Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak zacząć kopać kryptowaluty? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Kryptowaluty (/Forum-Kryptowaluty-374)
+--- Dział: Dyskusje o Kryptowalutach (/Forum-Dyskusje-o-Kryptowalutach-458)
+--- Wątek: Jak zacząć kopać kryptowaluty? (/Temat-Jak-zaczac-kopac-kryptowaluty-148299)

Strony: 1 2


Jak zacząć kopać kryptowaluty? - sulliwan93 - 16-06-2017 12:09

Szukałem wątku w innych działach, ale nie znalazłem. Jak z tym ruszyć? Czy mając własny sprzęt i prąd opłaca się kopać? Czy procesor/grafika bardzo się zużywa kopiąc?

Mój sprzęt:


- GoodRam DDR4 8GB 2133
- Aerocool KCAS 400W
- i5-6400, 2.7GHz, 6MB, BOX
- MSI H110M PRO-D, H110
- Toshiba P300
- grafika Power Color Red Dragon Radeon™ RX 470 4GB GDDR5

Co warto byłoby kopać na takim sprzęcie?


RE: Jak zacząć kopać kryptowaluty? - MrSlasher - 17-06-2017 16:38

Wykopiesz z jednego centa dziennie MOŻE. Lepiej zainwestować małą sumkę w bitcoiny i flippować altcoinami. No i jak chcesz sie brać za kryptowaluty to poświęć chociaż parę dni na naukę Tongue

@edit
nie odpowiedziałem na pytania.
1. Jak z tym ruszyć? Najlepiej od nauki dziedziny kryptowalut np jak to działa, skróty i definicje.
2. Nadal opłaca się kopać, jednak profity są zbyt niskie no i jest o wiele "trudniej" niż kilka lat temu.
3. Procesor i wszystko inne zużywa się w naturalny sposób na skutek ciągłego działania komputera, a karta graficzna dostaje ostro po dupie gdyż działa non stop na pełnych obrotach, że tak powiem, jednakże widziałem, że niektórzy działają na jednym sprzęcie po 3-4 lata!
To tak w skrócie bo temat jest dość obszerny.


RE: Jak zacząć kopać kryptowaluty? - BTC-analityk - 17-06-2017 21:29

power color trochę słaba firma ale 4gb myślę że na neoscrypcie z 300-400 kh/s zrobisz Big Grin
i nie słuchaj pana wyżej że centa dziennie bo widać że chyba 1 raz jest w tym temacie i nie wie jak kopać co kopać gdzie kopać i kiedy kopać Jerk

tutaj dam ci przykład +/- twojego wydobywania np z ufocoin na algorytmie neoscrypt :

[Obrazek: Y730gBI.png]

żółte twoja moc - pi-razy oko Smile , czerwone szacowana ilość monet na dzień - wczoraj było więcej z racji że poziom był dużo niższy Big Grin

[Obrazek: kYAMBIn.png]

+/- 3400 ufo da tobie jak widać - 0.00068000 BTC = 6-7 zł - to gdzie tutaj kolega wyżej widzi centa ? tydzień wstecz ufo taką mocą można było nakopać 30-40 tysięcy lekko


a tutaj masz jak to wyglądało z mojej strony gdy wydobywam ufo ( dziś już zakończyłem ) - max monet w jednym bloku 1250 sztuk . nagroda zmieni się z blokiem 1.200.000 o połowę
[Obrazek: rnmphiW.png] czerwone to opłata za blok dla kopalni.

dopiszę jeszcze że jeśli monety nie ma na giełdach nie znaczy że jej nigdy nie będzie Smile bo takich przypadków już miałem sporo w okresie 4 lat . gdzie na jakąś monetę poświęciłem trochę czasu by jej wydobyć np w milionach a później sprzedać za dobre pieniądze .


