Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
HotSpot z telefonu - problem - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: HotSpot z telefonu - problem (/Temat-HotSpot-z-telefonu-problem-153949)



HotSpot z telefonu - problem - dimsons - 16-01-2018 18:36

Witam.
Udostępniłem sobie internet z telefonu jako "HotSpot" i podłączyłem się z mojego laptopa do udostępnionego punktu Wi-Fi.

Niestety ale dzieje się doś dziwnego...

Jak robię jakiś większy "ruch" to wydaje mi się że właśnie wtedy problemy się pojawiają..
Przestają się ładować strony internetowe..a po chwili wyświetla się wykrzyknik na obecnym "podłączeniu Wi-Fi" z komunikatem o ograniczeniu łączności..

Chwilę później jak czekam to całkowicie wyłącza mi kartę sieciową w laptopie (i dopiero po restarcie laptopa wszystko wraca do normy, jak chcę kartę włączyć bez restartu - nie włącza się ona).

Inną metodą jest - zareagowanie na czas, t.j. jak tylko wyświetli się ten wykrzyknik to wystarczy rozłączyć połączenie i ponownie połączyć do punktu HotSpot..a internet wraca.


Wie ktoś może czemu takie coś się dzieje i jak temu zaradzić ?


RE: HotSpot z telefonu - problem - Xanter98 - 16-01-2018 18:51

A nie masz ustawionych jakichś dziwnych limitów w tym Hotspocie, pogrzeb w opcjach Wink


RE: HotSpot z telefonu - problem - Ascoran - 16-01-2018 18:55

Jak karta sieciowa w laptopie się wyłącza to wina leży po stronie komputera a nie telefonu, bo tak być nie powinno.
Masz właściwe i najnowsze sterowniki do karty sieciowej?
Jak połączysz lapka z "normalną" siecią wifi problem również występuje?


RE: HotSpot z telefonu - problem - dimsons - 16-01-2018 19:21

(16-01-2018 18:55)Ascoran napisał(a):  Jak połączysz lapka z "normalną" siecią wifi problem również występuje?
z normalną siecią Wi-Fi to sytuacje gdy "wywala" karte są na tyle rzadkie że np 1 raz w miesiącu.

Przy podłączeniu do HotSpota komórkowego, zdarza się to co 5 minut.

A co do sterowników - nie instalowałem żadnych, bo mam Windows 10 i on sam wszystko aktualizuje, w menedżerze nie mam zadnych urządzeń "nie zainstalowanych"


RE: HotSpot z telefonu - problem - Ascoran - 16-01-2018 22:11

(16-01-2018 19:21)dimsons napisał(a):  
(16-01-2018 18:55)Ascoran napisał(a):  Jak połączysz lapka z "normalną" siecią wifi problem również występuje?
z normalną siecią Wi-Fi to sytuacje gdy "wywala" karte są na tyle rzadkie że np 1 raz w miesiącu.

Przy podłączeniu do HotSpota komórkowego, zdarza się to co 5 minut.

A co do sterowników - nie instalowałem żadnych, bo mam Windows 10 i on sam wszystko aktualizuje, w menedżerze nie mam zadnych urządzeń "nie zainstalowanych"

Czyli tak czy siak coś jest nie tak z kompem. Dobra rada - jak coś się instaluje automatycznie to prawie zawsze są to stare sterowniki - pobierz ze strony producenta. Sprawdź jeszcze pozycję z kartą graficzną, jeśli wyśweitla się napis "Standardowa karta graficzna" (a tak pewnie będziesz mieć) to znaczy że nie zainstalował Smile


RE: HotSpot z telefonu - problem - dimsons - 17-01-2018 09:20

(16-01-2018 22:11)Ascoran napisał(a):  Czyli tak czy siak coś jest nie tak z kompem. Dobra rada - jak coś się instaluje automatycznie to prawie zawsze są to stare sterowniki - pobierz ze strony producenta. Sprawdź jeszcze pozycję z kartą graficzną, jeśli wyśweitla się napis "Standardowa karta graficzna" (a tak pewnie będziesz mieć) to znaczy że nie zainstalował Smile
jeśli chodzi o kartę graficzną to mam napis "Intel® HD Graphics 4000"a karta sieciowa:
"Karta Broadcom 802.11n Network Adapter" sterownik z 2013 roku
PCI\VEN_14E4&DEV_4727&SUBSYS_E042105B