Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wybór domeny - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Wybór domeny (/Temat-Wybor-domeny-151303)

Strony: 1 2


Wybór domeny - TelegramGrzegorz - 04-10-2017 15:17

Witam Wink Czy orientuje się ktoś czy składnia domeny ma związek z jej pozycją w google?
Czy domena http://www.mojadomena.pl będzie różniła się czymś od http://www.moja-domena.pl?

Lepsza domena będzie z .pl czy może być również .com?
Ma ktoś jakieś doświadczenie i podpowie? Smile Dodam, że będzie to domena pod erotykę.


RE: Wybór domeny - Karczu - 04-10-2017 15:49

Pod kątem SEO ma to znikome znaczenie czy będziesz mieć myślnik, czy nie. Ważne co będziesz mieć na stronie, jak będzie zrobiona strona oraz jaki ruch będziesz na niej generować - to ma dla Google znaczenie. Najlepiej zarezerwuj obie wersje, żeby nikt Ci nie zrobił konkurencji.

Serwis pod PL - bierz .PL, jeśli global - bierz .COM. Jeśli promujesz swoją markę - bierz wszystkie 4 opcje (mojadomena.pl, moja-domena.pl, mojadomena.com, moja-domena.com).


RE: Wybór domeny - TelegramGrzegorz - 04-10-2017 15:50

(04-10-2017 15:49)Karczu napisał(a):  Pod kątem SEO ma to znikome znaczenie czy będziesz mieć myślnik, czy nie. Ważne co będziesz mieć na stronie, jak będzie zrobiona strona oraz jaki ruch będziesz na niej generować - to ma dla Google znaczenie. Najlepiej zarezerwuj obie wersje, żeby nikt Ci nie zrobił konkurencji.

Serwis pod PL - bierz .PL, jeśli global - bierz .COM. Jeśli promujesz swoją markę - bierz wszystkie 4 opcje (mojadomena.pl, moja-domena.pl, mojadomena.com, moja-domena.com).

Szczerze to na tej stronie będzie niewiele, zwykły LP erotyczny zachęcający do wiadomo czego.Tylko PL


RE: Wybór domeny - czaroo_ - 04-10-2017 15:51

Zależy gdzie chcesz promować i jaka treść, jeżeli anglojęzyczna na cały świat to .com, jeżeli strona pod nasz kraj tylko i wyłącznie to .pl

Co do pierwszego pytania chyba nie ma znaczenia ale lepiej wygląda bez myślnika Smile


RE: Wybór domeny - elpapa - 04-10-2017 16:10

Nie ma żadnego znaczenia jesli chodzi o pozycjonowanie. Jednakże łatwiej zapamiętać domeny proste więc polecam tak jak kolega powyżej bez myślnika pozdrawiam.


RE: Wybór domeny - rachman - 04-10-2017 16:20

Skoro tylko PL ruch to domena .pl Myślnik nie ma tu znaczenia.


RE: Wybór domeny - TelegramGrzegorz - 04-10-2017 16:50

dzięki za podpowiedzi Wink Jak juz tu jestem to jeszcze poradzie się jednej rzeczy, czy pozycjonowanie LP na którym będzie niewiele ma sens?Wiadomo, ze branża erotyczna jest spora i obawiam się, ze sam LP nie wystarczy.Może lepiej zrobić na WP prostą stronkę odsyłającą do LP?


RE: Wybór domeny - Xanter98 - 04-10-2017 18:43

Zawsze łatwiej będzie wypozycjonować stronę na której będzie więcej treści. Co do pierwszego pytania to osobiście nie lubię domen z myślnikiem, ale to tylko osobista preferencja.


RE: Wybór domeny - rachman - 04-10-2017 22:46

Pozycjonowanie ma sens jeśli spodziewasz się ruchu z wyszukiwarki. Jeśli ruch tylko z reklam, ogłoszeń, grup itd. to pozycja nie musi być wysoka.
Jak liczysz na odwiedziny z googla to pozycjonuj to choć trochę. Każdy link wartościowy zawsze deko coś da na plus. Prosta strona na WP? WP to kombajn Wink Możesz postawić parę mini stron jako zaplecze na WP albo na lżejszym jakimś CMSie a jak wyjadą trochę w górę w googlu to wtedy wrzucić linki do strony głównej.


RE: Wybór domeny - dikestring - 19-10-2017 09:58

Ja generalnie unikam domen z myślnikami oraz liczbami. IMO domena np. uslugibudowlane24.pl wygląda mało profesjonalnie. Oczywiśce wszystko zależy od tego co na tej stronie będzie. Na SEO ma to raczej znikomy wpływ ale lepiej np. uslugibudowlane.com.pl niż uslugibudowlane24.pl bo wtedy masz EMD i korzystniej wpływa na SEO.