Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wypłata sporych pieniędzy zarobionych w sieci - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Wypłata sporych pieniędzy zarobionych w sieci (/Temat-Wyplata-sporych-pieniedzy-zarobionych-w-sieci-146560)

Strony: 1 2


RE: Wypłata sporych pieniędzy zarobionych w sieci - Verb22 - 23-04-2017 13:43

Up

Konsekwencje a rzeczywistość to dwie różne sprawy. Ty nie napisałeś co mu grozi, tylko mu pogroziłeś. Z emocjonalnym tonem wypowiedzi. Realnie patrząc, czasem lepiej zaryzykować. W urzędzie nie siedzi pro-hacker ak47, tylko najczęsciej leniwa pani która nie wie co to komputer. Jeśli będzie rozważny, nikt mu nic nie zrobi. A co do prawa. Niech przestrzegają je urzędnicy. Bo dzisiaj zachowują się gorzej niż mafia. Prawo dziala w jedną stronę.


RE: Wypłata sporych pieniędzy zarobionych w sieci - rachman - 23-04-2017 13:53

Źle to odebrałeś - na groźbach mi nie zależy bo nie jestem tu stroną która traci. To było żartobliwie. Ok, może buźkę czy coś powinienem wstawić by ktoś tego nie odebrał jak ty ale autor widać wyłapał sens bo jakoś strachu nie okazuje Wink
Ty serio myślisz że miałbym powód komuś grozić z takiego powodu? No weź...

Raczej nie pisz o niemożności go namierzenia gdy gość wypłaca na konto bankowe i płaci podatek. Napisałem wprost że powinien się cieszyć że nie zainteresowali się nim jeszcze skoro płaci spore kwoty podatku. To jego jedyne źródło dochodu a wiem po sobie że to może (nie musi) zwrócić uwagę fiskusa.

Wypłacanie małych kwot to raczej by bardziej mu szkodziło bo regularność wypłat w razie czego. Jedynie bawienie się procesorami których fiskus nie kontroluje. Z tym że jakby przyszło co do czego nigdy nie będzie i tak miał 100% gwarancji że jest nie do namierzenia.

Konsekwencje/rzeczywistość... konsekwencje można przewidzieć a rzeczywistości w żaden sposób mu nie zagwarantujesz.


RE: Wypłata sporych pieniędzy zarobionych w sieci - Verb22 - 23-04-2017 14:08

Up

Jeśli będzie ostrożny, nikt mu nic nie zrobi. A jeśli zapłaci należny podatek, to mogą mu coś zrobic. Na tym polega problem. W tym kraju nawet jak jesteś uczciwy, to i tak cie udupią. Mamy milion intepretacji podatkowych. Dlatego czasem warto zaryzykować, albo zniewolować ryzyko przez bitcoina/rusko-chińskie banki/skrill/payoneer/ETC.Bail-out jest blisko. ŚWIAT (USA, UE, Rosja) jest zadłużony na ponad 50 bilionów dolarów. Raz jeszcze pozdrawiam rozumnych którzy wiedzą gdzie i w co inwestować.


RE: Wypłata sporych pieniędzy zarobionych w sieci - rachman - 23-04-2017 14:31

Już zapłacił. Fiskus nie skacze jak myślisz. Częściej jak coś wyniucha czy coś zwróci jego uwagę to wzywa dopiero przed upływem terminu (kilka lat) aż odsetki wzrosną. Problem jest taki że prawo w demokracji działa ślepo. Ja nie piszę by nie ryzykował - to tylko jego wybór. Niemniej przed ryzykiem lepiej znać za i przeciw by móc świadomie ryzykować. Ostrożność to mit. Kiedyś się sam o tym przekonałem i od dawna skończyłem z myśleniem jak twoje że to stare babuszki nie mające pojęcia o necie. Pomagałem ziomowi wyjść z większych kłopotów parę lat temu. Uwierz mi że był ostrożny. Czasami to nie wystarcza Wink Po prostu reguły nie ma. Tysiącom się może udać a kogoś dupną. Zależy od urzędu, od urzędnika, i wielu wielu innych czynników. Także odpuść sobie te zapewnienia. Niech robi co uważa na podstawie uzyskanej wiedzy niech sam decyduje bo w razie czego to tylko on za to może dostać. Oby nikogo nie łapali ale realia są takie ze wielcy się śmieją a tacy jak my musimy się liczyć że różnie może być. Tyle w temacie.


RE: Wypłata sporych pieniędzy zarobionych w sieci - Verb22 - 23-04-2017 15:30

Up

Nikt go nie złapie jak będzie robił to z głową. Tak jak mowilem. skrill/payoneer albo bitcoin i wymiana na zloto albo inne metody. Nikt go wtedy nie zlapie. A fiskus skupia się głównie na vacie a nie na szarym kowalskim. Zdarzają się kontrole, ale sporadyczne. Czasem nawet umarzają odesetki. Warto ryzykować. moje zdanie. period.


RE: Wypłata sporych pieniędzy zarobionych w sieci - rachman - 23-04-2017 19:56

Daj mu to na papierze najlepiej że nikt go nie złapie. Kilka lat temu wielu kasiorkę przelewało na PayPal i było pewnymi że są nie do złapania ... aż fiskus zrobił parę akcji i pokazał że bez problemu współpracuje z PP. Fiskus ma łącznie 7 lat na kontrol. Pisanie z taką pewnością że w ciągu kilku lat nie zmieni się coś w działaniach fiskusa, w prawie albo coś innego, że jakieś działania są na pewno nie do wykrycia jest dość ryzykowne. Chce niech ryzykuje, nikt mu nie broni, ja wręcz życzę mu i każdemu by mignął się jak tylko da radę od haraczu. Nikt go nie złapie... tego mu życzę ale ja bym mu gwarancji na to nie dawał po prostu w przeciwieństwie do ciebie i tylko tu się różnimy Wink


RE: Wypłata sporych pieniędzy zarobionych w sieci - Bobi2k17 - 24-04-2017 20:35

Jak czytam tu wypociny kilku osób że "nie płać" "nic ci nie zrobią" itp. Big Grin Wielu było kozaków co byli pewni siebie, ale uwierzcie mi że jak się do was dobiorą to kiepsko Smile


RE: Wypłata sporych pieniędzy zarobionych w sieci - Verb22 - 24-04-2017 23:03

Up

Jeśli nie zostawiasz znaków, nikt ci nic nie zrobi. Od tego jest bitcoin czy skrill/payoneer/neteller/etc-karta z obejściem banków. Prawdopodobieństwo że cię tam złapią, jest niższe niż 1%. A nawet jak złapią to i tak zaplacisz odsetki jak pojdziesz na ugodę + kara. Oczywiście dochodzili by swojego, ale cóż. Czasem warto ryzykować i zerwać kajdany niewolnictwa..