Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jaki wybrać podatek + koszta prowadzenia strony internetowej - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Jaki wybrać podatek + koszta prowadzenia strony internetowej (/Temat-Jaki-wybrac-podatek-koszta-prowadzenia-strony-internetowej-148812)



Jaki wybrać podatek + koszta prowadzenia strony internetowej - szoqun - 04-07-2017 19:27

Witam, zamierzam założyć własny sklep internetowy z butami a co za tym idzie mam parę kwestii które mnie nurtują. Dlatego proszę osoby które się znają w tym temacie o poradę. A więc....

- jakie wybrać opodatkowanie do takiej działalności aby wyszło korzystnie?
- jakie kwestie prawne muszę zapewnić stronie aby było wszystko legalnie i nie można było mię o nic posądzić ?
- i ile wychodzi na czysto dla mnie po odliczeniu podatków itp. ze sprzedaży? Załóżmy, że kupie od hurtowni buty 180 zł za szt. ja sprzedam np. za 230 zł co daje mi zysku 50 zł i ile z tego jest dla mnie po odliczeniu wszystkiego?

jeśli ktoś zna odpowiedzi na moje pytania, to bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam.


RE: Jaki wybrać podatek + koszta prowadzenia strony internetowej - jarunioo7 - 04-07-2017 19:53

Cytat:- jakie wybrać opodatkowanie do takiej działalności aby wyszło korzystnie?

Ryczałt 3% (działalność usługowa w zakresie handlu jest objęta ryczałtem w wysokości 3%) bez VAT.

Cytat:- jakie kwestie prawne muszę zapewnić stronie aby było wszystko legalnie i nie można było mię o nic posądzić ?

Konkretny regulamin i polityka prywatności.

Cytat:- i ile wychodzi na czysto dla mnie po odliczeniu podatków itp. ze sprzedaży? Załóżmy, że kupie od hurtowni buty 180 zł za szt. ja sprzedam np. za 230 zł co daje mi zysku 50 zł i ile z tego jest dla mnie po odliczeniu wszystkiego?

W przypadku ryczałtu nie można odliczyć żadnych kosztów. Podatek 3% płacisz od kwoty, która wpływa Ci na konto więc:

0,03*230 zł= 6,9 zł (podatek)
230 zł - 180 zł - 6,9 zł =43,1 zł

Comiesięczne koszty prowadzenia działalności:

Jeśli kwalifikujesz się na mały ZUS: ~500zł
Biuro rachunkowe: od 100-200zł / miesiąc

_____________________________

Polecam Ci umówić się na spotkanie w biurze rachunkowym, przedstawić swoją sytuacje dokładnie (nie zawsze opłaci się ryczałt) i wszystkiego się dowiesz. Mam nadzieje, że pomogłem. Powodzenia! Smile


RE: Jaki wybrać podatek + koszta prowadzenia strony internetowej - szoqun - 04-07-2017 20:22

jarunioo7 Dzięki Ci bardzo, w końcu jakieś konkrety. Ten ryczałt 3 % będzie najlepszy tak?


RE: Jaki wybrać podatek + koszta prowadzenia strony internetowej - radek0389 - 04-07-2017 20:44

(04-07-2017 19:53)jarunioo7 napisał(a):  Polecam Ci umówić się na spotkanie w biurze rachunkowym, przedstawić swoją sytuacje dokładnie (nie zawsze opłaci się ryczałt)

(04-07-2017 20:22)szoqun napisał(a):  jarunioo7 Dzięki Ci bardzo, w końcu jakieś konkrety. Ten ryczałt 3 % będzie najlepszy tak?

Przeczytałeś jego post od początku do końca?


RE: Jaki wybrać podatek + koszta prowadzenia strony internetowej - jarunioo7 - 04-07-2017 21:32

Różne czynniki na to wpływają, ja nie chce Cie tutaj dopytywać o dokładne informacje bo po pierwsze nie jestem księgowym, a po drugie to nie miejsce do tego hehe. Piszę wszystko z własnego doświadczenia.

Przykładowe wady:
- w ryczałcie nie ma kwoty wolnej od podatku,
- brak ulgi na dzieci
- nie możesz rozliczyć się z małżonką.

Dzwonisz do przykładowego biura, umawiasz sie na spotkanie. Mówisz, że jesteś zdecydowany na działalność ale przed otworzeniem chcesz poznać wszystkie szczegóły, dowiedzieć się co sie najbardziej opłaca itd. Przy okazji pytasz o koszty prowadzenia księgowości u nich. Taka wizyta w 90% będzie darmowa bo widzą, że mają klienta, a ty przy okazji dowiesz się totalnie wszystkiego Smile