Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Programy partnerskie i suby - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Programy partnerskie i suby (/Temat-Programy-partnerskie-i-suby-146499)



Programy partnerskie i suby - kacperku - 19-04-2017 06:09

Witam,
Od stycznia tego roku zacząłem zarabiać w internecie. Pierwsze i jednorazowe pieniądze wypłaciłem w środku stycznia, a zarobilem je w subach SMS. Zapłaciłem zaliczkę do urzędu z tytułu dzierżawy powierzchni reklamowej i myślę że już więcej nie będę działal w subach tylko w programach partnerskich, m.in zarabianie na zakładaniu kont bankowych i teraz pytanie, czy muszę coś zgłaszać do urzędu skarbowego czy poprostu z zarobionych pieniędzy zapłacić te 18% do 20 dnia każdego miesiąca, w którym mam wpływy? Jeśli nie jasno napisałem to proszę pytać, ponieważ pisałem to na szybko, z góry dziękuję za odpowiedź.


RE: Programy partnerskie i suby - rachman - 19-04-2017 16:40

Zmiany sposobu zarobku nikomu nie musisz zgłaszać. Zarobisz to zapłać zaliczkę od tego i tyle. Po roku podatkowym wypełniasz PIT roczny i wsio Wink
Zaliczki wpłaca się do 20 ale kolejnego miesiąca a nie tego w którym masz wpływy tzn. wypłatę zrobiłeś w kwietniu to do 20 maja musisz zaliczkę uiścić. Przecież jakbyś wypłacił na konto 28 kwietnia to do 20 kwietnia zaliczki nie wpłacisz Wink
No chyba że podchodzi to pod działalność gospodarczą to musisz ją zarejestrować.
Fiskus nie interesuje się czy to smsy czy programy partnerskie czy co. Podział jest mniej więcej taki - umowy o pracę, umowy śmieciowe (dzieło, zlecenie), brak umowy - inne albo najem powierzchni reklamowej. Są jeszcze inne ale te najczęściej przy zarabianiu w necie wchodzą w grę. Także nadal będziesz rozliczać jako najem dzierżawa albo będziesz pakować w "inne" no chyba że umowy jakieś będziesz miał to wiadomo w odpowiednie rubryki.