Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Programowanie dla laika - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: Programowanie dla laika (/Temat-Programowanie-dla-laika-154629)

Strony: 1 2


Programowanie dla laika - macio96b - 11-02-2018 12:16

Cześć, chciałbym zacząć uczyć się programować, zajmuję się projektowaniem grafiki, responsywnych stron internetowych i chciałbym poszerzyć swoje umiejętności do programowania. Poleci ktoś skuteczne poradniki, kursy, książki dla osoby początkującej?


RE: Programowanie dla laika - VoreCC - 11-02-2018 12:28

Zobacz kanał Pasja Informatyki na youtube Wink


RE: Programowanie dla laika - dzemba - 11-02-2018 19:37

Robisz stronki, ok. Zrób może background do którejś wpisz na YT "first page in PHP/Django/NodeJS/.NET/JavaScript/C++/JavaEE/ czy jakiejkolwiek innej technologii" i zacznij pisać jakąś stronę która ci potrzebna. I tyle, wszystkie kursy na zasadzie chce umieć programować, są bez sensu, bo nie uczą tego co cie interesuje a tego co wymyślił twórca kursu.

Jak wybierzesz złą technologie to zawsze możesz zmienić, a najlepiej przed rozpoczęciem po prostu poczytaj co do czego jest Big Grin

Każda książka z danej technologii zamiast kursu, polecam również Stack Overflow i wikibooks.org jak już się na coś zdecydujesz.

PS. I jak tworzysz strony responsywne to nie liznąłeś trochę JS?


RE: Programowanie dla laika - macio96b - 11-02-2018 20:41

@dzemba źle zrozumiałeś, projektuję - sam design


RE: Programowanie dla laika - unluckyunit - 11-02-2018 23:58

Do czego chcesz wykorzystywać pózniej programowanie i do jakiego poziomu chcesz dojsc? To kluczowe pytania w kontekscie wyboru technologii. Jak juz bedziesz wiedzial co chcesz robic i jakiej technologii chcesz sie nauczyc to ja sugeruje:

- youtube jak napisane wyżej
- dobra ksiazka w temacie danej technologii
- zrobienie jakiegos projektu, ktory bedzie technologie wykorzystywał (learning by doing to najlepszy sposób)
- wymiana doświadczeń i czytania for internetowych dotyczacych wybranej technologii


RE: Programowanie dla laika - dzemba - 13-02-2018 05:03

(11-02-2018 12:16)macio96b napisał(a):  chciałbym poszerzyć swoje umiejętności do programowania.

No chcesz nauczyć się programować, wiec odpisałem jak zrozumiałem pytanie. Napisałem o pisaniu stron www, ponieważ wspomniałeś o tym że zajmujesz się ich wyglądem.

PS. Proszę cię, przeczytaj następnym razem post przed publikacją Big Grin


RE: Programowanie dla laika - macio96b - 13-02-2018 09:29

(13-02-2018 05:03)dzemba napisał(a):  
(11-02-2018 12:16)macio96b napisał(a):  chciałbym poszerzyć swoje umiejętności do programowania.

No chcesz nauczyć się programować, wiec odpisałem jak zrozumiałem pytanie. Napisałem o pisaniu stron www, ponieważ wspomniałeś o tym że zajmujesz się ich wyglądem.

PS. Proszę cię, przeczytaj następnym razem post przed publikacją Big Grin

Tak, wyglądem, miałem na myśli sam projekt. Chciałbym poszerzyć swoje umiejętności i zacząć uczyć się programować.


RE: Programowanie dla laika - pikusix1 - 13-02-2018 09:33

Pasja Informatyki to najgorsze zło polskiego programowania, poczytajcie w internecie trochę. Fakt - przekazuje wiedzę bardzo fajnie, ale to wiedza z początków technologii html, css.

Jeżeli chcesz kurs interaktywny (z pisaniem stron live preview) - polecam freecodecamp oraz Codecademy.


RE: Programowanie dla laika - macio96b - 13-02-2018 11:07

(13-02-2018 09:33)pikusix1 napisał(a):  Pasja Informatyki to najgorsze zło polskiego programowania, poczytajcie w internecie trochę. Fakt - przekazuje wiedzę bardzo fajnie, ale to wiedza z początków technologii html, css.

Jeżeli chcesz kurs interaktywny (z pisaniem stron live preview) - polecam freecodecamp oraz Codecademy.

Kod:
https://strefakursow.pl/sciezki_kariery/front-end_developer.html

Co myślisz o tym?


RE: Programowanie dla laika - dzemba - 13-02-2018 18:59

Czemu koniecznie chcesz hajs wydać? Weź zarejestruj się na jakimś forum od języka który cie interesuje, tam na 100% są darmowe kursy. Albo ściągnij jakąś książkę z chomika, może nie będą najnowsze technologie, ale jako solidna podstawa będzie ok.

Jak już nie wytrzymujesz i musisz coś wydać, szukaj "think in c++" (albo inne z serii), albo jakąś książkę Grębosza, na prawdę solidne tytuły.