Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wezwanie do okazania oswiadczenia. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Wezwanie do okazania oswiadczenia. (/Temat-Wezwanie-do-okazania-oswiadczenia-148387)



Wezwanie do okazania oswiadczenia. - NapalonaOla16 - 19-06-2017 18:42

Witam, dostalem wezwanie do okazania oswiadczenia wyboru rozliczania sie, US zawiadomilem w 2016 roku o tym ze bedzie to ryczalt 8.5%, placilem go normalnie, jak i rowniez wypelnilem PIT28 na czas, ale dostalem teraz wezwanie na stawienie sie do okazania oswiadczenia o wyborze tego rodzaju pod grozba zaplacenia grzywny do 2.800zl, moje pytanie brzmi:
Oswiadczenie jest to to co dostalem od urzedu w dniu skladania wniosku(nie posiadam tego) czy mam w jakis sposob sam zrobic to oswiadczenie?


RE: Wezwanie do okazania oswiadczenia. - szykiryki - 19-06-2017 18:53

wydaje mi sie, ze to powinno byc to co składałeś w tym 2016 r.
Ja mam oświadczenia z pieczątką US i datą przyjęcia.

Na przyszłość- zawsze rób kopie dla siebie wszelkich dokumentów i bierz pieczęć.

W Twoim przypadku mysle, ze nie zdziałasz nic wiecej jak stawiennictwo i przyznanie się, że kopie gdzieś zgubiłeś, ale oryginał powinniem być u nich (choć jesli go nie znajdą Twoja wina oczywiście ;/).


RE: Wezwanie do okazania oswiadczenia. - rachman - 19-06-2017 19:00

W jakimkolwiek urzędzie (nie tylko skarbówce) jak składasz podanie czy inny dokument to dla swojego dobra robi się to w co najmniej 2 egzemplarzach by 1 mieć dla siebie.
Nie składałem nigdy wniosku o ryczałt ale logiczne jest to że albo coś dostałeś jak napisałeś i to jest dowodem albo kopia złożenia wniosku jeśli złożyłeś go w ilości takiej by mieć dla siebie dowód złożenia.

Nie sądzę by sobie można było od tak zrobić nowe oświadczenie... Jeśli coś dostałeś od nich to miało pieczątkę więc nie baw się w tworzenie czegoś bo uznają za podróbkę i dopiero się wpakujesz Wink

Wniosek / oświadczenie składałeś w 2016 więc może się zarypali w akcji i nie zauważyli że składałeś wniosek ale nie w tym roku a poprzednim. Nie znajdziesz nic to im to powiedz - powinni mieć w dokumentacji. Od 2016 nie trzeba "odświeżać" ryczałtu.