Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Yerba Mate - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+---- Dział: Ciekawe Dyskusje (/Forum-Ciekawe-Dyskusje-328)
+---- Wątek: Yerba Mate (/Temat-Yerba-Mate-146231)

Strony: 1 2 3 4


RE: Yerba Mate - Rak - 13-04-2017 22:05

@[Demonxus] co kto lubi. Miałem tykwę, używałem jej codziennie, więc nie było kiedy jej wysuszyć Big Grin W sumie nie ma żadnej różnicy czy pijesz z tykwy, ceramiki, czy palo santo.


Yerba Mate- jaką polecacie? - Hoolig4n - 01-04-2018 22:18

Są na forum osoby, które popijają Yerba Mate? Chciałem spytać jaką polecacie? Ja ze swojej strony chciałem polecić Kurupi- Menta y boldo. To w sumie jedna z trzech jaką piłem i smakowała bardzo w porządku, ale muszę sobie zamówić nową paczkę. Polećcie coś Big Grin


RE: Yerba Mate- jaką polecacie? - Ropsont - 02-04-2018 00:48

Kurupi bardzo dobra marka. Polecam także wersję z Katuavą.

Poza tym:
Pipore Despalada
Taragui Energia
Rosamonte Suave/Elaborada/Despalada - bardzo dobra marka, robią moim zdaniem bardzo aromatyczne yerby
Selecta Moringa Burrito (!!! Polecam mocno, jak zasmakowałem próbek, tak teraz poluję na cały kilogram)
Pajarito elaborada/Pajarito menta y limon (Ulubiona yerba mojej mamy)

Temat o yerbie to temat rzeka wbrew pozorom. To nie jest też tak, że taka sama jaką lubię np ja zasmakuje Tobie. Nie jest też tak, że jak jest napisane "mocna", to będzie tak samo mocna dla nas dwóch. Każdy ma inny organizm trochę i jeśli chodzi o yerbę to dobrze to widać, bo jednych pobudza taka, która mnie nie rusza np. i na odwrót. Podałem tutaj bardziej klasyczne gatunki ale stale zamawiam próbki by szukać smakowych wyzwań tego zielonego złota Ameryki Południowej. Smile


RE: Yerba Mate- jaką polecacie? - LukeCash - 02-04-2018 10:58

Jak dla mnie Pipore Despalada z trawą cytrynową wymiata, daje kopa - ostatnio po 3-4 msc przerwy zamówiłem 10 kg Smile


RE: Yerba Mate- jaką polecacie? - adik7276 - 02-04-2018 20:35

Co polecacie z takich delikatniejszych w smaku? Kupiłem niedawno jakiś smak i jest niesamowicie gorzka. Może ktoś poleci lepszego?


RE: Yerba Mate- jaką polecacie? - Hoolig4n - 03-04-2018 00:04

(02-04-2018 00:48)Ropsont napisał(a):  Pipore Despalada
Taragui Energia
Rosamonte Suave/Elaborada/Despalada - bardzo dobra marka, robią moim zdaniem bardzo aromatyczne yerby
Selecta Moringa Burrito (!!! Polecam mocno, jak zasmakowałem próbek, tak teraz poluję na cały kilogram)
Pajarito elaborada/Pajarito menta y limon (Ulubiona yerba mojej mamy)

Dzięki za odpowiedź. Tą Pajarito elaborada ma mój kumpel i powiem Ci szczerze, że szału nie ma według mnie. Muszę spróbować tej z Katuavą od Kurupi Smile

(02-04-2018 10:58)LukeCash napisał(a):  Jak dla mnie Pipore Despalada z trawą cytrynową wymiata, daje kopa - ostatnio po 3-4 msc przerwy zamówiłem 10 kg Smile

Dzięki, też sobie zaraz coś zamówię Big Grin Generalnie to tworzę zamówienie kilku/nastokilogramowe, tylko różne wersje Big Grin

(02-04-2018 20:35)adik7276 napisał(a):  Co polecacie z takich delikatniejszych w smaku? Kupiłem niedawno jakiś smak i jest niesamowicie gorzka. Może ktoś poleci lepszego?

Wiem, że to profanacja Yerby, ale do wody, którą zaparzasz dorzuć kilka łyżeczek cukru- jest bajka, jeśli dla Ciebie ma za gorzki smak. Spróbuj i daj znać jak efekty Smile

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Piszcie dalej, ja chętnie potestuję Big Grin


RE: Yerba Mate- jaką polecacie? - Dartris - 03-04-2018 00:17

A jakis smak dla poczatkujacego? Cos polecacie na 1 yerbe?


RE: Yerba Mate- jaką polecacie? - radek0389 - 05-04-2018 09:34

Na start trzeba kupić jakiś sprzęt do parzeniaSmile? Czy można spróbować zastosować metodę jak przy zwykłej herbacie, tj. kubek, ewentualnie z rurką?


RE: Yerba Mate- jaką polecacie? - piotrgk4 - 05-04-2018 10:26

@[radek0389] Ja czasem pije w kubku z lenistwa. Możesz spokojnie sobie parzyć w kubku. Pamiętaj tylko o odpowiedniej temperaturze. (Kup od razu lepszą rurkę za koło 30-50zł (najlepiej nierdzewną jeżeli jesteś leniuszkiem) bo tańsze yerby są mocno pylaste przez co "niszczą" doznanie)


RE: Yerba Mate- jaką polecacie? - Hoolig4n - 05-04-2018 15:19

(05-04-2018 10:26)piotrgk4 napisał(a):  @[radek0389] Ja czasem pije w kubku z lenistwa. Możesz spokojnie sobie parzyć w kubku. Pamiętaj tylko o odpowiedniej temperaturze. (Kup od razu lepszą rurkę za koło 30-50zł (najlepiej nierdzewną jeżeli jesteś leniuszkiem) bo tańsze yerby są mocno pylaste przez co "niszczą" doznanie)

Ja jak mocno pyli to obwinę sobie bombilę takim papierowym woreczkiem do parzenia herbaty. Nic nie pyli Big Grin