Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pytania od Laika do średnio zaawansowanych lub PRO - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Kryptowaluty (/Forum-Kryptowaluty-374)
+--- Dział: Dyskusje o Kryptowalutach (/Forum-Dyskusje-o-Kryptowalutach-458)
+--- Wątek: Pytania od Laika do średnio zaawansowanych lub PRO (/Temat-Pytania-od-Laika-do-srednio-zaawansowanych-lub-PRO-148500)

Strony: 1 2


Pytania od Laika do średnio zaawansowanych lub PRO - Mavsky - 23-06-2017 16:41

Witam, jestem nowy na forum więc wypadało by zapukać zanim się wejdzie.
Jestem Przemek 23 lata, rodowity Łodzianin, rekreacyjnie gram w pokera, kolekcjonuję płyty analogowe oraz wiele, wiele innych rzeczy ale to kiedy indziej, do rzeczy.
Kilka pytań, jeśli ktoś byłby w stanie odpowiedzieć mi na nie lub chociaż nakierować byłoby bajecznie.

Zahaczyłem trochę wiedzy na temat kryptowalut lecz jest to dopiero wierzchołek góry lodowej.
Na wstępie zaznaczę, że nie jestem pazerny na pieniądze i nawet 20 zł zarobku mnie cieszy
1. Uzbierałem trochę gotówki 3000zł chciałbym to zainwestować z kryptowaluty, bardziej interesuje mnie rozwój w stronę arbitrażu, jak to widzicie na tą chwilę ?

2. Jeżeli nie zarobek arbitrażowy to może kopanie ?

3. Gdzie przechowywać swoje BTC lub inną walutę, jaki portfel ? Z czym to się je ?

Zapraszam Laików do zadawania pytań będę aktualizował post aby wszystko było na jednym.


RE: Pytania od Laika do średnio zaawansowanych lub PRO - bitfx - 24-06-2017 14:59

Ad1. Arbitraż jest ok, choć dość ciężko znaleźć dobre kursy pomiędzy dużymi giełdami. Najczęściej będzie to pomiędzy dużą giełdą, a małą gdzie nie ma dużego ruchu. Trzeba też posprawdzać koszty transakcji/depozyty /wypłaty. Są stronki które wyszukają różnice kursów, możesz spróbować.

Ad2. Kopanie będzie opłacalne jak masz kilka kart graficznych. Z jedną to raczej zabawa, a nie zarabianie.

Ad3. BTC przechowuj w Electrum , MultiBit lub sprzętowych portfelach jak za często nie robisz transferów. Pozostałe Krypto przechowuj najlepiej w portfelu dedykowanym poszczególnym projektom. Owszem trzeba pobrać blickchain waluty, ale masz bardzo bezpieczny portfel. Przy mniejszych kwotach możesz korzystać z JAXX lub innego portfela multicoin.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka


RE: Pytania od Laika do średnio zaawansowanych lub PRO - krruma - 24-06-2017 16:17

Każdy ma swój sposób na zarabianie na kryptowalucie. Pamiętaj że nigdzie nie masz 100% że uzyskasz zarobek.

Ja trzymam BTC na oryginalnym portfelu, ale część na blockchain.

Polecam zainteresować się ETH ma duży potencjał Wink

Dla Cb na początku bym polecił przyglądanie newsów i zobaczyć jak działa giełda, nikt od razu nie zarabiał kokosów ;P


RE: Pytania od Laika do średnio zaawansowanych lub PRO - Mavsky - 24-06-2017 17:33

Dzięki Panowie za odpowiedź.
Rozumiem, że każdy ma swoją metodę i nie chce poznawać danych ''sekretów''. Nie odrazu Rzym zbudowano.

Panowie chodzi o to, że mam 3000 no może 4000 tys. Złotych i chce wykorzystać te pieniądze aby poznawać rynek krypto. Nie nastawiam się na jakiś zarobek chce się z tym po prostu oswoić.
Przydatne by były może jakiś linki do giełd które warto obserwować


RE: Pytania od Laika do średnio zaawansowanych lub PRO - krruma - 24-06-2017 17:54

Ja ogólnie korzystam z BitMarket, REFLINK USUNIĘTY. Stronka godna zaufania, można na niej fajnie wyczaić jak ludzie pomysłowo zarabiają manipulując ofertą kupno/sprzedaż. Masz tam też m. in. Swapy LTC i BTC, na których zarabiasz co prawda ochłapy, ale ryzyko że stracisz to 0,0001% ( bo mogą zamknąć giełde Smile ).
Część możesz wydać na cloudmining jeśli nie chcesz kupować sprzętu do kopania ( przykładowe masz w mojej sygnaturce).
CryptoNews Polecam jeżeli chodzi o wiadomości, ale szybciej będziesz miał na zagranicznych stronach.
CoinMarketCap A ta pokazuje Ci na bieżąco ceny różnych kryptowalut, polecam mieć w zakładce.

Na start powinno wystarczyć Cool


RE: Pytania od Laika do średnio zaawansowanych lub PRO - Mavsky - 24-06-2017 18:02

Dzięki krruma za linki i podpowiedzi.
Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć w jakim programie robiłeś podpis elektroniczny w celu weriifikacij konta ?


RE: Pytania od Laika do średnio zaawansowanych lub PRO - krruma - 24-06-2017 18:20

O kurcze wiesz że nie pamiętam żebym robił podpis.
Pamiętam że robiłem skan dokumentu i musiałem podać dane zamieszkania po czym wysyłali list potwierdzający.


RE: Pytania od Laika do średnio zaawansowanych lub PRO - Mavsky - 24-06-2017 18:31

A co myślisz o gieldzie bitbay ?


RE: Pytania od Laika do średnio zaawansowanych lub PRO - krruma - 24-06-2017 19:29

Również bardzo fajna, co prawda dużo nie używałem, ale tak naprawdę to jest wszystko to samo tylko inna szata graficzna.
Tak samo BitMarket24.pl
Także śmiało wybierz sobie który Tobie się najbardziej podoba Smile


RE: Pytania od Laika do średnio zaawansowanych lub PRO - szymon1051 - 25-06-2017 06:56

O btc https://bitcoin.org/pl/pierwsze-kroki większość walut działa podobnie tylko różnią się jakimiś wartościami lub algorytmem. Po za sha-256 czy script czyli BTC i np LTC nie ma koparek w sensie asic inne waluty kopie się kartami graficznymi.

Na krypto walutach można "łatwo" zarobić przez duże wahania kursu, najstabilniejsze to chyba BTC i LTC, a przynajmniej te możesz szybko wymienić na złotówki. Inne waluty dopiero na LTC lub BTC i na złotówki.

Jak masz dużo miejsca na dysku możesz pobrać bitcoin core (teraz chyba 40 GB i rośnie) i litecoin core (pewnie też kilka GB i rośnie) lub tak zwane lekkie portfele które łączą się z siecią BTC czy LTC by pograć twój stan konta Smile, przykładowe to electrum i electrum-ltc.