Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Strony typu hellcase.com - aspekty prawne i działanie. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Strony typu hellcase.com - aspekty prawne i działanie. (/Temat-Strony-typu-hellcase-com-aspekty-prawne-i-dzialanie-153680)



Strony typu hellcase.com - aspekty prawne i działanie. - sentino - 07-01-2018 17:48

Posiadam w głowie pewien pomysł który rodzi wiele pytań, niestety na forum nie znalazłem odpowiedzi, a jest to temat na tyle niszowy, że chyba dalsze szukanie nie ma sensu.

Zapewne niewielu z was kojarzy takie coś jak hellcase.com lub inne strony tego typu, związane z otwieraniem wirtualnych skrzynek z itemami do csa, podaję celowo hellcase bo to chyba największy tego typu portal, oficjalnie ponad 75 mln skrzynek sprzedanych co rodzi potężne pieniądze. Wpadł mi do głowy pewien pomysł, jedną z jego części również może być gra tego typu, i tutaj pojawia się drażliwa kwestia hazardu lub jego braku. Rozumiem, że takie otwieranie skrzynki to hazard bo wchodzi w grę czynnik losowy ale zastanawia mnie, co z grą w której dwóch ludzi obstawiałoby daną kwotę i walczyło o postawione pieniądze a wynik rozgrywki byłby uzależniony tylko od umiejętności uczestników, czy jest to nadal hazard? Załóżmy, że portal nie przyjmuje zakładów w 'gotówce' tylko w 'coinsach' i wydaje je jako przedmioty na steam, czy taka droga coś zmienia w kwestii prawnej?

Druga kwestia wygląda tak, i to już dla osób które znają się na tworzeniu skryptów, stron internetowych: czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć, jak wygląda taka kwestia podłączenia steam pod taki serwis, wiem że Valve udostępnia tego typu narzędzia, oraz kwestia botów obsługujących konta, sprawdzających czy dany przedmiot ma wartość większą niż, przykładowo 10gr, oraz 'wydających' ekwipunek grającym? Ile pieniędzy orientacyjnie mogłoby kosztować stworzenie prostej (ale jednocześnie ładnej, nie tandetnej) strony tego typu, wraz z całym zapleczem z botami i zabezpieczeniem przed oszustwami (dobrego zabezpieczenia wymagałaby prosta gra oparta na rywalizacji)?

Domyślam się, że najlepszą drogą do czegoś takiego jest rozpoczęcie działań poza granicami Polski, umieszczając serwery i całą działalność w kraju o przystępnej polityce hazardowej i ogólnie, grania "na pieniądze"? Jeżeli znajdzie się ktoś o wiedzy związanej z tą tematyką i zechce odpowiedzieć na kilka pytań które chętnie jeszcze zamieszczę i doprecyzuję, będę bardzo wdzięczny za pomoc.


RE: Strony typu hellcase.com - aspekty prawne i działanie. - Matoro132 - 18-01-2018 11:41

Są już strony tego typu, na których przykładowo dwóch graczy obstawia po 50coinsów, grają na arenie 1vs1 i kto wygra ten zgarnia wszystkie coinsy. Przykładowe strony: zengaming, womp.


RE: Strony typu hellcase.com - aspekty prawne i działanie. - sentino - 23-01-2018 12:34

(18-01-2018 11:41)Matoro132 napisał(a):  Są już strony tego typu, na których przykładowo dwóch graczy obstawia po 50coinsów, grają na arenie 1vs1 i kto wygra ten zgarnia wszystkie coinsy. Przykładowe strony: zengaming, womp.

Dzięki za informację ale niestety nie wnosi ona nic nowego do tematu. Spędziłem w tej grze dobrych parę godzin i znam mniej więcej rynek hazardowy/rywalizacji za pieniądze powiązany z CSGO.


RE: Strony typu hellcase.com - aspekty prawne i działanie. - Quag88 - 23-01-2018 14:05

W kwesti hazardu. Wystarczy, ze w regulaminie napiszesz i tak zrobisz skrypt, zeby item bym w co 2...10...50... czy tam 100nej skrzyni otwartej w serwisie. Czyli likwidujesz czynnik losowy, i nie musisz sie martwic licencjami o hazard, bo np co dziesiata skrzynia otwierana w serwisie zawiera item.


RE: Strony typu hellcase.com - aspekty prawne i działanie. - unluckyunit - 24-01-2018 12:59

Nie znam Steam, ale z technicznego punktu widzenia serwis wystawia API, które ty musisz podłączyć w swoim skrypcie. Ceny można uzyskać przez wywołanie odpowiedniej usługi. Koszt stworzenia takiego serwisu od zera to na pewno kwota pięciocyfrowa.