Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Yerba Mate - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+---- Dział: Ciekawe Dyskusje (/Forum-Ciekawe-Dyskusje-328)
+---- Wątek: Yerba Mate (/Temat-Yerba-Mate-146231)

Strony: 1 2 3 4


RE: Yerba Mate- jaką polecacie? - KosaRBK - 31-01-2020 15:49

Verde Mate kaktus moj ulubiony <3


RE: Yerba Mate- jaką polecacie? - Zawik - 31-01-2020 17:02

Mi najbardziej odpowiadają klasyczne paragwajki, typu zwykły Colon, Pajarito. Uwielbiam dymny charakter i dużą ilość pyłu.
Z brazylijskich bardzo dobra w smaku jest Mate Green Sarsaparilla, coś a'la owoce leśne. Dla porównania - CBSe owoce leśne to dwie półki niżej od tej mate green. Ogólnie zauważyłem, że większość mate green jest taka mdła. Jedynie Sarsaparilla się wyróżnia na tle innych, może jeszcze Frutas.
Z argentynek póki co imo najlepsza Amanda czerwona.
Nie podeszły mi natomiast yerby Rosamonte, dokładniej Con Palo i Despelada. W smaku średniawe, a i pobudzenie kiepskie. Choć trzeba pamiętać, że każdy ma inny organizm, polecam i tak spróbować każdej Smile
Mnie najbardziej pobudza Colon, Canarias, Taragui Energia, Pajarito. Dziś pierwszy raz testowałem Taragui Energia i szczerze polecam, jedno zalanie wystarczyło na dobre pobudzenie, boję się co by było po paru Big Grin Jednak troszkę zbliżona smakowo do Rosamonte Con Palo.
Smakowo jest również dobra Kurupi Menta y Boldo.
Btw. dziś przyszła do mnie paczka z 4 kg yerby, jest zapas na parę miesięcy Smile


RE: Yerba Mate- jaką polecacie? - archi996 - 29-02-2020 22:49

CBSe Energia Guarana


RE: Yerba Mate- jaką polecacie? - radek0389 - 07-07-2020 19:36

Nawiązując do tematu.
Jaki sklep z yerbą polecacie? Czy może zwyczajnie wystarczy allegro?
Yerbe można przedawkować? Czy nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotowywać sobie napar przez cały dzień i tak sączyć od rana do wieczora? Jest jakaś wskazana dawka? I zalewać jedną dawkę suszu do 4, 5 może 7 razy?
Jeśli napar zostawię na kilka godzin/noc to rano pijąc taki zimny, dalej zachowuje on swoje właściwości?
Własnie piję swój pierwszy kubek, smak z dużą nutą goryczy, ale w zasadzie mi to nie przeszkadzaSmile. Szukam coś z dodatkiem mięty, taki smak by mi najbardziej odpowiadał. A działanie najlepiej pobudzające, energetyczne, takie aby zachować w jak największym wymiarze trzeźwość umysłu i skupieniaBig Grin - coś polecicie konkretnego?


RE: Yerba Mate - korzeckar - 31-08-2021 11:12

Yerba mate uwielbiam szczególnie smak kaktus, pychota!


RE: Yerba Mate - Nubit - 11-08-2022 12:37

Piłem kilka razy. Faktycznie pobudza, mocniej niż standardowa herbata, nawet jesli decydujemy się na czarną. Nie jestem jakimś wielkim fanem, ale mogę wypić. Mam wrażenie, ze trzeba do niej dojrzeć. Podobnie miałem z zieloną herbatą, do której nie mogłem się przyzwyczaić na początku, potem jednak polubiłem Wink


RE: Yerba Mate - itmaster - 11-08-2022 13:14

Piłem wielokrotnie i nawet więcej dosypałem, ale nie odczułem żadnego działania, jak inni piszą. Może nie jestem czuły na yerbę.


RE: Yerba Mate - sztokulaaa - 15-05-2023 11:44

Yerba jest swietnia, mega polecam. Dobrze daje kopa z rana a sama już procedura zaparzania daje też niezłego kopa Big Grin