Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy muszę założyć działalność gospodarczą ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Czy muszę założyć działalność gospodarczą ? (/Temat-Czy-musze-zalozyc-dzialalnosc-gospodarcza-150400)

Strony: 1 2 3


RE: Czy muszę założyć działalność gospodarczą ? - prelude - 09-09-2017 02:40

"TYLKO zorganizowane i ciągłe działanie CZEGO dowodem może być rejestracja hostingu"

nie mam więcej pytań Smile

dobranoc


RE: Czy muszę założyć działalność gospodarczą ? - rachman - 09-09-2017 02:57

Dobrze że nie masz pytań bo już serio myślałem że poważnie myślisz że:
Cytat:zakup hostingu wskazywałby na potrzebę założenia dg?

Na koniec dodać należy najważniejsze panie praktyku... ostateczna interpretacja czy coś jest ciągłe i zorganizowane i tak należy do urzędu skarbowego danej osoby beka Jeden US powie tak inny nie.
Niemniej Oficjalna (ustawowa) wersja brzmi tak - działalność w sposób ciągły i zorganizowany w celach zarobkowych (bez względu na wyniki !!!) wyczerpuje znamiona działalności gospodarczej.
Autor te 3 czynniki wymienił właściwie.


RE: Czy muszę założyć działalność gospodarczą ? - prelude - 09-09-2017 10:18

"Na koniec dodać należy najważniejsze panie praktyku... ostateczna interpretacja czy coś jest ciągłe i zorganizowane i tak należy do urzędu skarbowego danej osoby. Jeden US powie tak inny nie."

Od 1 marca 2017 roku zniesiono już tą patologię i niezależnie od miejsca zamieszkania/rozliczania jest tylko jeden organ wydający interpretację.

Naprawdę nie ma z Tobą o czym dyskutować.

EOT z mojej strony.


RE: Czy muszę założyć działalność gospodarczą ? - rachman - 09-09-2017 12:59

Cytat:Od 1 marca 2017 roku zniesiono już tą patologię i niezależnie od miejsca zamieszkania/rozliczania jest tylko jeden organ wydający interpretację.
Kto tu mówi o wydawaniu interpretacji? 1 organ (a dokładniej KIS) to powstał do wydawania INDYWIDUALNYCH interpretacji. O to to trzeba złożyć wniosek facepalm
Nie pisałem o ORD-IN tylko o interpretacjach poszczególnych urzędów w przypadku braku takowej interpretacji...
Widzisz gdzieś bym pisał o interpretacji indywidualnej? Szkoda dyskusji...


RE: Czy muszę założyć działalność gospodarczą ? - Staszek1976 - 09-09-2017 14:53

(29-08-2017 17:39)Fr0shArczi napisał(a):  
(29-08-2017 17:29)twardy napisał(a):  Jakos tak, nie wiem dokladnie. Najwazniejsze zebys ich poinformowal.

Z tym nie ma problemu , ojciec wie o wszystkim na czym zarabiam w internecie tylko się strasznie obawia że robię cis nielegalnego lub cos za co mogę dostać karę. Dlatego zanim znaczne coś robić to dokładnie sorawdzam o co chodzi i czy jest jakieś obejście Smile SMA mój tata był w urzędzie skarbowym 3 razy żeby o czymś porozmawiać xD

Zasada jest prosta. Jeśli zarabiasz miesięcznie 500 zł i masz mniej kasy niż sąsiad oraz nie jesteś konkurencją dla kogoś ważnego np: z PiSu lub PO to możesz sobie kręcić dalej lody. Ale złam jedną zasadę to szybko Cię pozamiatają pod dywan - najgorzej jak będziesz konkurencją dla kogoś z partii oj wtedy to i nawet najbardziej legalny interes szybko zbanują.


RE: Czy muszę założyć działalność gospodarczą ? - JuliettaS - 12-09-2017 11:32

Dopóki jesteś niepełnoletni nawet nie możesz założyć DG - i wydaje mi się, że na tym powinny oprzeć się odpowiedzi Wink
A jeżeli chodzi o rozliczenie z US możesz to zrobić samodzielnie (złożyć swój własny PIT), ale z tego co wiem rodzice tracą wtedy prawo do uwzględniania Ciebie przy liczeniu ulgi na dzieci. Tak było w moim przypadku jak zaczęłam weekendową pracę dwa lata temu - i już wtedy moi rodzice musieli zrezygnować z liczenia ulgi na mnie.


RE: Czy muszę założyć działalność gospodarczą ? - rachman - 12-09-2017 14:42

Cytat:Dopóki jesteś niepełnoletni nawet nie możesz założyć DG - i wydaje mi się, że na tym powinny oprzeć się odpowiedzi
I takie dostał już na początku tematu. Reszta przyda mu się za jakiś czas.


RE: Czy muszę założyć działalność gospodarczą ? - Początkujący - 21-01-2018 15:28

Dobrze rozumiem, że jesteś niepełnoletni?
Jeżeli Twoja działalność jest ciągła i zorganizowana, to powinieneś mieć DG, ale nie możesz mieć DG, bo nie masz 18 lat. Czyli de facto nie możesz zarabiać... cóż takie mamy prawo.
Ja znalazłem rozwiązanie, jakim jest spółka LTD w Wielkiej Brytanii. Wystarczy ukończone 16 lat.


RE: Czy muszę założyć działalność gospodarczą ? - dotrek - 28-05-2018 10:02

Zastanów się nad opcją inkubatorów albo twoj-startup.pl jeśli te opcje będą Ci dawały wystatczające możliwości to ich obsługa będzie o wiele tańsza i mnie skomplikowana niż DG


RE: Czy muszę założyć działalność gospodarczą ? - Kulkin - 03-10-2018 14:07

(09-09-2017 02:57)rachman napisał(a):  ostateczna interpretacja czy coś jest ciągłe i zorganizowane i tak należy do urzędu skarbowego danej osoby beka Jeden US powie tak inny nie.

No właśnie, a co w przypadku, jeśli według US dana działalność to już DG, a nie została założona to jakie są konsekwencje dla jegomościa?