Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Problem ze streamingiem - Dobry upload - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Problem ze streamingiem - Dobry upload (/Temat-Problem-ze-streamingiem-Dobry-upload-150712)



Problem ze streamingiem - Dobry upload - Soplica - 09-09-2017 23:28

Witam, ostatnio zmieniłem neta z myślą żeby sobie postreamować moje wyczyny z pewnej gry. Upload jest 6mb/s+, zero opóźnień itp, ale przy streamowaniu w obsie pokazuję, że gubi klatki na poziomie 10%. Wszystko mam skonfigurowane pod mój upload 3500 bitrate, ale nawet jak zmniejszę to jest problem. Nie wiem czy to wina mojego dostawcy, czy może routera który jest trochę stary Linksys WRT54GL i nie wyrabia przy streamowaniu?

Co o tym myślicie?


RE: Problem ze streamingiem - Dobry upload - smart1993 - 09-09-2017 23:37

Sprzęt jaki masz dokładnie?


RE: Problem ze streamingiem - Dobry upload - Soplica - 10-09-2017 11:47

Jeśli chodzi o komputer to procesor I5, 8GB ram, karta AMD Radeon R7 200 Series, wiem słaba ale ja zamierzam streamować tylko tibię Smile - Chyba każdy wie jakie ma wymagania ta gra.


RE: Problem ze streamingiem - Dobry upload - Matixio - 10-09-2017 13:20

Do streamowania najlepszym procesorem jest i7 Smile


RE: Problem ze streamingiem - Dobry upload - Dante_/ - 10-09-2017 13:44

Tibia wymagań "nie ma", ale zobacz ile zjada Tobie procesora podczas grania na maksymalnej liczbie FPS, a się zdziwisz. A co do ustawień OBS to sprawdź najpierw jaki serwer ustawiłeś do streamowania ( Twitch ma pełno serwerów, a YouTube tylko jeden ). A i jaki procesor masz dokładnie, bo jest duża różnica między i5 7600k, a i5-5250U.

No I tak na koniec najważniejsza rzecz, zależy czy streamujesz na procesorze czy karcie graficznej, ale strzelam że na CPU, ponieważ karty Radeona r7 z serii 200 nie są zbyt specjalne ( na marginesie nie podałeś dokładnej nazwy ), więc . Wracając do streamowania na CPU, jak nazwa sama wskazuje obciążony masz procesor, więc jak nie wyrabia Tobie procesor to po prostu gubisz klatki, a 3500 bitrate jak streamujesz na OBS to dużo ( wiadomo, że im więcej to lepiej, ale to nie tylko internet jest obciążony, ponieważ najpierw "coś" musi "wygenerować" obraz ).

Jeszcze jedno odnośnie streamowania na procesorze, w ustawieniach, a dokładnie w wyjściu masz takie coś jak ustawienia obciążenia CPU, czyt. wolniej = większe obciążenie procesora = lepsza jakość, standardowo jest ustawione na veryfast.

Jeżeli coś głupiego napisałem to wybacz i napisz do mnie PW, ponieważ pisałem to szybko i odszedłem od komputera i jak wróciłem to nie chciało mi się już tego czytać ponownie i myśleć co by dopisać.


RE: Problem ze streamingiem - Dobry upload - Soplica - 10-09-2017 16:50

(10-09-2017 13:44)Dante_/ napisał(a):  Tibia wymagań "nie ma", ale zobacz ile zjada Tobie procesora podczas grania na maksymalnej liczbie FPS, a się zdziwisz. A co do ustawień OBS to sprawdź najpierw jaki serwer ustawiłeś do streamowania ( Twitch ma pełno serwerów, a YouTube tylko jeden ). A i jaki procesor masz dokładnie, bo jest duża różnica między i5 7600k, a i5-5250U.

No I tak na koniec najważniejsza rzecz, zależy czy streamujesz na procesorze czy karcie graficznej, ale strzelam że na CPU, ponieważ karty Radeona r7 z serii 200 nie są zbyt specjalne ( na marginesie nie podałeś dokładnej nazwy ), więc . Wracając do streamowania na CPU, jak nazwa sama wskazuje obciążony masz procesor, więc jak nie wyrabia Tobie procesor to po prostu gubisz klatki, a 3500 bitrate jak streamujesz na OBS to dużo ( wiadomo, że im więcej to lepiej, ale to nie tylko internet jest obciążony, ponieważ najpierw "coś" musi "wygenerować" obraz ).

