Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zółw sępi, najgroźniejszy żółw świata. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+---- Dział: Wasza Twórczość (/Forum-Wasza-Tworczosc-327)
+---- Wątek: Zółw sępi, najgroźniejszy żółw świata. (/Temat-Zolw-sepi-najgrozniejszy-zolw-swiata-153683)

Strony: 1 2


Zółw sępi, najgroźniejszy żółw świata. - ZbysiuK - 07-01-2018 21:37

Cześć, chciałem wam opowiedzieć o moim jednym z zainteresowań jakim jest terrarystyka. Posiadam w mojej kolekcji kilka węży, skorpionów, pająków oraz karmówke.
Jednak największym moim ,,skarbem'' jest od 3 miesięcy żyjący sobie w dużym akwarium macrochelys temminckii, czyli żółw sępi!
Taki żółw osiąga rozmiary do 80cm samego karapaksu (skorupy) oraz do nawet 110 kilo wagi. W niewoli może dożyć 80 lat. Siła nacisku jego szczęk wynosi ok. 75 kg/cm² i jest jedną z największych wśród kręgowców.

Tutaj około 50 letni osobnik.
[Obrazek: comment_UU3jqYMwUJvSDGMwwBWTeuJptIG39O4s.jpg]

Ja niestety (a może stety) nie posiadam tak dużego osobnika (chce mieć ręce). Mój żółw ma około 4 miesięcy. Niżej jego zdjęcie i film jak pozera mącznika Big Grin.





[Obrazek: lbmdjfdisyg3.jpg]

W razie pytań zapraszam do dyskusji w temacie!


RE: Zółw sępi, najgroźniejszy żółw świata. - Fricooo - 07-01-2018 21:50

Wow, nieźle. Gratuluję pasji, bo naprawdę ostatnio również zacząłem się interesować tematem. Może do posiadania troszkę ciężej mi się przekonać ale chętnie zobaczył bym wszysyko na swoje oczy.
Co do pająków i węży to dużo ich masz w swojej kolekcji. Co do pytań to ciekawy jestem ile wynoszą koszta utrzymania tego wszystkiego. Wiem że oprócz pożywienia jest jeszcze odpowiednie naświetlanie, klimatyzacja.. Pochwal sie reszta


RE: Zółw sępi, najgroźniejszy żółw świata. - twardy - 07-01-2018 22:07

Kawal sqrwysyna, bedzie duza popielniczka Lol


RE: Zółw sępi, najgroźniejszy żółw świata. - ZbysiuK - 07-01-2018 22:10

Pożywienie mam, ponieważ prowadzę hodowlę karmową, mączniki, karaczany, drewnojady itd., więc o pokarm dla niego się nie martwie.
Akwarium jest dosyć spore, 200 litrowe. Filtracja to filtr zewnętrzny którego koszt to około 120złoty, do tego dochodzi grzałka by zapewnić odpowiednią temperature, napowietrzacz itd. Wszystko chodzi 24/7, więc trochę prądu zżera.

Co do innych moich zwierzątek to ich praktycznie nie widać, więc nie ma się czym chwalić. Ptaszniki to Heteroscodra maculata, Acanthoscurria geniculata i Avicularia amazonica. Węże to boa piaskowy, lancetogłow mleczny i zwyczajna zbożówka. Ptasznik Euscorpius carpathicus.


RE: Zółw sępi, najgroźniejszy żółw świata. - Fricooo - 07-01-2018 22:28

Nieźle to wygląda. A sprawa z papierami? Na ptaszniki nie kojarzę jak to wyglada, ale z tego co slyszalem niektóre okazy trzeba rejestrować. Tutaj jest podobnie? Na żółwia na pewno jakieś pozwolenie musi być. Ogólnie chciałem kupić coś na co trzeba pozwolenie więc może mógłbyś jakoś rozjaśnić mi jak to wyglada. Czy najpierw musisz spełnić jakieś warunki


RE: Zółw sępi, najgroźniejszy żółw świata. - ZbysiuK - 07-01-2018 22:35

Tutaj masz wszystko : http://www.infor.pl/prawo/gmina/pozwolenia/219823,Pozwolenie-na-zwierza-egzotycznego.html


RE: Zółw sępi, najgroźniejszy żółw świata. - Fricooo - 07-01-2018 22:42

Dzięki wielkie. Powodzenia życzę i oby dalej wszysyko szło w dobrym kierunku. Będę śledził temat i rozwój pupila


RE: Zółw sępi, najgroźniejszy żółw świata. - Artinesse - 07-01-2018 22:49

Bardzo fajna pasja. Żółwik piękny. Ja miałam kiedyś stepowego - jadł rośliny. Życzę pociechy z pupili. Będę zaglądać Wink.


RE: Zółw sępi, najgroźniejszy żółw świata. - ZbysiuK - 07-01-2018 22:50

Dzięki! Mam zamiar stworzyć bloga o tematyce terrarystycznej Smile


RE: Zółw sępi, najgroźniejszy żółw świata. - rachman - 07-01-2018 23:13

Na żółwie jak kupujesz w sklepie dostajesz glejt i to wystarcza nie trzeba rejestrować z tego co wiem.
Mam zwykłego stepowego. Pierdzielony jak chapnie palec to... lepiej uważaj na dziada Wink