Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jakie forum na dzisiejsze czasy? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Jakie forum na dzisiejsze czasy? (/Temat-Jakie-forum-na-dzisiejsze-czasy-152169)



Jakie forum na dzisiejsze czasy? - Soplica - 08-11-2017 22:27

Witam zawsze chciałem mieć swoje dobrze prosperujące forum. Jednak moje słabe umiejętności jeśli chodzi o HTML czy CSS nie pozwalały na to, żeby ono wyglądało idealnie od strony technicznej. Zajmowałem się głównie sprawami organizacyjnymi oraz reklamowaniem. Niestety mimo, że trafiłem w popularny target jakim jest polska scena youtube'a to nie do końca był to dobry pomysł. UU było kilkaset dziennie, kilka rejestracji dziennie lecz jak wiadomo w dzisiejszych czasach kiedy to media społecznościowe są na topie 12/13 latek na takim forum ci nie zostanie na dłużej. Miałem 20-30 aktywnych użytkowników, którzy dodawali te parę postów dziennie, ale jak wcześniej wspomniałem forum upadło przez brak czasu bo nie dałem rady zająć się grafiką, stroną techniczną i reklamowaniem czy organizacją.

Teraz planuję sobie to wszystko w głowie poukładać, być może podejmę współpracę z jakąś osobą ogarnięta w HTML, ale tak myślę w jaką tematykę pójść.

Forów komputerowych jest sporo i dalej moim zdaniem jest na nie popyt, gdyż ludzie często na nie trafiają szukając rozwiązania swoich problemów ze sprzętem itd. Fora sportowe odpadają(facebook zgarnia wszystkich), motoryzacyjne też bo to nie moja bajka.

Macie jakieś pomysły?


RE: Jakie forum na dzisiejsze czasy? - Captain - 09-11-2017 07:42

Możesz postawić forum phpBB na hostingu cba.pl. Ja ostatnio takie sobie zrobiłem (już nie pierwsze zresztą) i jest to bardzo proste do zrobienia i szybkie, a jak wgrasz sobie jakiś ładny styl to forum bardzo dobrze wygląda.
Wcale nie trzeba nic grzebać w kodzie i znać się na html i CSS.


RE: Jakie forum na dzisiejsze czasy? - Gremquen - 09-11-2017 19:03

Jesli osoba jest ogarnięta tylko w HTML, nawet jakby to był twórca tego języka to i tak na samym html i css byście działającego forum nie postawili Wink

Generalnie to skup się na pomyśle. Na to poświęć większość czasu. Jak juz będziesz miał pomysł, to wybierasz skrypt. Może być MyBB (to forum na nim działa), szukasz szablonu, albo komuś zlecasz jeśli sam nie umiesz (choć tutaj moze ci sie przydac grafik i osoba znająca właśnie html i css do zrobienia szablonu). Możesz też użyć np. płatnego skryptu, typu IPB, który też jest dosyć popularny i fajnie działa.

Jeśli planujesz na poważnie to nie stawiaj na cba.pl xd Kup jakiś lepszy serwer, juz nie mówię o kosmicznych pieniądzach, na początek starczy Ci taki w cenie 100zł / rok. Do tego domene w cenie ~10zł np. .pl i działasz Wink