Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak uniknąć praw autorskich na YouTube ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: YouTube (/Forum-YouTube-454)
+--- Wątek: Jak uniknąć praw autorskich na YouTube ? (/Temat-Jak-uniknac-praw-autorskich-na-YouTube-153265)



Jak uniknąć praw autorskich na YouTube ? - Adwez - 20-12-2017 12:05

Witam.

Jak w temacie.
Jak uniknąć praw autorskich na składankach muzycznych robionych z zremiksowanych kawałków ?
Próbowałem już wiele rzeczy, ale nic nie skutkuje...
Wiem, że jest możliwe tego obejście, ponieważ jest wiele kanałów na YouTube, które zarabiają na reklamach z tego typu muzyki.

Dla przykładu podam wam jeden z nich:
https://www.youtube.com/channel/UCJUWuTuRzZ9dJDf9rebvVUA/videos

Na każdej składance są nałożone reklamy..

Ktoś orientuje się ? Smile

Za każdą pomoc dam +


RE: Jak uniknąć praw autorskich na YouTube ? - sc120897 - 20-12-2017 22:52

Nie wiem czy mam rację ale wydaje mi się ,że jak youtube wykryje prawa autorskie będzie wyświetlać reklamy a zarobek będzie trafiał do właścicieli.


RE: Jak uniknąć praw autorskich na YouTube ? - Adwez - 20-12-2017 23:09

Masz racje z tym co napisałeś, ale właścicieli tych kanałów, którego dałem przykład w pierwszym poście tematu, to sami ustawiają reklamy na swoim filmie, oraz generują przychody z reklam. Czasem zdarza się, że któraś wytwórnia nie zgodzi się na rozpowszechnianie ich utworu, to wtedy kasuje się dany utwór w edytorze, a składanka dalej stoi i generuje dochody. Tylko jak ? Samo odwołanie nie wystarczy...


RE: Jak uniknąć praw autorskich na YouTube ? - sc120897 - 21-12-2017 11:22

Może ściągnij ten film i wrzuć na swój kanał. Zobaczysz wtedy czy wyświetli informacje o prawach autorskich. Kiedyś wrzucałem filmiki ze skrótami meczu, spora część przechodziła. Było też tak że jeden filmik wrzucałem kilka razy do skutku aż włączy się możliwość zarabiania.


RE: Jak uniknąć praw autorskich na YouTube ? - Adwez - 21-12-2017 11:54

Taka metoda nie zadziała na dłuższa metę(o ile w ogóle działa).
Myślałem nad tym, że może jest potrzebna do tego licencja muzyczna. Tylko jeśli już, to jaka i gdzie ją otrzymać..


RE: Jak uniknąć praw autorskich na YouTube ? - Xanter98 - 21-12-2017 20:17

Brrrr, reklamy w składankach, masakra, dobrze, że youtube z tym walczy ;D Nie ma gorszej rzeczy, niż to kiedy w połowie jakiegoś utworu włącza się reklama.