Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jaki system operacyjny wybrać? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Jaki system operacyjny wybrać? (/Temat-Jaki-system-operacyjny-wybrac-148767)



Jaki system operacyjny wybrać? - Santino123 - 03-07-2017 16:51

Zastanawiałem się, w którym dziale umieścić ten post i ten wydał mi się najbardziej odpowiedni. Jeśli postąpiłem źle to adminie bądź moderatorze, usuń mój post, ale mnie nie banuj. Zamierzam zająć się tworzeniem stron internetowych i działalnością zarobkową za pomocą komputera. Co będzie lepsze laptop z Della z Windowsem 10 czy może Macbook Air z MAC OS X? Wiem, że jest możliwość wgrania również Windowsa na komputery Apple.


RE: Jaki system operacyjny wybrać? - khryme - 04-09-2017 11:52

PC z CLOUD READY albo Chromebook


RE: Jaki system operacyjny wybrać? - Niewiarygodny - 07-11-2017 05:17

Chromebook wyjdzie najlepiej


RE: Jaki system operacyjny wybrać? - Infiltrator - 08-12-2017 16:35

Osobiście nie lubię wszystkich Windowsów jakie wyszły po Win7. Nie podoba mi się to że Microsoft dużo bardziej zaczął naciskać na zarejestrowanie się u nich. Dodatkowo wkurzają mnie ciągłe aktualizacje.

Z OS X korzystałem tylko przelotnie więc nawet nie zdążyłem zmienić swoich nawyków nabytych przy innych systemach. Nie spodobała mi się jedynie mała możliwość ingerencji w system. Więcej na ten temat nie powiem.

Osobiście korzystam i polecam jakiegoś Linuxa (na początek może Ubuntu). Kwestia krótkiego wdrożenia się w nowy system. Potem świat (a właściwie komputer) stoi przed Tobą otworem Big Grin
Według mnie na Linuxa dużo szybciej i łatwiej szuka się oprogramowania, a jego instalacja zajmuje mniej czasu. Rzeczywiście jest mniejszy wybór niż na Windowsa, jednak nigdy nie zdarzyło mi się zostać na lodzie, gdy potrzebowałem jakiegoś oprogramowania. Jeśli planujesz trochę programować to też polecam - zdecydowanie łatwiej grzebać się w plikach systemowych.

To tylko moje osobiste zdanie, pozdrawiam Big Grin


RE: Jaki system operacyjny wybrać? - Captain - 08-12-2017 19:43

Jeśli chcesz mieć choć odrobinę prywatności w komputerze to Windows 10 na pewno odpada.

Z Windowsów najlepszy wybór to Windows 7, tylko nie wszystkie aktualizacje tam można instalować, niektóre z tych nowszych powstały tylko po to aby upodobnić go do 10 w szpiegowaniu.


Jaki system operacyjny wybrać? - mahuzz - 08-12-2017 20:46

Windows 7, imo. Klasyka, przyzwyczajenie. Brak innowacji, rejestacji i innych takich.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk