Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarabianie na YT - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: YouTube (/Forum-YouTube-454)
+--- Wątek: Zarabianie na YT (/Temat-Zarabianie-na-YT-152910)

Strony: 1 2 3


Zarabianie na YT - xela94 - 07-12-2017 18:34

Jak wygląda sprawa zarabiania na kompilacjach?


RE: Zarabianie na YT - piotrgk4 - 07-12-2017 18:38

Nijak. Albo masz prawa do filmików albo ich nie masz. Jeżeli ich nie masz to powodzenia w rozwijaniu kanału. Jest masa firm zajmujących się masowym skupywaniem praw do viralkowych filmików. Możesz licencje na filmik kupić ceny są różne. Kiedyś chciałem kupić możliwość umieszczenia 1 filmiku na fanpage 200k to cena była 50-200 dolarów za użycie filmiku


RE: Zarabianie na YT - xela94 - 07-12-2017 20:19

(07-12-2017 18:38)piotrgk4 napisał(a):  Nijak. Albo masz prawa do filmików albo ich nie masz. Jeżeli ich nie masz to powodzenia w rozwijaniu kanału. Jest masa firm zajmujących się masowym skupywaniem praw do viralkowych filmików. Możesz licencje na filmik kupić ceny są różne. Kiedyś chciałem kupić możliwość umieszczenia 1 filmiku na fanpage 200k to cena była 50-200 dolarów za użycie filmiku

Czyli dupa z kompilacji? ;D


RE: Zarabianie na YT - Adwez - 07-12-2017 22:01

Po prostu wybieraj mniej popularne filmy, gdzie nie masz praw autorskich nałożonych z automatu przez youtube. Jak robisz taka kompilacje załóżmy z 20 filmów, a po tygodniu, miesiącu wejdzie Tobie roszczenie na jedne z tych dwudziestu filmów, to go po prostu usuniesz w edytorze yt (warunek jest taki, że film nie może mieć więcej wyświetleń niż 100k). Zakrywaj też wszelkie znaki wodne z filmów, które wstawiasz. Najlepiej będzie, jak dodasz swój własny, aby nikt Ci nie podkradł kompilacji.


RE: Zarabianie na YT - piotrgk4 - 07-12-2017 22:08

@[Adwez] Ja się nie zgodzę. Nawet jeżeli to po 6 miechach nagle któraś firma kupi prawa autorskie lub zgłosi się do Ciebie twórca i albo się dogadacie albo masz pierwszy "strike" przy drugim masz już chyba tymczasowego bana a za trzecim kasowanie konta. Powodzenia gdzie używasz masę tego typu treści.
Moim zdaniem szkoda czasu bo prędzej czy później kanał upadnie czyli cała twoja praca przepadnie.

Polecam się przyjrzeć w jaki sposób obecnie działają tego typu kanały. Są pewne luki na radzenie sobie z problemem ale jeżeli pytasz o ogół to dużo by wymieniać Smile


Ja osobiście polecam tworzenie autorskich treści albo zajęcie się inną tematyką Smile


RE: Zarabianie na YT - Adwez - 07-12-2017 22:13

Masz racje, co nie ulega wątpliwości, jeśli chodzi o "igranie z ogniem". Na chwilę obecną nie wiem, jak to dokładnie wygląda, lecz jeszcze rok temu sam siedziałem w tym temacie(dokładniej o imigrantachJerk2) i nie było problemu, aby wyciągać z tego sensowne pieniądze - bez żadnego wkładu własnego. Tak naprawdę wszystko zależy od tematu prowadzenia kanału, oraz źródeł, skąd bierze się filmy.


RE: Zarabianie na YT - mahuzz - 08-12-2017 11:52

Nawet bym nie eksperymentował Smile Viralne filmiki mają branie w Polsce. Ale nie takie jak za oceanem, że kompilacja VINES. Zobacz - w Polsce czegoś takiego nie ma. Chodzi bardziej o filmiki krótkie, z jedną, konkretną akcją. Nie mówiąc o tym, że pole do popisu jeśli chodzi o clickbait, jest duże Big Grin


RE: Zarabianie na YT - piotrgk4 - 08-12-2017 12:19

@[Adwez] Tutaj ja też się zgodzę z Tobą Big Grin Można naprawdę niskim kosztem oraz pracą zarobić ładną kasę Smile Zależy kto jakie ma priorytety Smile

@[mahuzz] Właśnie sposób z vinów jest używany w kompilacjach by uniknąć praw autorskich Wink Wystarczy przejrzeć jakie kanały się dziś trzymają na Polskim rynku Smile


RE: Zarabianie na YT - mahuzz - 08-12-2017 12:22

(08-12-2017 12:19)piotrgk4 napisał(a):  @[mahuzz] Właśnie sposób z vinów jest używany w kompilacjach by uniknąć praw autorskich Wink Wystarczy przejrzeć jakie kanały się dziś trzymają na Polskim rynku Smile

Ooo, to o tym nie wiedziałem. Wrzucając vines'y, nie ma problemów o prawa autorskie?


RE: Zarabianie na YT - piotrgk4 - 08-12-2017 13:44

@[mahuzz] Nie znam się na tyle by się wypowiadać ale coraz częściej widzę urywek filmiku w stylu vine. Podłożona muzyczka itp. Pewnie podlega pod jakąś lukę i ostatnio coraz więcej kanałów takie zabiegi robi.


Tutaj chyba największy przykład na polskim youtubie.



^ 1:35 prawa do filmiku ma viralhog i niemal z automatu byłby zdjęty. Jako że jest przerobiony może sobie bezkarnie teraz siedzieć. Odnośnie tego jak konkretnie to wygląda to niestety nie wiem bo nie robię w filmikach już dłuższy czas Smile