Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Oszust na forum - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: Oszust na forum (/Temat-Oszust-na-forum-150373)



Oszust na forum - MESWEB - 28-08-2017 12:45

Jakiś frajer podszył się wczoraj pod Ogłoszeniodawcę z tego ogłoszenia:
http://zarabiam.com/Temat-400zl-YetiPay-mBank-7-150199
Jego IP to: 31.174.XX.XXX - jest to sieć Play więc Policja nie będzie miała problemu ze znalezieniem go!!! Jest ze Śląska.
skrill e-mail = [email protected]
Posiadam całą rozmowę z nim na GG.
Jego GG to: 63494388
Może by tak moderacja sprawdziła to IP w swojej bazie i zobaczyła co to za typek.
Na szczęście straciłem tylko 11 zł
Jeśli ktoś więcej został oszukany przez niego - pisać. Pomogę zgłosić sprawę na policję i oni już go dorwą.


RE: Oszust na forum - Majka - 28-08-2017 13:34

1. Edytuj IP - nie powinieneś udostępniać publicznie.
2. Edytuj wszystkie wulgaryzmy!!! Ja mogę edytować ale dostaniesz w nagrodę sporego %.

3. Z wskazanego IP korzystają 2 osoby na forum:

http://zarabiam.com/User-Danielekek-114999
http://zarabiam.com/User-joaninka-115750

@[Danielekek]
@[joaninka]

PS: Zbanowani!!!


RE: Oszust na forum - MESWEB - 28-08-2017 13:57

(28-08-2017 13:34)Majka napisał(a):  1. Edytuj IP - nie powinieneś udostępniać publicznie.
2. Edytuj wszystkie wulgaryzmy!!! Ja mogę edytować ale dostaniesz w nagrodę sporego %.

3. Z wskazanego IP korzystają 2 osoby na forum:

http://zarabiam.com/User-Danielekek-114999
http://zarabiam.com/User-joaninka-115750

@[Danielekek]
@[joaninka]

PS: Zbanowani!!!
Jakim e-mailem się posługiwał do robienia kont?
Proszę mu zrobić bana IP na cały serwis.


RE: Oszust na forum - rachman - 28-08-2017 14:35

Nikt Ci danych osobowych nie poda - e-mail jest daną osobową chronioną prawem. Masz zgłosić oszustwo to zgłoś a nie tu urwami rzucasz...


RE: Oszust na forum - sowiecki odpad - 28-08-2017 14:44

Jaki kraj takie forum
oszuści są objęci ochroną a z ofiary robi sie przestępce


RE: Oszust na forum - MESWEB - 28-08-2017 15:16

(28-08-2017 14:35)rachman napisał(a):  Nikt Ci danych osobowych nie poda - e-mail jest daną osobową chronioną prawem. Masz zgłosić oszustwo to zgłoś a nie tu urwami rzucasz...

Cytat:Po pierwsze kwestia uznania e-maili za dane osobowe nie jest jednoznaczna. Informacje w formie adresów poczty elektronicznej mogą, ale nie muszą być danymi osobowymi. Każdorazowo wyznacznikiem tej kwalifikacji powinien być przepis ustawy o ochronie danych osobowych (dalej u.o.d.o.). W artykule 6 ustawy została zawarta wyraźna definicja danych osobowych. Są to wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. W sposób bezpośredni lub pośredni. Co więcej, informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań.
Jeszcze jakieś sugestie?


RE: Oszust na forum - rachman - 28-08-2017 18:14

Ja Ci nic nie sugeruje tylko pisze jak widzi to prawo. Forum zbiera różne dane i przechowuje je. Ot tak na wezwanie zainteresowanego wątpię by ktoś ryzykował podanie adresu e-mail który owszem nie zawsze ale często jest daną osobową. Ani Admin ani Moderatorzy nie są w stanie w 100% ocenić czy dany adres taką daną będzie ponieważ nie są w stanie ocenić ile wysiłku trzeba by włożyć by ustalić osobę na podstawie samego adresu.
Widziałem wręcz info w sieci że zdarza się że: sądy uznają nawet nie posiadający żadnych info o osobie adres e-mail jako dane chronione gdy dostawca usługi poczty elektronicznej posiada dane osobowe - bowiem w zestawieniu z nimi... blablabla...

Sowiecki - nie takie forum tylko prawo. Ono mówi kto może komu i kiedy coś udostępnić jak chodzi o dane osobowe. Nikt tu nikogo nie chroni. Poszkodowany powinien jak najszybciej zgłosić sprawę w odpowiednich organach. Majka jak widzisz szybko zareagowała i zrobiła to co mogła w tej sprawie jako Moderator.


RE: Oszust na forum - Olafejs - 28-08-2017 20:17

Mam szczerą nadzieje że takich łepków będzie się szybko i skutecznie tępić.


RE: Oszust na forum - sowiecki odpad - 28-08-2017 20:43

(28-08-2017 18:14)rachman napisał(a):  Ja Ci nic nie sugeruje tylko pisze jak widzi to prawo. Forum zbiera różne dane i przechowuje je. Ot tak na wezwanie zainteresowanego wątpię by ktoś ryzykował podanie adresu e-mail który owszem nie zawsze ale często jest daną osobową. Ani Admin ani Moderatorzy nie są w stanie w 100% ocenić czy dany adres taką daną będzie ponieważ nie są w stanie ocenić ile wysiłku trzeba by włożyć by ustalić osobę na podstawie samego adresu.
Widziałem wręcz info w sieci że zdarza się że: sądy uznają nawet nie posiadający żadnych info o osobie adres e-mail jako dane chronione gdy dostawca usługi poczty elektronicznej posiada dane osobowe - bowiem w zestawieniu z nimi... blablabla...

Sowiecki - nie takie forum tylko prawo. Ono mówi kto może komu i kiedy coś udostępnić jak chodzi o dane osobowe. Nikt tu nikogo nie chroni. Poszkodowany powinien jak najszybciej zgłosić sprawę w odpowiednich organach. Majka jak widzisz szybko zareagowała i zrobiła to co mogła w tej sprawie jako Moderator.


Wszystko cacy ale bagiety bedą miały w nosie takie coś bo mała szkodliwość czynu


RE: Oszust na forum - rachman - 28-08-2017 21:02

sowiecki odpad - Prawo masz nawet dekiel od słoika że Ci zajumali zgłosić i domagać się zajęcia sprawą Wink
Nie zakładaj z góry przegranej bo nigdy nie wygrasz. Nawet jeśli mieliby umorzyć to warto zgłosić - gdy oszukany zgłasza podobne sprawy często okazuje się że oszust ma już parę rzeczy na sumieniu lub więcej ofiar i robią wtedy masóweczkę i leci sprawa z rozpędu Wink

p.s. to oszustwo a nie kradzież... tu wysokość kwot utraconych nie gra takiej roli - inne przepisy. Długo by pisać ale duże znaczenie ma tu że to oszustwo.