Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Placenie karta - czy byc ostroznym? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+--- Wątek: Placenie karta - czy byc ostroznym? (/Temat-Placenie-karta-czy-byc-ostroznym-154126)

Strony: 1 2


Placenie karta - czy byc ostroznym? - Tidus - 23-01-2018 15:43

Wlasnie jestem swiezo po dokonaniu zakupu za pomoca aplikacji Eracoin - polskiej kryptowaluty. Dzieki tej kryptowalucie musialem zaplacic jedyne 1.20zl, jednak jedyna mozliwa opcja zaplaty byla karta platnicza
Nalezalo podac numer oraz date waznosfi karty (3cyfrowej liczby z tylu karty nie trzeba bylo podawac)

Teraz rodzi sie pytanie czy moge czuc sie bezpieczny ze pozostale srodki z mojej karty nie znikna i czy podane dane beda wykorzystane czy jednak nalezy byc uwazniejszym placac karta w internecie.
Dzieki!


RE: Placenie karta - czy byc ostroznym? - Martinuss - 24-01-2018 02:07

@[Tidus]

Radze zablokować kartę i wyrobić nową.
Mając te dane co im podałeś czyli numer karty + datę mogą bez problemu dokonać transakcji na dowolną kwotę.
Jak to działa? Już tłumacze;
Mając terminal płatniczy wybierasz płatność przez wpisanie danych karty (praktyka stosowana przez hotele czyli tak samo jak podajesz dane na Booking to oni podają dane karty hoteli i pracownik ściąga ręcznie...) i wpisuje się najpierw numer karty, datę i kwotę. Transakcja udana.

Serio aż tak zaryzykowałeś dla jakiegoś scam coina danymi? facepalm

Jak masz konto w mBanku to wyrób sobie za 25zł na rok eKarte - służy tylko do płacenia w necie. Dostajesz normalnie numer karty, datę i CVV. Karta jest w PLN i USD lub EUR zależy co sobie wybierzesz. Zasilasz kartę przed transakcją a po transakcji możesz sobie rozładować odrazu. Fajna i bezpieczna opcja. Mogę dać refa do mBanku jak nie posiadasz konta Wink


RE: Placenie karta - czy byc ostroznym? - xdax1 - 24-01-2018 09:39

Ciekawe. Chodź w zasadzie przecież takie dane podaje się przy płatnościach kartą online...


No i pozostaje jeszcze kwestia czy taka osoba jak Maria Belka (córka byłego premiera i prezesa Narodowego Banku Polskiego Marka Belki) by się w taki sposób zescamiła? No nie wydaje mi się...To nie jest pierwszy lepszy scam.
Wiesz co by się działo, gdyby takie coś było?


RE: Placenie karta - czy byc ostroznym? - PremAccHack - 24-01-2018 10:34

Po za tym nawet jak by Ci kasę pobrali to interwencja w banku kartę Ci zablokują i kasę tez pewnie zwrócą.


RE: Placenie karta - czy byc ostroznym? - DENON - 24-01-2018 11:03

Nie musisz wyrabiać nowej karty . Zablokuj na stronie banku płatności kartą w internecie lub ustaw bardzo mały limit np. 200 zł / miesiąc max. Możesz też ustawić przy każdej próbie płatności powiadomienie sms.


RE: Placenie karta - czy byc ostroznym? - Tidus - 24-01-2018 11:30

Wielkie dzieki za odpowiedzi!
Zawsze place karta w internecie i ten temat nurtowal mnie juz dlugo.
Poslucham sie rad i zabezpiecze konto powiadomieniem sms.


RE: Placenie karta - czy byc ostroznym? - thomasward - 24-01-2018 12:15

No właśnie, najlepiej po prostu dać 2FA na swoją kartę (ja tak mam dla transakcji internetowych), a jak będzie jakaś dziwna próba zchargeowania to dopiero wtedy można kartę zablokować.


RE: Placenie karta - czy byc ostroznym? - Tidus - 24-01-2018 15:43

(24-01-2018 12:15)thomasward napisał(a):  No właśnie, najlepiej po prostu dać 2FA na swoją kartę (ja tak mam dla transakcji internetowych), a jak będzie jakaś dziwna próba zchargeowania to dopiero wtedy można kartę zablokować.

Nie widze takiej opcji w nest banku, chyba bede dzwonil na infolinie @[thomasward]


RE: Placenie karta - czy byc ostroznym? - thomasward - 24-01-2018 17:06

W mbanku mam konto, tam jest taka opcja, 3D Secure.


RE: Placenie karta - czy byc ostroznym? - xdax1 - 24-01-2018 17:52

W pekao też mam.
Możesz zawsze zadzwonić/pójść i się spytać.