RE: Jak zacząć kopać kryptowaluty? - MrSlasher - 17-06-2017 22:24

Przepraszam, mój błąd. Nie powinienem tak szarżować z tą odpowiedzią bo nie siedziałem w bitcoinach od paru lat, jedynie teoretycznie w miare nadążam. Z drugiej strony czy ktoś całkowicie zielony w tym temacie, jest w stanie wyciągnąć z tego jakiś profit ? Teraz sam się zastanawiam czy sie za to nie zabrać Big Grin


RE: Jak zacząć kopać kryptowaluty? - BTC-analityk - 17-06-2017 22:42

(17-06-2017 22:24)MrSlasher napisał(a):  Przepraszam, mój błąd. Nie powinienem tak szarżować z tą odpowiedzią bo nie siedziałem w bitcoinach od paru lat, jedynie teoretycznie w miare nadążam. Z drugiej strony czy ktoś całkowicie zielony w tym temacie, jest w stanie wyciągnąć z tego jakiś profit ? Teraz sam się zastanawiam czy sie za to nie zabrać Big Grin

kiedyś każdy był zielony w tym temacie Wink bo przecież jakoś trzeba zacząć - a nikt nie jest na dzień dobry alfą i omegą Smile sam byłem zielony w tym temacie sam się uczyłem wydobywania - raz bywało gorzej raz lepiej ale z czasem wiedza brała górę i było już tylko lepiej Smile


RE: Jak zacząć kopać kryptowaluty? - fusek - 18-06-2017 08:29

A czym kopac cguminer czy jest jakaś alternatywa? I jak to skonfigurować bo próbowałem i dupa.


RE: Jak zacząć kopać kryptowaluty? - BTC-analityk - 18-06-2017 09:09

(18-06-2017 08:29)fusek napisał(a):  A czym kopac cguminer czy jest jakaś alternatywa? I jak to skonfigurować bo próbowałem i dupa.

ale o jaki algorytm pytasz ? bo to wiesz każdy inne parametry Smile no i oczywiście czym chcesz kopać ? Smile tylko nie odpowiadaj że kartą graficzną Big Grin bo znów będę musiał zadać pytanie - jaką kartą graficzną Smile znaczy jaki model jaki producent - czy to nvidia czy radek ?


RE: Jak zacząć kopać kryptowaluty? - Kurpik - 18-06-2017 10:15

Ja w neoscrypcie wyciągam 0.2 mh/s , mimo że wg googli mój Gforce 1050 ti 4gb powinien osiągać 0.383 mh/s, jakies porady dot. konfiguracji koparki? Jestem zielony w temacie kopania krypto, korzystam z nsgminera.


RE: Jak zacząć kopać kryptowaluty? - BTC-analityk - 18-06-2017 11:03

(18-06-2017 10:15)Kurpik napisał(a):  Ja w neoscrypcie wyciągam 0.2 mh/s , mimo że wg googli mój Gforce 1050 ti 4gb powinien osiągać 0.383 mh/s, jakies porady dot. konfiguracji koparki? Jestem zielony w temacie kopania krypto, korzystam z nsgminera.

tyle to miałem na swojej pierwszej karcie - czyli złe masz ustawienia pliku config. wstaw mi tutaj swoje parametry pliku config coś ci pozmieniam aby było lepiej


RE: Jak zacząć kopać kryptowaluty? - Kurpik - 18-06-2017 13:47

Nie widzę w ogóle żadnego pliku cfg, powinienem go sam utworzyć? moje opcje uruchamiania wygladaja tak:
--neoscrypt -o stratum+tcp://ip:port -u login.worker -p haslo --gpu-engine 1000 --gpu-memclock 1500
intensity manipuluje w zalezności od tego jak bardzo moge obciazyc karte w danym momencie, ale nie mogę ustawic więcej niż 15. Na tyle na ile to rozgryzlem oznacza to 2^15kb pamięci, a więc prędkośc wydobycia ogranicza w sumie taktowanie rdzenia,tak?

edit oddałem się dalszej lekturze i chyba jednak źle to rozgryzłem