Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Własna firma po technikum? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+---- Dział: Ciekawe Dyskusje (/Forum-Ciekawe-Dyskusje-328)
+---- Wątek: Własna firma po technikum? (/Temat-Wlasna-firma-po-technikum-150258)

Strony: 1 2


Własna firma po technikum? - Hoolig4n - 24-08-2017 03:40

Cześć! Sprawa wygląda tak, że od września (czyli już za chwilkę... pokerface ) idę do ostatniej klasy technikum na profilu technik pojazdów samochodowych. Nie chcę jednak pracować w tym zawodzie, a... no właśnie. Mam plan założyć własny biznes zajmujący się tworzeniem stron, webmasteringiem, grafiką i SEO (strony, grafikę potrafię tworzyć, uczyłem się tego sam). Co do SEO to coś tam ogarniam i swoje strony potrafię wybić do powiedzmy top 10. W styczniu mam zamiar iść na kurs pozycjonerski, który kosztuje okrągły tysiaczek, ale to jest nieważne. Co o tym sądzicie? Czy otwarcie firmy w wieku 19/20 lat (poszedłem rok wcześniej do szkoły) jest dobrym pomysłem? Nie chcę pracować na kogoś i spełniać marzeń swojego szefa zamiast swoich.
Pozdrawiam serdecznie całe ZC! impreza


RE: Własna firma po technikum? - mikiniki - 24-08-2017 04:51

Też otwierałem w podobnym wieku i też zaczynałem od tego Smile
Pomysł jak najbardziej trafiony, własna DG to zawsze lepiej. Więcej Klientów itd. Pomysł dobry, powodzenia Smile


RE: Własna firma po technikum? - Chada - 24-08-2017 09:47

Również ten wiek i ta branża, dużo spraw do ogarniania ale trzeba jakoś sobie radzić Smile


RE: Własna firma po technikum? - Captain - 24-08-2017 15:43

To nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia czy masz 18, 20, 30 czy 50 lat. Albo nawet 60. Liczą się pieniądze i pomysł, plan działania aby to wypaliło.


RE: Własna firma po technikum? - dazy19 - 24-08-2017 15:54

Nie lepiej wystartować na początku w inkubatorze przedsiębiorczości AIP ? Na początek sprawdzisz czy się do tego nadajesz nie ponosząc dużych kosztów Tongue od razu masz pomoc księgowej , prawna jak i większe możliwości na projekty unijne odnośnie swojej działalności


RE: Własna firma po technikum? - twardy - 24-08-2017 15:55

Fajnie miec wlasna firme, fajnie byc prywaciarzem, tylko no trzeba oplacic zusy srusy i inne podatki Lol


RE: Własna firma po technikum? - Hoolig4n - 24-08-2017 22:39

(24-08-2017 04:51)mikiniki napisał(a):  Też otwierałem w podobnym wieku i też zaczynałem od tego Smile
Pomysł jak najbardziej trafiony, własna DG to zawsze lepiej. Więcej Klientów itd. Pomysł dobry, powodzenia Smile

Dziękuję. Też liczę, że się uda, ale póki co trzeba szkołę skończyć. Jak mam być szczery to się mega cieszę, że zaraz rozpoczęcie roku szkolnego, bo mam już dość tego syfu zwanego "mechanikiem" i chcę jak najszybciej to skończyć facepalm

(24-08-2017 15:54)dazy19 napisał(a):  Nie lepiej wystartować na początku w inkubatorze przedsiębiorczości AIP ? Na początek sprawdzisz czy się do tego nadajesz nie ponosząc dużych kosztów Tongue od razu masz pomoc księgowej , prawna jak i większe możliwości na projekty unijne odnośnie swojej działalności

Taki mam zamiar, dziękuję za odpowiedź! Huh

(24-08-2017 15:55)twardy napisał(a):  Fajnie miec wlasna firme, fajnie byc prywaciarzem, tylko no trzeba oplacic zusy srusy i inne podatki Lol

Zusy, srusy i inne podadki nie będą stanowić problemu Big Grin Mam nadzieję, że po pozyskaniu jakiejś tam ilości klientów, ich pozytywnej opinii oraz dobrej reklamie te "zusy, srusy i US'y" będą grą wartą świeczki Big Grin

Naprawdę wolę siedzieć 15/16h w ciągu dnia nad własnym projektem i się rozwijać, niż 8h na etacie tyrając dla kogoś i raczej zabić dalsze perspektywe na życie na wyższym poziomie, na którym mi mega zależy.

Dziekuję Wam Panowie wszystkim za odpowiedź i chyba już jestem pewny Big Grin Fajnie, że podzielacie moją opinię i wierzycie, że się uda. No to teraz tylko cisnąć do celu! 2


RE: Własna firma po technikum? - danoneksss - 26-08-2017 16:11

Może niewiele wniesie to do tematu, ale jestem na tym samym profilu, też w tym roku kończę szkołę i też nie mam zamiaru w tym robić, tylko właśnie "internety" Big Grin


RE: Własna firma po technikum? - Pablo1878 - 26-08-2017 16:17

Ja właśnie skończyłem technikum (technik informatyk) i również mam zamiar w przeciągu najbliższego roku założył własną firmę. Co z tego wyniknie? Nie wiem.. ale Tobie życzę powodzenia bo najważniejsze to postawić na swoim i spełniać marzenia. Wink


RE: Własna firma po technikum? - Hoolig4n - 24-09-2017 11:57

Dziękuję i z wzajemnością! Smile Już co nieco wiem na temat zakładania DG, rozliczania się i wszystkich spraw związanych z własną firmą. Póki co w wolnym czasie tworzę sobie strony, żeby ulepszyć skilla Lol i dużo uczę się pozycjonować. Nauczyłem się też tworzyć małym kosztem kampanie reklamowe z facebook ads, które osiągają dużą aktywność, Adwords jeszcze do opanowania. Też trochę odkopałem temat, ale wypowiadajcie się, chętnie poczytam co jeszcze ktoś o tym myśli! Smile