Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarabianie na YT - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: YouTube (/Forum-YouTube-454)
+--- Wątek: Zarabianie na YT (/Temat-Zarabianie-na-YT-152910)

Strony: 1 2 3


RE: Zarabianie na YT - xela94 - 08-12-2017 14:19

(08-12-2017 13:44)piotrgk4 napisał(a):  @[mahuzz] Nie znam się na tyle by się wypowiadać ale coraz częściej widzę urywek filmiku w stylu vine. Podłożona muzyczka itp. Pewnie podlega pod jakąś lukę i ostatnio coraz więcej kanałów takie zabiegi robi.


Tutaj chyba największy przykład na polskim youtubie.



^ 1:35 prawa do filmiku ma viralhog i niemal z automatu byłby zdjęty. Jako że jest przerobiony może sobie bezkarnie teraz siedzieć. Odnośnie tego jak konkretnie to wygląda to niestety nie wiem bo nie robię w filmikach już dłuższy czas Smile

Jest sporo kanałów z kompilacjami, które żyją juz od kilku lat, ale nie widzę żeby były na nich reklamy. Za same wyświetlenia filmiku bez reklam chyba nie płacą? Jerk


RE: Zarabianie na YT - piotrgk4 - 08-12-2017 14:31

@[xela94] Nie ma znaczenia. Jeżeli automat wykryje dany filmik to wtedy włączona jest monetyzacja i zarabia na tym właściciel praw autorskich Wink


RE: Zarabianie na YT - xela94 - 08-12-2017 14:39

(08-12-2017 14:31)piotrgk4 napisał(a):  @[xela94] Nie ma znaczenia. Jeżeli automat wykryje dany filmik to wtedy włączona jest monetyzacja i zarabia na tym właściciel praw autorskich Wink

Czyli jak zrobie kompilacje z cudzych filmików, to nie do mnie wpada sianko? Lol


RE: Zarabianie na YT - piotrgk4 - 08-12-2017 14:59

@[xela94] Dokładnie. Dostajesz zgłoszenie że ktoś inny ma prawa do filmiku (najczęściej duże firmy) i prawdopodobnie albo reklamy trafiają do nich albo ci usuwają materiał Smile Częściej jest że kasa trafia do nich Wink


RE: Zarabianie na YT - passion - 10-12-2017 10:51

(08-12-2017 14:59)piotrgk4 napisał(a):  @[xela94] Dokładnie. Dostajesz zgłoszenie że ktoś inny ma prawa do filmiku (najczęściej duże firmy) i prawdopodobnie albo reklamy trafiają do nich albo ci usuwają materiał Smile Częściej jest że kasa trafia do nich Wink

A skąd Ty masz informacje, że właściciel praw autorskich do danego filmu dostaje pieniądze za filmik na twoim kanale, bo Ty nie masz do niego praw? LolLol

A co do tematu, to istnieje jeszcze coś takiego jak prawo cytatu, warto o tym poczytać i trochę pokombinować z "wrzucaniem cudzych" filmów. Oczywiście NIE zachęcam do plagiatowania czyjejś pracy, jednak polecam poczytać o tym prawie.


RE: Zarabianie na YT - piotrgk4 - 10-12-2017 12:29

@[passion] Ponieważ ogarniam temat? Ponieważ może miałem z 5-8 kanał z viralkowymi filmikami? Ponieważ może miałem w sumie koło 30-100kk wyświetleń filmików w sumie?


RE: Zarabianie na YT - broofie - 10-12-2017 12:31

Potwierdzam slowa piotrgk4
Jest dokladnie tak jak napisał. Wstawiajac filmik do ktorego prawa ma ktos inny moze on usunac filmik albo brac pieniadze z reklam dla siebie.


RE: Zarabianie na YT - passion - 10-12-2017 12:38

Tylko spytałem Jerk2Jerk2

(10-12-2017 12:29)piotrgk4 napisał(a):  @[passion] Ponieważ ogarniam temat? Ponieważ może miałem z 5-8 kanał z viralkowymi filmikami? Ponieważ może miałem w sumie koło 30-100kk wyświetleń filmików w sumie?



RE: Zarabianie na YT - xela94 - 10-12-2017 14:02

(10-12-2017 10:51)passion napisał(a):  
(08-12-2017 14:59)piotrgk4 napisał(a):  @[xela94] Dokładnie. Dostajesz zgłoszenie że ktoś inny ma prawa do filmiku (najczęściej duże firmy) i prawdopodobnie albo reklamy trafiają do nich albo ci usuwają materiał Smile Częściej jest że kasa trafia do nich Wink

A skąd Ty masz informacje, że właściciel praw autorskich do danego filmu dostaje pieniądze za filmik na twoim kanale, bo Ty nie masz do niego praw? LolLol

A co do tematu, to istnieje jeszcze coś takiego jak prawo cytatu, warto o tym poczytać i trochę pokombinować z "wrzucaniem cudzych" filmów. Oczywiście NIE zachęcam do plagiatowania czyjejś pracy, jednak polecam poczytać o tym prawie.

Prawo cytatu – prawem dopuszczalna możliwość przytoczenia w tworzonym przez siebie dziele urywków rozpowszechnionych utworów lub drobnych utworów w całości bez zgody ich twórcy i bez uiszczania na jego rzecz wynagrodzenia.

Zauważyłem, że Szczery Jerry bierze tylko fragmenty filmików. Może dlatego jego kanał jeszcze żyje, a on ma z tego dobrą kasiore? Jerk


RE: Zarabianie na YT - passion - 10-12-2017 15:41

Moim zdaniem wystarczy w opisie filmu dodać formułkę, że fragment filmu wykorzystano na mocy prawa cytatu. I tyle.

Pamiętam, jak ludzie kombinowali z wrzucaniem filmu Pitbull Niebezpieczne kobiety na youtube. Jeden koleś wrzucił cały film w częściach 10 minutowych i każdą z wrzuconych części nazwał "Pitbull Niebezpieczne kobiety śmieszne sceny 1/10", zmieniał się tylko numer części (2/10, 3/10 itp).
W teorii więc czegoś takiego ściągnąć nie można, ponieważ właściciel kanału nie wrzucił całego filmu, a jedynie jego fragmenty w celu przedstawienia ludziom "śmiesznych scen z filmu". JerkJerk