Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[SZUKAM ]Serwer pod duży projekt na WP - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Hostingi i Serwery (/Forum-Hostingi-i-Serwery-359)
+--- Wątek: [SZUKAM ]Serwer pod duży projekt na WP (/Temat-SZUKAM-Serwer-pod-duzy-projekt-na-WP-148294)



[SZUKAM ]Serwer pod duży projekt na WP - peterus92 - 15-06-2017 21:34

Witam. Jakiś czas temu skończyłem mój projekt na WP jednakże jest on ciężki ale stabilny. Nie zaobserwowałem sypania. Po prostu jest ciężki i potrzebuje co najmniej 4GB ramu i jakiś mocny proc. Na mydevil na pakiecie MD4 CPU sięga 80% zużycia momentami. Nie nie mam zawirusowanego projektu po prostu jest dużo danych do przetworzenia. Nie zrobię multisite ponieważ to jest jeden "organizm". I teraz kieruję się z prośbą do was o pomoc. Przewertowałem internety jednakże nie bardzo wiem co wybrać. VPS czy DEDYK i gdzie? Może ktoś ma jakieś miłe doświadczenia i by mnie jakoś pokierował. Nie znam się w tej kwestii zupełnie :/


RE: [SZUKAM ]Serwer pod duży projekt na WP - Apps - 16-06-2017 17:30

Nie określiłeś podstawowej rzeczy: budżetu :-)

I druga sprawa, zarządzasz całkowicie sam czy potrzebujesz admina.

Korzystam z https://hitme.pl/hosting-dedykowany/ dla kilkunastu stron i mogę polecić.


RE: [SZUKAM ]Serwer pod duży projekt na WP - peterus92 - 16-06-2017 22:05

(16-06-2017 17:30)Apps napisał(a):  Nie określiłeś podstawowej rzeczy: budżetu :-)

I druga sprawa, zarządzasz całkowicie sam czy potrzebujesz admina.

Korzystam z https://hitme.pl/hosting-dedykowany/ dla kilkunastu stron i mogę polecić.

No przy dalszym rozwoju strony będę zatrudniał osoby bo to nie jest projekt na jedną osobę bedzie sztab techniczny, administracja serwera, forum, gier, wpisów ale to dopiero w nastepnym roku ;p no chyba ze uda mi się w krotkim czasie zebrac 100k UU/dz to wtedy bedzie kozak.

Budżetu nie określam bo pieniądze zawsze znajdę Wink
Na razie coś na testy chcę wziąć a potem jakiś kozak buldożer Big Grin
Wszelka pomoc choćby pisemna, komentarze mile widziane

Edyta:
Myślisz, że mi pójdzie na tym "polecanym" pakiecie - DA-SSD3?
Wiem tez, że projekt musi przejść gruntowną modernizacje ale przy 20k na miesiąc bo to będzie przebudowa kompletnie wszystkiego i będę miał swój system i być może samo wp bedzie zbedne. Zobaczymy jak to bedzie Big Grin


RE: [SZUKAM ]Serwer pod duży projekt na WP - Apps - 17-06-2017 07:38

Zacznijmy od początku :-)

Piszesz o 4GB RAM i 80% procka ale nie piszesz przy jakiej ilości odwiedzin tak skacze 5,10, a może 1k userów online ?
Z punku widzenia programisty nie ma czegoś co nie wymaga optymalizacji, a jeśli u Ciebie ilość danych jest tak ogromna i masz spory budżet to z WP powinieneś rezygnować i od początku iść w stronę własnego projektu na dobrym FV, zoptymalizowanego konkretnie pod Twój projekt.

Napisz coś więcej, jakie to dane, jakie zużycie WP ma na jednym wywołaniu, jakich wtyczek i metod optymalizacji użyłeś to coś może zaradzimy.

Co do DA-SSD3 to wszystko zależy od zużycia dla jednego wywołanie, ilości plików, wielkości bazy itp.
Ja na DA-SSD2 mam np. dwa projekty na Laravelu, jeden CMS z odwiedzinami 50uu dziennie, drugi własny projekt 10uu dziennie + czasem streaming video i kilka mniejszych projektów daje bez problemu radę. Co oczywiście nie znaczy, że poradzi Twoje WP :-)


RE: [SZUKAM ]Serwer pod duży projekt na WP - peterus92 - 17-06-2017 12:51

(17-06-2017 07:38)Apps napisał(a):  Napisz coś więcej, jakie to dane, jakie zużycie WP ma na jednym wywołaniu, jakich wtyczek i metod optymalizacji użyłeś to coś może zaradzimy.

Napiszę do Ciebie prywatnie ze szczegółami i listą


RE: [SZUKAM ]Serwer pod duży projekt na WP - Apps - 17-06-2017 13:36

Lepiej było by tutaj, może ktoś będzie miał podobny problem i coś mu temat pomoże, chyba, że wrażliwe dane to PW :-)