Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Lenovo g700 - Default Boot Device Missing or boot failed - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Lenovo g700 - Default Boot Device Missing or boot failed (/Temat-Lenovo-g700-Default-Boot-Device-Missing-or-boot-failed-152920)



Lenovo g700 - Default Boot Device Missing or boot failed - Sony_st - 08-12-2017 13:57

Witam na moim laptopie Lenovo g700 (windows 8) podczas uruchamiania wyskakuje

"Default Boot Device Missing or boot failed
Insert recovery media and hit any key
Then select boot manager to choose a new boot device to boot or recovery media."


Po kliknieciu ok wyskakuje

Boot option menu

EFI network 0 for ipv4 (60-02-92-02-AB-5A)
EFI network 0 for ipv6 (60-02-92-02-AB-5A)


Po kliknięciu w obojętnie który z powyższych, pojawia się czarny ekrean i w lewym rogu pisze "Checking Media" po czym wyskakuje błąd
EFI network 0 for ipv4 (60-02-92-02-AB-5A) boot failed, po kliknięciu ok wyskakuje w lewym górnym roku napis Checking Media" i wraca do napisu "Default boot device missing/........"

Klikając kilka krotnie na któryś z EFI network przenosi mnie do trybu recovery, jednak gdy chce przywrócić system do stanu początkowego z oryginalnej kopii z dysku wyskakuje mi błąd programu, dodaje zdjęcia poniżej, po pokliknieciu ok, wraca do początku z napisem "Default boot devvice...."

Dodam że nie mogę wejść w Bios żadną kombinacją przycisków.
Proszę o pomoc.

https://zapodaj.net/images/65a649163e346.jpg
https://zapodaj.net/images/2f780c9470510.jpg


RE: Lenovo g700 - Default Boot Device Missing or boot failed - yazir - 08-12-2017 14:05

uszkodzony mbr / laptop nie wykrywa dysku


RE: Lenovo g700 - Default Boot Device Missing or boot failed - Sony_st - 08-12-2017 14:16

co w tym wypadku moge zrobic, kupic nowy dysk??


RE: Lenovo g700 - Default Boot Device Missing or boot failed - yazir - 08-12-2017 14:37

wal f2 żeby wejść do biosa w czasie bootowania tam będziesz mógł sprawdzić czy widzisz dysku, lub wyłącz quick boota, wtedy też zobaczysz czy dysk jest wykrywalny.
Inna opcja to ogarnięcie pendrive i wrzucenie tam lekkiego linuxa działającego z pena, wtedy będziesz mógł zdiagnozować dysk, ewentualnie jeśli dysk będzie wykrywany to będzie możliwa naprawa MBR


RE: Lenovo g700 - Default Boot Device Missing or boot failed - Sony_st - 08-12-2017 15:04

niestety nie mogę wejść w biosa, próbowałem wczoraj kilka razy i nic


RE: Lenovo g700 - Default Boot Device Missing or boot failed - Assasinoo - 09-12-2017 13:28

(08-12-2017 15:04)Sony_st napisał(a):  niestety nie mogę wejść w biosa, próbowałem wczoraj kilka razy i nic

Może głupie pytanie, ale jesteś pewien, że wchodzi się do biosa u Ciebie klawiszem F2? Czasem jest to kombinacja FN+F2 lub F8/del.


RE: Lenovo g700 - Default Boot Device Missing or boot failed - yazir - 09-12-2017 13:49

w 90% lenovo tak się wchodzi do biosu, ale tu był inny sposób - przycisk NOVO o którym autor nie wspomniał