Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Polskie Bankomaty a wypłata w dolarach - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+--- Wątek: Polskie Bankomaty a wypłata w dolarach (/Temat-Polskie-Bankomaty-a-wyplata-w-dolarach-148653)



Polskie Bankomaty a wypłata w dolarach - FeCra - 29-06-2017 20:08

Czy próbował ktoś na terenie Polski wypłacić pieniądz w bankomacie w postaci Dolara?
Chodzi mi o wypłaty w banknotach dolarowych, a nie złotówki po przeliczeniu kursu.

W internetach brak jasnych informacji na ten temat, same stare niedokładne/nieaktualne informacje.

Znalazłem też jakieś informacje, że na lotnisku mogą znajdować sie takie bankomaty, ale brak szczegółowej informacji.

Jeżeli ktoś wiedziałby cokolwiek byłbym wdzięczny.

Wypłaty mogą być jedynie przez bankomaty bo mam kartę kredytową(FirstChoice Pay), a nie Polskie konto między walutowe


RE: Polskie Bankomaty a wypłata w dolarach - yazir - 29-06-2017 20:36

Raczej nie znajdziesz takiego bankomatu, już same bankomaty z EUR są w sumie "nowością", o tych z USD też słyszałem legendy, ale nigdy nie spotkałem się z nimi.


RE: Polskie Bankomaty a wypłata w dolarach - FeCra - 29-06-2017 23:48

No właśnie tych legend jest dużo,

A czy ktoś wie może czy mogę w kantorze wymienić dolary na złotówki płacąc kartą w dolarach? Albo jakas podobna alternatywę

Zawsze lepszy kurs niż w bankomatach


RE: Polskie Bankomaty a wypłata w dolarach - rogos87 - 30-06-2017 12:59

Możesz spróbować założyć konto na Revolut i wpłacić kartą w USD a następnie przewalutować na PLN i przelać do banku, kurs mają dobry, jednak pobierają opłatę za wpłatę kartą kredytową, chyba 1%, za debetówki opłaty nie ma.


RE: Polskie Bankomaty a wypłata w dolarach - mikuss - 30-06-2017 14:42

(29-06-2017 23:48)FeCra napisał(a):  No właśnie tych legend jest dużo,

A czy ktoś wie może czy mogę w kantorze wymienić dolary na złotówki płacąc kartą w dolarach? Albo jakas podobna alternatywę

Zawsze lepszy kurs niż w bankomatach

Bankomaty to legendy i mity, nie ma do tej pory takich rozwiązań.
Co do kantorów to przejdź się i popytaj w swojej okolicy, jak można negocjować kurs Skupu przy większych kwotach zakupu/sprzedaży to równie dobrze możesz zapytać o takie rozwiązanie


RE: Polskie Bankomaty a wypłata w dolarach - Martinuss - 23-07-2017 18:42

@[FeCra]
@[mikuss]

Są na lotniskach bankomaty Euronetu które wypłacają w Euro. Mają taki mini baner że wypłacają w Euro Wink
Jest tylko jedno ALE, te bankomaty znajdują się w strefie odlotów czyli po odprawie.
Z tego co kojarzę to niektóre bankomaty City wypłacają w innej walucie niż PLN.

Co do wypłat na konto bankowe,
Z Payoneer można wypłacać na konto bankowe, szkoda tylko że ich drugi twór jakim jest FirstChoicePay pozwala wypłacać tylko na ich karty i na lokalne czeki (USA/Kanada).

Tak jak mówię, jeśli Ci zależy na wypłacie Euro to kup jakiś krajowy bilet samolotowy Rayanair z Warszawy do Gdańska lub na odwrót za 21zł w jedną stronę Wink


RE: Polskie Bankomaty a wypłata w dolarach - USA - 23-07-2017 20:29

(23-07-2017 18:42)Martinuss napisał(a):  @[FeCra]
@[mikuss]

Są na lotniskach bankomaty Euronetu które wypłacają w Euro. Mają taki mini baner że wypłacają w Euro Wink
Jest tylko jedno ALE, te bankomaty znajdują się w strefie odlotów czyli po odprawie.
Z tego co kojarzę to niektóre bankomaty City wypłacają w innej walucie niż PLN.

Co do wypłat na konto bankowe,
Z Payoneer można wypłacać na konto bankowe, szkoda tylko że ich drugi twór jakim jest FirstChoicePay pozwala wypłacać tylko na ich karty i na lokalne czeki (USA/Kanada).

Tak jak mówię, jeśli Ci zależy na wypłacie Euro to kup jakiś krajowy bilet samolotowy Rayanair z Warszawy do Gdańska lub na odwrót za 21zł w jedną stronę Wink

Euronety nie tylko na lotniskach wypłacają w Euro ;-) W Łodzi w galeriach handlowych też np są ich bankomaty i Euro spokojnie wypłacisz tak na marginesie :-P


RE: Polskie Bankomaty a wypłata w dolarach - NEXT86x - 20-12-2017 18:21

co do bankomatów to na stronie EURONETu można sprawdzić gdzie takowe są, natomiast czy ktoś wie, czy w przypadku wypłaty Euro (gdy posiadamy kartę w Euro), bankomat EURONETu (ponieważ jest "zamontowany" w PL) nie przewalutuje tego dwa razy, tzn. kupi PLN-y (bo walutą rozliczeniową jest w Polsce PLN) po czym dopiero kupi EURO żeby wypłacić.


RE: Polskie Bankomaty a wypłata w dolarach - kapi - 21-12-2017 11:23

Nie dam sobie głowy uciąć, ale bankomat na lotnisku w Gdańsku chyba miał oznaczenie, że można wypłacać w nim USD.


RE: Polskie Bankomaty a wypłata w dolarach - Martinuss - 24-12-2017 02:03

(21-12-2017 11:23)kapi napisał(a):  Nie dam sobie głowy uciąć, ale bankomat na lotnisku w Gdańsku chyba miał oznaczenie, że można wypłacać w nim USD.

Euro. Napisałem wyżej. Zresztą to post z czerwca. A mamy koniec grudnia