Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ceny u brokerów - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Opcje Binarne (/Forum-Opcje-Binarne-339)
+--- Wątek: Ceny u brokerów (/Temat-Ceny-u-brokerow-148315)



Ceny u brokerów - Mariuszeek - 16-06-2017 18:30

Witam, tak jak w nazwie tematu. Mam dziwne, nietypowe pytanie. Skąd brokerzy biorą ceny np. złota? Albo par walutowych? Mówi się o tym, że grając w oparciu o mt4 cena się różni, jeśli ktoś gra opcje godzinne to nie ma szans, żeby broker go kiwał, ale opcje minutowe? Jak to jest? Pozdro


RE: Ceny u brokerów - MaLiN - 19-06-2017 10:37

Np. od agencji informacyjnej Reuters


Ceny u brokerów - Scoobyx - 22-06-2017 14:47

Dane biorą od dostawców płynności rynku, przynajmniej powinni. Duża część brokerów to Market makerzy którzy "sami" tworzą rynek, przez co mogą manipulować cenami.


RE: Ceny u brokerów - Mariuszeek - 22-06-2017 17:50

Dzięki za rady Panowie, tak właśnie myślałem. Grając u MM jestem na jego piaskownicy, więc robi co chce.


RE: Ceny u brokerów - Tomono - 23-06-2017 09:49

Czy market makerzy mogą mocno manipulować cenami? Tzn. czy cena może znacząco się różnić od ceny z mt4? Zna ktoś jakichś brokerów którzy nie są MM ?
Trochę dużo pytań ale zastanawiałem się na tym od dawnaaaa Big Grin


RE: Ceny u brokerów - MaLiN - 23-06-2017 10:02

(22-06-2017 17:50)Mariuszeek napisał(a):  Dzięki za rady Panowie, tak właśnie myślałem. Grając u MM jestem na jego piaskownicy, więc robi co chce.

Niby tak, ale z drugiej strony, jeśli jest to broker regulowany, to musi spełniać jakieś standardy realności cen, które zostały mu narzucone przez regulatora.


RE: Ceny u brokerów - Resick - 23-06-2017 10:32

U mm możesz składać reklamacje,jeżeli będzie jakaś dziwna akcja na wykresie,a np.na rynku czegoś takiego nie było.Nie wiem natomiast jak ta reklamacja działa.Czy przywracają pozycje wtedy,czy oddają $$$?