Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Paypal a urząd skarbowy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Paypal a urząd skarbowy (/Temat-Paypal-a-urzad-skarbowy-150643)

Strony: 1 2


Paypal a urząd skarbowy - drago380 - 06-09-2017 19:06

Witam
Mam jakieś grosze na paypalu z 15 zł od lajkuj.pl i teraz wziąłem się za skracanie linków. Jak przeleję to na konto bankowe to będę musiał na koniec roku rozliczyć się czy jak to wygląda?


RE: Paypal a urząd skarbowy - dazy19 - 06-09-2017 19:14

Musisz się rozliczyć od każdej zarobionej złotówki wg polskiego prawa Tongue ale to tylko teoria a co zrobisz w praktyce to już może być inna sprawa , to już kwestia odwagi Big Grin


RE: Paypal a urząd skarbowy - rekki - 06-09-2017 19:15

Należy rozliczać się z US z każdej zarobionej złotówki, w tym przypadku również.


RE: Paypal a urząd skarbowy - drago380 - 06-09-2017 19:18

A jak to wygląda i co ile? Jakis wzór dokumentu? Nigdy się nie rozliczałem z zarobków z neta bo od 3 miesięcy dopiero cos tam próbuję Tongue


RE: Paypal a urząd skarbowy - rachman - 06-09-2017 20:14

Było wiele razy na forum - JUŻ masz obowiązek podatkowy ponieważ PayPal czy jakikolwiek inny procesor czy konto bankowe jest Twoje i masz tą kasę do dyspozycji. Nie dopiero gdy wyląduje na koncie bankowym tylko JUŻ.

Cytat:to tylko teoria a co zrobisz w praktyce to już może być inna sprawa
Nie tyle teoria co "przepisy" Wink Teoria Cię nie ukaże jak wyłapie że ją olewasz - fiskus już ma ku temu narzędzia. Praktyka faktycznie różni się od prawa w większości postępowań z małymi kwotami Wink

Poprzeglądaj ten dział i dopiero zadawaj pytania bo podstawy były opisywane kilkanaście razy przeze mnie + to co inni więc kilkadziesiąt razy co najmniej - choć trochę wykaż zaangażowania. Forum to nie księgowa że wpadasz i dawaj na tacy - wszystko tu jest tylko wystarczy poprzeglądać. Nie da Ci się nic odpowiedzieć konkretnie bo żeś NIC co potrzebne nie opisał. Ogólnych informacji masz całą kupę.


RE: Paypal a urząd skarbowy - marcel_kk - 07-09-2017 08:20

Nie zapominajcie że jest jeszcze kwota wolna od podatku.


RE: Paypal a urząd skarbowy - rachman - 07-09-2017 08:34

(07-09-2017 08:20)marcel_kk napisał(a):  Nie zapominajcie że jest jeszcze kwota wolna od podatku.

No jest ... ale co ona ma wspólnego czy on ma obowiązek czy nie się rozliczać?


RE: Paypal a urząd skarbowy - marcel_kk - 07-09-2017 10:28

Każdy ma obowiązek, a to co zrobi to już jego decyzja.


RE: Paypal a urząd skarbowy - wrzochal11 - 07-09-2017 10:34

Zdaje się, że według prawa, nawet jeżeli kwoty wolnej nie przekroczymy, to i tak musimy złożyć PIT na koniec roku rozliczeniowego.


RE: Paypal a urząd skarbowy - rachman - 07-09-2017 10:46

Cytat:Każdy ma obowiązek, a to co zrobi to już jego decyzja.
No dokładnie. Każdy odpowiada za swoje czyny i ponosi ewentualne konsekwencje tylko nie rozumiem po co wspomniałeś o kwocie wolnej skoro ona zupełnie nie ma nic do obowiązku rozliczania się... Mniejsza o to.

Cytat:Zdaje się, że według prawa, nawet jeżeli kwoty wolnej nie przekroczymy, to i tak musimy złożyć PIT na koniec roku rozliczeniowego.
Tak właśnie jest. Wręcz często jest to w naszym interesie bo jeśli zostały odprowadzone jakieś zaliczki to bez tego nie dostaniemy ich zwrotu. Dodatkowo jeśli nie wykażemy dochodu o którym wie fiskus to zwracamy na siebie uwagę... W tym roku już pomagałem dziewczynie znajomego PIT poprawiać bo zapomniała o wykazaniu dochodu o którym firma poinformowała jej US. Stresik, tydzień czasu na korektę, wyjaśnienia, bleeee