Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Problem z domeną - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Obrót domenami (/Forum-Obrot-domenami-253)
+---- Dział: O domenach (/Forum-O-domenach-241)
+---- Wątek: Problem z domeną (/Temat-Problem-z-domena-146446)

Strony: 1 2


Problem z domeną - vbjq - 17-04-2017 16:29

Witam, dzis skonczylem swojego pierwszego bloga, jednak mam problem z domena z nazwa.pl, podpialem juz ja pod mojego bloga jednak nie dziala, blog stoi na mintshost.pl, po probie wejscia na bloga przez domene wyskakuje w przegladarce takie cos
Kod:
Ta witryna jest nieosiągalna
, pomoze ktos?


RE: Problem z domeną - Toskan - 17-04-2017 16:33

musisz poczekac az DNSy sie zaktualizuja


RE: Problem z domeną - vbjq - 17-04-2017 16:46

No tak, w sumie logiczne, mam jeszcze jedno pytanie, wybralem konfiguracje przekierowanie na URL i potem opcje FRAME (ramka), zalezy mi na tym by domena byla podpieta pod serwer a nie po prostu przekierowywala na niego, czy dobra opcje wybralem? Czy moze musze cos zmienic? Wybaczcie, ale dopiero zaczynam ze stronami internetowymi, urwalem sie ze spamu Wink


RE: Problem z domeną - rachman - 17-04-2017 17:42

Czekaj na DNSy aż się odświeżą jak kolega wspomniał wyżej.
Co do ustawiania domeny z nazwa.pl na hosting minta to najlepiej ustawiać poprzez DNSy. Ustawiłeś na nazwie dnsy minta? Jak tak to pozostaje czekać... nie wiem po co framki chcesz ustawiać... Ustawiasz same dnsy a serwery się "porozumiewają" Wink po swojemu i wsio gra jak trzeba.


RE: Problem z domeną - vbjq - 17-04-2017 19:50

Dzieki za odpowiedz, chyba wszystko zrobilem tak jak trzeba, tzn na nazwa.pl dodałem 2 dnsy mintshosta, nastepnie na mintshoscie dodalem domene z nazwy, i chyba, tak jak pisaliscie wyzej, pozostaje tylko czekac, dzieki za pomoc Wink


RE: Problem z domeną - Damian0820 - 17-04-2017 21:04

Na pewno dobre DNSy ustawiłeś? Ja kiedyś wklepałem jakieś z Google, a okazało się, że DNSy przychodzą ci na mejla.


RE: Problem z domeną - rachman - 17-04-2017 21:14

DNSy hostingi dają na mail lub są dostępne zazwyczaj w panelu po zalogowaniu. Zresztą to nie tajemne kody i są najczęściej widoczne nawet na stronach hostingów Wink


RE: Problem z domeną - vbjq - 18-04-2017 07:51

No tak wklepalem DNS'y te co trzeba, te co przyszly mi na mail, lecz pojawil sie kolejny problem, po wejsciu przez domene z nazwa.pl wyskakuje takie cos
Kod:
Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

Juz nie wiem co moze byc nie tak

@edit

Usunalem i dodalem od nowa domene na mintshost, teraz wyskakuje takie cos:

Kod:
Welcome to the home of xxxxxxxxxxxx.pl
To change this page, upload your website into the public_html directory



RE: Problem z domeną - Sanczo96 - 18-04-2017 09:09

(18-04-2017 07:51)vbjq napisał(a):  No tak wklepalem DNS'y te co trzeba, te co przyszly mi na mail, lecz pojawil sie kolejny problem, po wejsciu przez domene z nazwa.pl wyskakuje takie cos
Kod:
Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

Juz nie wiem co moze byc nie tak

@edit

Usunalem i dodalem od nowa domene na mintshost, teraz wyskakuje takie cos:

Kod:
Welcome to the home of xxxxxxxxxxxx.pl
To change this page, upload your website into the public_html directory

Teraz musisz wejść na serwer w tym wypadku mintshost poprzez ftp, tam powinieneś znaleźć folder z nazwą twojej domeny. W folderze będzie folder public_html i to właśnie tam wrzucasz pliki swojego bloga.


RE: Problem z domeną - vbjq - 18-04-2017 10:49

Wszystko ogarniete, dzieki za pomoc Smile