Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak budować strony zapleczowe - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Jak budować strony zapleczowe (/Temat-Jak-budowac-strony-zapleczowe-153673)



Jak budować strony zapleczowe - Panco122 - 07-01-2018 13:31

Chciałbym zbudować zaplecze pozycjonujące do mojego sklepu internetowego. Mam pytanie, czy takie strony lepiej robić na serwerach blogowych, czy na własnym hostingu stawiać wordpressy itp?


RE: Jak budować strony zapleczowe - dom3lek - 07-01-2018 13:50

Raczej twoja domena nie ma wysokiego DA, więc takie weby 2.0 słabo będą działać.


RE: Jak budować strony zapleczowe - Xanter98 - 07-01-2018 17:51

Jak chcesz stawiać na własnym hostingu strony to poszukaj dobrych wygasłych domen. Tylko takie domeny najczęściej trochę kosztują. Sprawdz poradniki o PBNach Wink


RE: Jak budować strony zapleczowe - prelude - 07-01-2018 20:42

Wszystko zależy od skali i przeznaczenia. Pamiętaj, że każda strona zapleczowa ala blog, landig itp. wymaga tak naprawdę również podlinkowania a czasami nawet pozycjonowania (takie ala blogi robi się w celu stosowania agresywniejszych metod bez obawy o filtr czy bana, ważne żeby szybko wybić się na daną frazę czy frazy).

Zarówno platformy blogowe jak i blogi na własnych domenach (czy dobrych, przejętych czy świeżych) mogą przynieść wymierne korzyści jeśli dobrze to wszystko zaplanujesz, ale nie tylko to stanowi zaplecze bo zapleczem może być forum tematyczne (długa droga, koszty, ale w przyszłości dużo większa przydatność i profit), fanpage na fejsie i wiele innych. Wszystko co przyciągnie tematycznego odbiorce lub pozwoli wpłynąć na pozycje strony docelowej jest zapleczem.

Podstawą jest jednak dobre wykonanie sklepu, nie tylko graficzne, ale i zgodne zasadami usability, właściwe zoptymalizowanie pod działania seo, unikalne teksty/opisy produktów itd itd i od samego początku monitorowanie wszelkiej maści statystyk, badanie zachowania Klientów na stronie, testowanie różnych form reklamowych i od pierwszego zamówienia DBANIE O KLIENTA i "wykorzystywanie go" do różnych działań, które mogą przyczynić się do sprowadzenia dzięki temu kolejnych zainteresowanych ofertą.


RE: Jak budować strony zapleczowe - a00 - 08-01-2018 18:59

Kiedyś znalazłem ten poradnik, warto przeczytać jeśli nie wiesz od czego zacząć:

Kod:
https://www.blackhatworld.com/seo/the-no-nonsense-guide-to-building-your-pbn-in-2017.944503/



RE: Jak budować strony zapleczowe - Rider - 27-01-2018 18:11

Zdecydowanie lepiej na własnym hostingu i domenach. Dobrze jest stawiać na domenach z historią ale jeśli nie wiesz jak szukać i przechwytywać wartościowe domeny to prawdopodobnie trafią Ci się same spamy (w takim wypadku lepiej nowa domena z frazą w nazwie).


RE: Jak budować strony zapleczowe - Panco122 - 30-01-2018 11:16

No to już sam nie wiem, jedni piszą, że bez sensu na własnym hostingu - inni, że najlepiej.


RE: Jak budować strony zapleczowe - ivandzms - 30-01-2018 17:43

(30-01-2018 11:16)Panco122 napisał(a):  No to już sam nie wiem, jedni piszą, że bez sensu na własnym hostingu - inni, że najlepiej.
Ilu seowców, tyle odpowiedzi Wink

Z mojej strony dodam, że warto wprowadzić różnorodność - trochę tego, trochę tego. Zaplecze na własnym serwerze na pewno jest bardziej bezpieczne, ponieważ jeśli masz zamiar inwestować w pozycjonowanie, to też istnieje ryzyko, że taki serwis blogowy może paść za X czasu, a własny serwer stoi zawsze.

Prowadzisz bloga na stronie internetowej sklepu? Jeśli nie, to zacznij. Twórz dokładne opisy produktów. Jednym słowem - optymalizacja. Efekty będą widoczne za jakiś czas.


RE: Jak budować strony zapleczowe - rachman - 30-01-2018 20:20

Różnorodnie = zbliżone do naturalnego czyli prawidłowo. Serpy stawiają nie tylko na ilość jak kiedyś ale i na jakość a ostatnio na naturalność linkowania. Nie skupiaj się na 1 metodzie bo to podejrzane jakbyś miał linki tylko z wordpresów. Przy pewnej ilości przejdzie ale na dłuższą metę ... Wink


RE: Jak budować strony zapleczowe - skleptechniczny - 05-02-2018 14:48

Musisz również pamiętać o linkach brandowych z nazwą sklepu / domeny i nie linkować wyłącznie interesujących Cię fraz.