Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pozycja w Google - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Pozycja w Google (/Temat-Pozycja-w-Google-150061)

Strony: 1 2


Pozycja w Google - Dan14NR - 16-08-2017 15:47

Witam Was
Zabrałem się za projekt stronki. W pozycjonowaniu jestem zielony, ale staram się codziennie uczyć czegoś nowego.
Jakoś przed 10tym (koło 7-8) sierpnia włączyłem indeksację swojej strony w Google, przesłałem sitemapę i stronka jakoś po dwóch dniach została zaindeksowana. Wpisując site:stronka.pl/ wyrzuca mi moją stronkę i jej podstrony. To samo przy wpisaniu adresu bez http:// do przeglądarki, razem z kilkoma stronami, na których zostawiłem backlinki.

Na webpozycja.pl "Pozycja w Alexa: powyżej 1 000 000", nie idzie znaleźć stronki po keywordach. OnPage SEO chyba jest w porządku - audyty mam na poziomie 90%, mam linkowanie wewnętrzne, mam 1.2-3% gęstości KW zależnie od podstrony. Tych z kolei jest niewiele, bo główna + dwie i na razie chyba tyle pozostanie.

Od kilku dni również linkuję stronkę. Raczej nie robię tego na zaspamionych forach - tylko w profilach na niezaspamionych, w miejscach podanych w poradniku vasakiego (sociale, web 2.0). W GWT pokazuje mi tylko 1 backlink, ale raczej się tym nie sugeruję.

Moje pytanie, jak się domyślacie, brzmi - co robię nie tak, że strona nie wpadła jeszcze w jakieś ludzkie wyniki? Konkurencja na tej frazie, jeśli ufać keyword revealerowi, jest raczej nieduża. Właściwie to tylko półtorej strony w Google to jakieś sensowne stronki, reszta to fora, na których dane słowo kluczowe padło w temacie dyskusji.

Nie bardzo wiem co robić, żeby to ruszyło. Może powinienem po prostu dalej sobie linkować (5-6 linków ręcznych dziennie, jakieś wpisy na webach + fora) i czekać na jakiś efekt? Może to za wcześnie na obawianie się czegokolwiek?

Dodam, że w działaniach ręcznych nie ma filtra, a cały content strony pisany od zera pod polski target i nie są to żadne hacki i generatory Smile


RE: Pozycja w Google - RoyMaster - 16-08-2017 17:53

Poczekaj 3-6 miesiące i zobaczysz efekty. Pozycjonowanie to długi okres i nawet po roku może Ciebie nie być w TOP.


RE: Pozycja w Google - piotrekprorok - 16-08-2017 18:04

(16-08-2017 15:47)Dan14NR napisał(a):  Może powinienem po prostu dalej sobie linkować (5-6 linków ręcznych dziennie, jakieś wpisy na webach + fora) i czekać na jakiś efekt? Może to za wcześnie na obawianie się czegokolwiek?

Na 99% za wcześnie. 5-6 linków dziennie to generalnie malutko no ale po dłuższym czasie coś powinno dać.


RE: Pozycja w Google - WhiteNigga - 16-08-2017 18:28

Linkuj cały czas, a po jakimś czasie sam się zdziwisz jak nagle strona ci wskoczy do top 10.


RE: Pozycja w Google - rachman - 16-08-2017 18:29

j.w. bądź świadom że aby się piąć w oczach gogla musisz być lepszy od tych których przeskakujesz. Oni są dłużej, mają więcej linków, itd. także proces nie zawsze przebiega zadowalająco szybko Wink Jak zdobywasz dobrej jakości linki to pracuj dalej i czekaj na efekty - będą na pewno ale cierpliwości. Gogiel musi "przelecieć" też te strony na których te linki zostawiasz by je zauważyć Wink


RE: Pozycja w Google - Dan14NR - 16-08-2017 18:38

Staram się linkować na raczej dobrych jakościowo stronach i forach + własne zaplecza w postaci imgurów, tumblrów itp.

W sumie przeczytałem dokładnie to co już wiedziałem, ale przynajmniej upewniłem się w swojej teorii Smile Bardzo dziękuję za taką ilość odpowiedzi - puszczam reputa Smile

W tej chwili mam kilkadziesiąt backlinków, ale dużo z nich pochodzi własnie z np. kilku postów na webach. Postaram się linkować regularnie i to indexować. Póki co niestety jedyna opcja to submit-url lub zwykłe czekanie na indeksację.

Bardziej chodziło mi o fakt, że spodziewałem się zobaczyć stronkę chociaż w jakimś top 200, a nie "nigdzie". No ale rzeczywiście - zacznę się martwić, jeśli nie znajdę jej w pierwszych setkach za jakiś miesiąc Smile Wszelkie efekty będę publikował w dzienniku, który założyłem jakiś czas temu Smile Dziś chyba zrobię jego update, co czynię rzadko z uwagi na mało "akcji" w mojej obecnej pracy.


RE: Pozycja w Google - rachman - 16-08-2017 18:42

Gogiel lubi regularny wzrost. Bez akcji typu szał a potem cisza, także pozycjonuj sobie tak jak piszesz - wzrostowo, jakościowo a efekt jak już przyjdzie to będzie stabilniejszy. Wejść na szczyt a potem spaść jak minie "okres dla nowicjusza" to nie bardzo, jak już wejść to się utrzymać Wink Także działaj bez spiny - efekty będą.


RE: Pozycja w Google - lechoo - 16-08-2017 19:32

Same linki z profili i zaplecz na publicznych platformach to za mało, pomyśl nad zrobieniem zaplecza na własnych domenach (najlepiej pozyskać takie z historią i dobrymi parametrami seo).


RE: Pozycja w Google - rachman - 16-08-2017 20:57

Stworzyć zaplecze to gitarrrra ale jak zaplecze nowe to niestety też będzie musiał czekać aż zaplecze trochę podskoczy by dawało moc Wink Niech zdobywa dobre linki z różnych miejsc - na forum parę pomysłów znajdzie, w między czasie dobrze by tworzył zapleczówki ale na tą chwilę i tak nie ma sensu od razu ich linkować na domenę główną, myślę dopiero jak zostaną "docenione".


RE: Pozycja w Google - lechoo - 16-08-2017 21:35

(16-08-2017 20:57)rachman napisał(a):  Stworzyć zaplecze to gitarrrra ale jak zaplecze nowe to niestety też będzie musiał czekać aż zaplecze trochę podskoczy by dawało moc Wink Niech zdobywa dobre linki z różnych miejsc - na forum parę pomysłów znajdzie, w między czasie dobrze by tworzył zapleczówki ale na tą chwilę i tak nie ma sensu od razu ich linkować na domenę główną, myślę dopiero jak zostaną "docenione".
Dobrze gada, wódki trza polać