Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Reklamy, banery, konwersja - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Reklamy, banery, konwersja (/Temat-Reklamy-banery-konwersja-150933)



Reklamy, banery, konwersja - mahuzz - 19-09-2017 14:50

Siemka! Zapraszam do luźnej dyskusji! Wink

Czy reklamy na stronie obniżają Waszym zdaniem konwersję w CPL/CPS?

Jesli tak, to jakie i dlaczego? Wink

Moje zdanie:
O pop-under na przykład nie ma co gdybać, najskuteczniejsze narzędzie do zniszczenia sobie sprzedaży/zarobku.
Co do bannerów własnie nie mam zdania...

Pozdrawiam Wink

@EDIT zły dział, proszę o przeniesienie Wink


RE: Reklamy, banery, konwersja - mysc - 20-09-2017 11:15

Wszystko zależy od tego czego najbardziej chcesz od danej strony - jeśli głównym celem jest oferta CPS/CPL, to wszelkie linki wychodzące - w tym bannery - mniej lub bardziej obniżają konwersję, bo potencjalni klienci się rozpraszają i "wychodzą" na inne strony zamiast w pełni poświęcać się Twojej Smile
Takie bannery i reklamy mogą pojawić się dopiero PO wykonaniu przez użytkownika najbardziej porządanej akcji, np. jako "cross-selling":

Przykład:

1. Użytkownik wchodzi na Twoją stronę

2. Utożsamia rozwiązanie swojego problemu z produktem/usługą który reklamujesz (rola tekstu)

3. Kupuje (rola "ścieżki sprzedażowej")

4. Po zakupie wyświetla mu się reklama z "Większość skorzystała też z poniższych ofert:" (obojętnie jaka forma, to może być nawet pop-up - najważniejsza konwersja i tak jest już wykonana, więc nic nie zepsuje - może tylko pomóc)


Zamiast "cross-sellingu" to mogą być też losowe reklamy. Ważne żeby nie rozrpaszały nikogo przed wykonaniem najbardziej pożądanej przez Ciebie akcji (czyli konwersji w CPS/CPL) Smile



Czyli, jeżeli napiszesz super tekst sprzedażowy, który ma za zadanie po kolei wciągać i nakręcać czytającego na dany zakup - to migające bannery, które go rozpraszają, są bardzo słabym pomysłem. Google adsense ze względu na coraz lepszy skrypt dobierający reklamy pod gust danej osoby - może znacząco obniżyć konwersję polecając użytkownikom inne rozwiązania danego problemu.

Reklamy - CPC/CPM - zwykle są dobrym pomysłem tylko na stronach co do których ciężko jest dobrać odpowiednie CPS/CPL, czyli po prostu na stronach które nie konwertują i trzeba wstawić coś co jakiś tam zysk jednak przyniesienie.

Zwiększanie zyskowności to właśnie projektowanie "ścieżki sprzedażowej", czyli takie prowadzenie wchodzących na stronę "za rączkę" i pilnowanie żeby zrobili to co mają w danej chwili zrobić bez rozpraszania Smile


Podsumowując: reklamy obniżają konwersję, ale są dobrym pomysłem do wyświetlania po wykonaniu pożądanej akcji w ofercie CPS/CPL :> Więcej o tym napisałem tutaj: http://getpaid20.pl/praktycznie-o-zarabianiu/dodatkowe-reklamy-na-mini-stronach-pomagaja-czy-przeszkadzaja/ :>


RE: Reklamy, banery, konwersja - mahuzz - 20-09-2017 20:11

@[mysc]
Jak zwykle w punkt, szacunek!
Nic dodać chyba nie trzeba, wielkie dzięki za odpowiedź!

Do zamknięcia Smile