/Temat-comperialead-rozliczenie-155133)



comperialead rozliczenie - Tartut - 05-03-2018 21:53

Cześć!

Chcę rozliczyć się z US. Zarobiłem 660zł. Nie mogę rozliczyć się ryczałtowo. Przeczytałem w temacie: http://zarabiam.com/Temat-Ponad-2500-PLN-w-5-godzin-149400?pid=1755297#pid1755297 że mogę rozliczyć się na zasadach ogólnych, czyli 18% od dochodu. Czy potrzebuję jakiegoś PIT'a abym wiedział ile zostało odliczone? Może ktoś się już tak rozliczał i wie jak to krok po kroku zrobić?

Pzdr


RE: comperialead rozliczenie - wrzochal11 - 06-03-2018 11:31

W zeznaniu rocznym uwzględniasz ten zarobek. Wpisujesz te zarobki w odpowiednią rubrykę, zapomniałem jaką dokładnie, chyba to było "przychody z innych źródeł".
Miałeś jeszcze jakiś dochód w minionym roku, bo te 660zł zarobiłeś w roku 2017r. ?


RE: comperialead rozliczenie - Tartut - 06-03-2018 12:26

Tak w 2017 zarobione. Będę miał wystawiony jeszcze PIT.


RE: comperialead rozliczenie - rachman - 06-03-2018 16:20

Kto ci ten pit wystawi? comperia? To na podstawie tego wypełnisz pit-37. Jeśli nie dostajesz od nich pitu to sam wypełniasz pit-36 i rozliczasz się jako najem/dzierżawa jeśli w regulaminie programu jest to ujęte że współpraca polega na wynajmie powierzchni reklamowej albo jako inne jeśli nie ma takich zapisów lub uważasz że pod najem to się nie kwalifikuje co robisz. Na stronie ministerstwa masz formularze interaktywne i ci wyjdzie czy musisz zapłacić podatek czy będziesz miał zwrot.


RE: comperialead rozliczenie - Tartut - 06-03-2018 18:19

(06-03-2018 16:20)rachman napisał(a):  Kto ci ten pit wystawi? comperia? To na podstawie tego wypełnisz pit-37. Jeśli nie dostajesz od nich pitu to sam wypełniasz pit-36 i rozliczasz się jako najem/dzierżawa jeśli w regulaminie programu jest to ujęte że współpraca polega na wynajmie powierzchni reklamowej albo jako inne jeśli nie ma takich zapisów lub uważasz że pod najem to się nie kwalifikuje co robisz. Na stronie ministerstwa masz formularze interaktywne i ci wyjdzie czy musisz zapłacić podatek czy będziesz miał zwrot.

Nigdzie nie pisałem, że Comperia wystawi mi PIT. Inny pracodawca wystawi mi PIT od innego dochodu.


RE: comperialead rozliczenie - rachman - 06-03-2018 21:13

Cytat:Nigdzie nie pisałem, że Comperia wystawi mi PIT. Inny pracodawca wystawi mi PIT od innego dochodu.
Cóż jasnowidzem nie jestem - piszesz o comperii to mogłem założyć że o nich mowa Smile Nigdzie nie zaznaczyłeś że o kimś innym mowa.
W takim razie pit-36 ten zielony. Dane z pit pracodawcy wpisujesz tam gdzie trzeba czyli pozycje - "należności ze stosunku pracy" lub "umowy o dzieło i zlecenia" - zależy od rodzaju współpracy, a zarobki z comperii jak pisałem wcześniej pozycje "najem lub dzierżawa" lub "inne źródła" jeśli nie możesz tego pod najem podciągnąć.