Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rok temu sprzedane - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rok temu sprzedane (/Temat-Rok-temu-sprzedane-146571)

Strony: 1 2


Rok temu sprzedane - Maro - 20-04-2017 19:20

Witam
Rok temu sprzedałem na allegro telefon kolegi praktycznie nówka itp itd.(Moja aukcja, jego rzeczy)
Dołaczyłem gwarancje itp itd ale "nie pamietam" chyba nie dolaczylem faktury/paragonu.
Po roku dzwoni do mnie koleś ze mu sie telefon zepsul i nie moga mu uznać gwarancj bo nie ma dowodu zakupu. Aktualnie nie ma możliwości zdobycia tego.
Straszy mnie drogą sądową że będzie dochodził swoich praw...

Ma czego dochodzić?


RE: Rok temu sprzedane - damianox1122 - 20-04-2017 19:28

Przecież mógł wyrzucić lub zgubić. Jak udowodni, że go rok temu nie otrzymał. Po takim czasie to może sobie nowego telefonu szukać [FACE WITH TEARS OF JOY]

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


RE: Rok temu sprzedane - rachman - 22-04-2017 19:36

Szukaj - Prawo rękojmi od wady. Nie wiem czy to tyczy się też gwarancji po takim czasie ale raczej nie. Tu minął rok więc też nie bardzo by mógł te prawa wykorzystać. Sprawdź czy miałeś w ogłoszeniu że dajesz gwarancję 0 tylko to że napisałeś że dajesz a nie dałeś może być chyba podstawą tu do roszczeń jako niedopełnienie umowy ale rok czasu... hmm pośmigaj poczytaj po forach prawnych są różne historie może trafisz podobną. Myślę że za późno by mógł coś zdziałać. Takie coś to woła się od razu.
Jeśli wartość była większa niż 1000 zł to zapytaj czy zapłacił podatek PCC po zakupie bo wyjdzie to w sądzie i sam se narobi smrodu w skarbówce Wink Może nie będzie cisnął i na spokojnie dojdziecie do porozumienia.


RE: Rok temu sprzedane - Maro - 22-04-2017 21:41

tresc ogloszenia byla taka
"Sprzedam telefon x zakupiony w salonie plusa z data x, telefon jest nowy zostalo naklejone szkolo i zostal uruchomiony w celu sprawdzenia dzialania"

Tak wiec tak wyglada ogloszenie. Cena telefonu okolo 1500zł


RE: Rok temu sprzedane - gege17 - 22-04-2017 22:38

Wpisz na fb grupa "porady prawne" i zadaj pytanie.


RE: Rok temu sprzedane - rachman - 23-04-2017 13:15

Na fejsie bym nie ryzykował - każdy może się podać za radcę, no chyba że prześledzisz mu profil Wink Raczej na forach - tam czasami mają rangi i tytuły. W każdym razie łatwiej rozpoznać kto tylko radzi z chęci radzenia a kto ma serio pojęcie i styczność z prawem Wink
1500 zł to koleś powinien zapłacić podatek 2% po zakupie od osoby prywatnej.
Pewności nie mam ale po roku prawo rękojmi raczej nie powinno być stosowane. Gwarancji od os. fizycznej egzekwować się nie da takiej jak w przypadku zakupu od przedsiębiorcy. Rękojmie raczej stosuje się jak towar jest niezgodny z opisem, uszkodzony itd. a nie jak popsuł się po długim czasie. Nic więcej nie podpowiem by nie wprowadzać w błąd.


RE: Rok temu sprzedane - gege17 - 23-04-2017 19:09

Otóż nie. Tam nie ma żadnych typu "ja miałem tak i tak". Tam trzeba podać konkretny artykuł kodeksu cywilnego czy karnego. Ogólnie na poziomie. Z tego co mi się wydaje to Admini niektórzy są prawnikami.


RE: Rok temu sprzedane - rachman - 23-04-2017 19:46

Ja nie twierdzę że tam nie ma kompetentnych osób tylko że ciężej je rozpoznać. Na forum masz ilość postów, reputacje i tytuły formalne jak admin itd. Na fejsie raczej ciężko zweryfikować czy ktoś ma doświadczenie. Tylko o to mi chodzi. Jesteśmy na forum o zarabianiu i wiemy jak łatwo stworzyć profil albo udawać kogoś. Wiadomo raczej nie częste zjawisko ale po prostu tu czy tu zalecam ostrożność po prostu.


RE: Rok temu sprzedane - gege17 - 23-04-2017 20:21

Rozumiem,ale powtórzę jeszcze. Tam zwykły użytkownik musi napisać jaki to kodeks karny czy cywilny i kolega sobie może to sprawdzić. Nie sądzę,że ktoś tam siedzi dla jaj i wypisuje bzdury non stop. Ba, jeśli takie bzdury są wypisywane to admini szybko reagują.


RE: Rok temu sprzedane - rachman - 23-04-2017 20:43

Też nie twierdzę że ktoś bzdury pisze no nie odbieraj tego tak Smile Po prostu mam sporo styczności i już się przekonałem że sam paragraf nie zawsze jest rozwiązaniem. Czy dla jaj ktoś siedzi ... oj zdziwiłbyś się ale trafiłem kilka wypowiedzi pisanych dla jaj albo z niewiedzy i bardzo dużo widziałem wypowiedzi ludzi myślących że coś wiedzą ale wprowadzali w błąd. Naprawdę dużo osób chce pomagać ale nie każdy powinien. Łatwo trafić na błędne porady niestety. Trzeba mieć dystans do porad przez net po prostu pisanych przez nie wiadomo kogo.