Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarabianie pieniędzy na GG a prawo. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Zarabianie pieniędzy na GG a prawo. (/Temat-Zarabianie-pieniedzy-na-GG-a-prawo-149033)

Strony: 1 2


RE: Zarabianie pieniędzy na GG a prawo. - szykiryki - 12-07-2017 17:55

@[wamp1992], art. 286 KK (kodeksu karnego)
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(oczywiście w praktyce najczesciej są zawiasy, zwrot kasy i jakaś grzywna, choć to nie reguła Smile)



Podobnie rzecz ma się z subami/premium sms, chociaż tutaj jest bardziej legitnie, bo masz jednak czarno na białym regulamin, w którym zaznaczona jest cena (to, że ktoś sie z nim nie zapoznał to Jego sprawa).
Masz w dziale prawo i podatki parę tematów na ten temat, co do wykrywalności/'ścigalności' rzecz indywidualna, chociaż działy w policji do cyberprzestępczości są coraz bardziejcwane Jerk2Jerk2


RE: Zarabianie pieniędzy na GG a prawo. - cezar78 - 14-07-2017 20:03

To jest doprowadzenie do niekorzystnego rozporzadzenia mieniem. Kiedys natniesz się na gościa który kapnie sie że filmik jest fake (z neta) wku.wi sie i nie odpuści, Bedziesz miał sprawe, wyjda wszystkie pozostale wyludzenia, gdyż nie da się anonimowo slać pieniędzy w sieci, najmniej przypałowo to chyba bitcoinem, po nitce dojdą do kłębka, dopadną twoich znajomych, twoi znajomi sprzedadzą cię bez mrugniecia okiem i pozamiatane. Nie ma 100% anonimowości w internecie


RE: Zarabianie pieniędzy na GG a prawo. - szykiryki - 14-07-2017 20:34

Wez Ty te swoje durne znajome, które udostepniają Ci konta, zostaw w spokoju Smile. Bo pierwsze co zrobią to podadzą Twój adres i wszystkie inne dane, łącznie z numerem buta. No chyba, że takie altruistki zakochane i wszystko wezmą na siebie (ehh, jak brakuje teraz ikonek z czata FS Sad)


RE: Zarabianie pieniędzy na GG a prawo. - rachman - 14-07-2017 22:02

Oszustwo zagrożone karą pozbawienia wolności. To nie sposób na zarobek a na popełnianie przestępstwa ujęty w kodeksie karnym. Żadna znajoma za Ciebie nie zechce posiedzieć nie łudź się. Może nikt nie zgłosi ale to i tak kwestia czasu aż trafisz na ciętego na oszustów. Nie nazywaj oszukiwania sposobem na zarobek - to zwykłe oszustwo wg prawa karnego i podatkowego.


RE: Zarabianie pieniędzy na GG a prawo. - wamp1992 - 15-07-2017 02:09

Wiecie, poczytałem to i w sumie, dziś zarobiłem satysfakcjonującą mnie kwotę i myślę, że czas będzie zamknąć interes póki jeszcze nie zaszło to za daleko, dziękuje wszystkim za wypowiedzi, co prawda nie sądze żeby komuś chciało się robić aferę o kwotę nie przekraczającą 100zł, szczególnie, że te osoby które ode mnie kupują zazwyczaj zarabiają na dzień moją tygodniówkę, ale myślę że trzeba to przerwać póki jeszcze mogę to zrobić. Pozdrawiam.


RE: Zarabianie pieniędzy na GG a prawo. - kochamkesz - 15-07-2017 05:57

Oszustwo tu, Oszustwo tam.... A suby to nie jest oszustwo ? Naciąganie ludzi na fake content ukrywając cennik jak się da to nie jest oszustwo ? Może i nie, to jest zwykłe naciąganie. Swego czasu w pewnej sieci afiliacyjnej pod kryptonimem MyLead był ich autorski program " Test IQ " Na pierwszej stronie dużymi napisami była informacja, ze udział jest darmowy. Pewnie, za darmo możesz sobie poklikać, ale jak chcesz poznać wynik to podaj nr telefonu. W odpowedzi na maje pytanie, odpowiedź : " niech Cię glowa nie boli " beka No tak tylko rejestrując się u nich to Ty jako partner za wszystko odpowiadasz... Żeby nie było w innych sieciach to samo.....


Wracając do sedna tematu - czym różni się przedstawiona metoda autora temtu od zwykłego ewhoringu ? Niczym. Najważniejsze w Tym całym "naciąganiu" jest to aby content był unikalny, a nie wyszukując goole wyskakiwał na pierwszej stronie....


RE: Zarabianie pieniędzy na GG a prawo. - rachman - 15-07-2017 11:54

Nie pisz o legalności jak nie masz pojęcia o prawie. Jego sposób to oszustwo, w sub jak ukryjesz cenę też oszukujesz, ewhor nim nie jest dopóki dajesz to co obiecujesz za kase. Czego nie kumasz? DASZ to co obiecujesz to jest to sprzedaż a jak nie dasz to przestępstwo.


RE: Zarabianie pieniędzy na GG a prawo. - aero2 - 15-07-2017 14:28

Dobrze mówi @[rachman] dopóki ofiara zbok otrzymuje to za co zapłacił smsem czy doładowaniem to jest legalne w innym przypadku nie.


RE: Zarabianie pieniędzy na GG a prawo. - rachman - 15-07-2017 14:48

dodać łamanie praw autorskich - cudze filmy - i ryzyko rośnie podwójnie Wink