Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ilość reklam po zmianach - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Google Adsense (/Forum-Google-Adsense-342)
+--- Wątek: Ilość reklam po zmianach (/Temat-Ilosc-reklam-po-zmianach-149187)



Ilość reklam po zmianach - Konrax54 - 17-07-2017 08:58

Hej!
Oglądałem ostatnio film na youtube udostępniony przez pracowników google odnośnie naruszeń zasad programu i kilku innych ciekawych rzeczy. Jak wiadomo jakiś czas temu adsense zniósł limit reklam na stronę. Zasadą jaka teraz obowiązuje jest to, że treści musi być więcej niż reklam.
Mam do was pytanie:
Ile reklam wy umieszczacie na stronie i jak to liczycie?
Wiem, że pytanie jest trochę nie precyzyjne bo są strony na których jest więcej treści i mniej treści. Jak to liczyć?
Spotkałem się ze stronami jak np. https://mmorpg.org.pl/ gdzie na jedną stronę przypada 7 dużych reklam na stronę główną (w odstępach, że zwykle na ekranie są wyświetlone 1-2 reklamy jednocześnie) + reklamy z doubleclick i innych sieci. Z kolei inne strony dalej trzymają się zasady 3 jednostek.
Dzięki za odpowiedzi!


RE: Ilość reklam po zmianach - PanCaro - 18-07-2017 02:37

(17-07-2017 08:58)Konrax54 napisał(a):  Ile reklam wy umieszczacie na stronie i jak to liczycie?

2 jednostki na głównej. Na podstronach 2/3 jednostki na podstronach. Wcześniej było ze 4-5. CTR wzrósł na jakieś 6-8%.
Skup się na optymalizacji a nie ilości.

Oczywiście też zależy jaką masz stronę.


RE: Ilość reklam po zmianach - Konrax54 - 18-07-2017 07:05

A co myślicie o reklamach In-Feed i In-Article?