Jeszcze jedno odnośnie streamowania na procesorze, w ustawieniach, a dokładnie w wyjściu masz takie coś jak ustawienia obciążenia CPU, czyt. wolniej = większe obciążenie procesora = lepsza jakość, standardowo jest ustawione na veryfast.

Jeżeli coś głupiego napisałem to wybacz i napisz do mnie PW, ponieważ pisałem to szybko i odszedłem od komputera i jak wróciłem to nie chciało mi się już tego czytać ponownie i myśleć co by dopisać.

Z tego co pamiętam jak kiedyś miałem też problemy z gubionymi klatkami to ustawiałem bitrate na 2500 i było to samo, przeskakiwanie klatek z 500 do 4000 mimo, że tyle nie miałem ustawione. Popróbuję z tymi ustawieniami procesora Smile - Chociaż dziwi mnie to, że czasami przez cały stream zero zgubionych klatek a czasami lipa totalna z tym.


RE: Problem ze streamingiem - Dobry upload - Dante_/ - 10-09-2017 17:39

(10-09-2017 16:50)Soplica napisał(a):  
(10-09-2017 13:44)Dante_/ napisał(a):  Tibia wymagań "nie ma", ale zobacz ile zjada Tobie procesora podczas grania na maksymalnej liczbie FPS, a się zdziwisz. A co do ustawień OBS to sprawdź najpierw jaki serwer ustawiłeś do streamowania ( Twitch ma pełno serwerów, a YouTube tylko jeden ). A i jaki procesor masz dokładnie, bo jest duża różnica między i5 7600k, a i5-5250U.

No I tak na koniec najważniejsza rzecz, zależy czy streamujesz na procesorze czy karcie graficznej, ale strzelam że na CPU, ponieważ karty Radeona r7 z serii 200 nie są zbyt specjalne ( na marginesie nie podałeś dokładnej nazwy ), więc . Wracając do streamowania na CPU, jak nazwa sama wskazuje obciążony masz procesor, więc jak nie wyrabia Tobie procesor to po prostu gubisz klatki, a 3500 bitrate jak streamujesz na OBS to dużo ( wiadomo, że im więcej to lepiej, ale to nie tylko internet jest obciążony, ponieważ najpierw "coś" musi "wygenerować" obraz ).

Jeszcze jedno odnośnie streamowania na procesorze, w ustawieniach, a dokładnie w wyjściu masz takie coś jak ustawienia obciążenia CPU, czyt. wolniej = większe obciążenie procesora = lepsza jakość, standardowo jest ustawione na veryfast.

Jeżeli coś głupiego napisałem to wybacz i napisz do mnie PW, ponieważ pisałem to szybko i odszedłem od komputera i jak wróciłem to nie chciało mi się już tego czytać ponownie i myśleć co by dopisać.

Z tego co pamiętam jak kiedyś miałem też problemy z gubionymi klatkami to ustawiałem bitrate na 2500 i było to samo, przeskakiwanie klatek z 500 do 4000 mimo, że tyle nie miałem ustawione. Popróbuję z tymi ustawieniami procesora Smile - Chociaż dziwi mnie to, że czasami przez cały stream zero zgubionych klatek a czasami lipa totalna z tym.

Jeżeli czasami takie coś się Tobie zdarza to po prostu dostawca internetu się "pierdzieli", ewentualnie to co napisałem odnośnie serwerów.


RE: Problem ze streamingiem - Dobry upload - Snaggy - 10-09-2017 18:07

Wspomniałes o routerze i to nie jest glupie, jesli komp oraz internet jest okej a zmiana ustawien obsa nie pomaga to moze byc przyczyna. Powiedz mi łaczysz się przez kabel czy kartą sieciową. Smile

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk


RE: Problem ze streamingiem - Dobry upload - Soplica - 10-09-2017 19:17

(10-09-2017 18:07)Snaggy napisał(a):  Wspomniałes o routerze i to nie jest glupie, jesli komp oraz internet jest okej a zmiana ustawien obsa nie pomaga to moze byc przyczyna. Powiedz mi łaczysz się przez kabel czy kartą sieciową. Smile

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

łącze się przez kabel.