Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Fałszywe konkursy / giveawaye a prawo - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Fałszywe konkursy / giveawaye a prawo (/Temat-Falszywe-konkursy-giveawaye-a-prawo-147423)



Fałszywe konkursy / giveawaye a prawo - Konrax54 - 16-05-2017 13:41

Witam,
mam pytanie dotyczące fake konkursów i giveawayów (rozdawanie programów, gier za określone działanie).
Czy jeżeli strona wymaga od użytkownika podania emaila, albo polubienia czegoś, pooglądania reklamy, a w zamian użytkownik bierze udział w konkursie, gdzie tak na prawdę nikomu nie jest wysyłana nagroda to jest to niezgodne z prawem?
Użytkownik nie ponosi żadnych kosztów, żadnych płatnych subskrypcji, tylko klikanie w reklamy ew. udostępnianie na fb.
Znalazłem coś takiego https://forumprawne.org/prawo-karne/390975-falszywe-konkursy-losowania-na-facebooku.html ale nie wiem czy to jest dalej aktualne.
Dzięki za pomoc.


RE: Fałszywe konkursy / giveawaye a prawo - rcielak - 16-05-2017 13:46

Tak, niezgodne - oszustwo jak kazde inne.


RE: Fałszywe konkursy / giveawaye a prawo - Konrax54 - 16-05-2017 14:00

Tak poprostu, czy może są na to odpowiednie paragrafy?


Fałszywe konkursy / giveawaye a prawo - mahuzz - 16-05-2017 14:10

Del

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Fałszywe konkursy / giveawaye a prawo - rcielak - 16-05-2017 14:24

Oszustwo, wyludzanie danych osobowych. Nie wiem co chcesz robic...

Jezeli oferujesz komus cos(los na loterii) za to, ze "sprzeda Ci dane osobowe" lub wykona jakas prace(reklamy), a pozniej mowisz mu, ze gowno dostanie.

To sam sobie odpowiedz na pytanie.

Czy komus bedzie sie chcialo za to Ciebie dojechac to inna sprawa...


RE: Fałszywe konkursy / giveawaye a prawo - rachman - 16-05-2017 20:54

Oszustwo? Tu nie ma niby szkody materialnej ale adres e-mail jest daną osobową w świetle prawa. Samo wykonywanie czynności w zamian za udział może być wzięte za "zapłatę". Jakby ktoś chciał wynajdzie przepis by zaszkodzić oszustowi przy odpowiedniej determinacji. Zależy czy to przedsiębiorca czy fizyczna osoba i temu i temu ale co innego można przywalić.