Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Oszust wynajem domku Karpacz [ proszę o pomoc ] - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: Oszust wynajem domku Karpacz [ proszę o pomoc ] (/Temat-Oszust-wynajem-domku-Karpacz-prosze-o-pomoc-151757)



Oszust wynajem domku Karpacz [ proszę o pomoc ] - Wisdow - 23-10-2017 11:33

Witam, moja koleżanka znalazła na olx aukcję wynajmu domku w Karpaczu która okazała się oszustwem.

A więc do rzeczy:
Gość wystawił aukcje wynajmu domku na ul. Skalnej 9, Karpacz
Zdjęcia domku jak się później okazało wziął z jakiejś aukcji w Szwajcarii.
Zgarnął 868 zł zaliczki i przestał odbierać telefony itp. Kilka dni później odebrał telefon od mojej koleżanki i ona powiedziała mu że wie że jest oszustem i sprawa zgłoszona jest na policje a on i tak dalej się upierał że domek jest zarezerwowany i wszystko będzie dobrze. Znając życie policja pewnie nic nie zrobi. Mam trochę danych i chciałbym wiedzieć czy da się po nich dotrzeć do tego człowieka.

EDIT: Dane na razie usunąłem tak jak radził kolega marcel_kk

Na ulicy Wyspiańskiego 3 mieszka ktoś inny jak coś.


RE: Oszust wynajem domku Karpacz [ proszę o pomoc ] - marcel_kk - 23-10-2017 11:56

Pozostało poczekać do dnia wynajęcia i udać się pod wskazany adres, jeżeli miejsce okaże się inne i warunki inne niż w ofercie za którą zapłaciłeś,
pozostanie udanie się na Komendę Policji w Karpaczu i złożenie zawiadomienia o popełnieniu oszustwa.
Nie zapomnij o zabraniu potwierdzenia wpłaty, wydrukowanych screnów z ofertą wynajmu domku, dobrze tez mieć nagraną rozmowę z tą osoba.
Co do upubliczniania danych osobowych tej osoby radze tego nie robić bo może się okazać że to ty będziesz przestępcą a on poszkodowanym.
Udostępniając lub upubliczniając jego dane łamiesz "Ustawe o ochronie danych osobowych"
(Zgodnie z art. 23 Kodeksu cywilnego jednym z podlegających ochronie dóbr osobistych jest prawo do prywatności. W pojęciu tym mieści się prawo do ochrony danych osobowych. Prawo to realizowane może być (zgodnie z art. 24 k.c.) m.in. poprzez żądanie zaniechania naruszenia, żądanie dopełnienia czynności, mających na celu usunięcie jego skutków, żądanie zadośćuczynienia pieniężnego lub naprawienie powstałej szkody)


RE: Oszust wynajem domku Karpacz [ proszę o pomoc ] - rachman - 23-10-2017 14:29

j.w. zaczekać i zgłosić w razie oszustwa. Może zdjęcie wkleił nie swoje ale ma takie same domki? Nikła ale jednak szansa istnieje że to nieporozumienie Wink


RE: Oszust wynajem domku Karpacz [ proszę o pomoc ] - dream* - 10-11-2017 16:25

hej, wyślij mi na @ zdjęcie to Ci powiem czy taki domek istnieje w Karpaczu Smile
to moje rodzinne miasto.