Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Fotowoltalika - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Fotowoltalika (/Temat-Fotowoltalika-146179)

Strony: 1 2


Fotowoltalika - tomekj3 - 07-04-2017 14:46

Planuję kupić w poniedziałek z EBaya coś takiego http://www.ebay.com/itm/152498350337

I teraz pytanie, czy aby zamontować to u siebie na dachu, muszę mieć jakieś zezwolenie? Chcę zasilać komputer 24h/7dni + Raspbberry PI + kilkanaście urządzeń USB + modem www. Taki panel fotowoltaityczny by spokojnie zaspokoił moje potrzeby. Więc jak z tymi zezwoleniami?


RE: Fotowoltalika - rachman - 08-04-2017 14:04

Nie wiem ale jak nikt Ci nie odpowie to zapytaj w urzędzie gminy/miasta. Jeśli nie oni to pokierują Cię gdzie musisz pytać o zezwolenie ewentualne.


RE: Fotowoltalika - bolo9797 - 08-04-2017 15:17

Jestes pewien ze to ci wystarczy?
Przy obliczeniach liczyles wydajnosc paneli,straty na kablach, oraz na inverterze?
Juz nie mowiac ze z czasem wydajnosc spada Wink
Ile twoj komputer pobiera W?
Jak masz urzadzenia DC blisko aku to nie warto dawac ich pod inverter.
Lepszym rozwiazaniem bedzie mala przetwornica step up/down na ktorej straty beda minimalne.


RE: Fotowoltalika - tomekj3 - 08-04-2017 16:31

(08-04-2017 15:17)bolo9797 napisał(a):  Jestes pewien ze to ci wystarczy?
Przy obliczeniach liczyles wydajnosc paneli,straty na kablach, oraz na inverterze?
Juz nie mowiac ze z czasem wydajnosc spada Wink
Ile twoj komputer pobiera W?
Jak masz urzadzenia DC blisko aku to nie warto dawac ich pod inverter.
Lepszym rozwiazaniem bedzie mala przetwornica step up/down na ktorej straty beda minimalne.

Przetwornica również będzie użyta. Głównie chodzi mi o zezwolenia. A kwestia prądu itp to już nie problem Tongue


RE: Fotowoltalika - Roser17 - 08-04-2017 19:15

Sprawa wygląda tak ze w Polsce nie wolno produkować prądu na własny użytek. Jeżeli chcesz więcej info to pisz na pw posiadam pole fotiwoltaniczne zapraszam

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka


RE: Fotowoltalika - bolo9797 - 08-04-2017 22:52

(08-04-2017 19:15)Roser17 napisał(a):  Sprawa wygląda tak ze w Polsce nie wolno produkować prądu na własny użytek. Jeżeli chcesz więcej info to pisz na pw posiadam pole fotiwoltaniczne zapraszam

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
Skad ty masz takie info Big Grin?
Nawet wiatrak bez fundamentow moge sobie postawic u siebie bez zadnego pozwolenia.


RE: Fotowoltalika - tomekj3 - 09-04-2017 10:26

Ogólnie jeśli coś nie przekracza 3m^2 to może być budowane bez pozwolenia ale nie mam zielonego pojęcia co i jak z tymi pier....mi zezwoleniami na fotowoltaikę


RE: Fotowoltalika - fakefejk - 09-04-2017 11:26

(08-04-2017 19:15)Roser17 napisał(a):  Sprawa wygląda tak ze w Polsce nie wolno produkować prądu na własny użytek.

Jak nie można jak jest nawet na to nałożona akcyza facepalm facepalm


RE: Fotowoltalika - bolo9797 - 09-04-2017 11:36

Znajomy zakladal sobie ostatnio 1,5 KW i nie potrzebowal zadnego pozwoleni, ale moze to byc rozne w innych regionach polski.
Najlepiej przejsc sie do gminy.

@Edit
Na podstawie art. 29 ust. 2 pkt 15 w związku z art. 30 ust. 1 Prawa budowlanego, stwierdzić należy, że ani pozwolenie na budowę, ani zgłoszenie nie jest wymagane w przypadku wykonywania robót budowlanych polegających na instalowaniu urządzeń na obiektach budowlanych. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga jednak instalowanie na obiektach budowlanych urządzeń o wysokości powyżej 3 m (na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 3 lit. Prawa budowlanego).


RE: Fotowoltalika - tomekj3 - 10-04-2017 18:06

(09-04-2017 11:36)bolo9797 napisał(a):  Znajomy zakladal sobie ostatnio 1,5 KW i nie potrzebowal zadnego pozwoleni, ale moze to byc rozne w innych regionach polski.
Najlepiej przejsc sie do gminy.

@Edit
Na podstawie art. 29 ust. 2 pkt 15 w związku z art. 30 ust. 1 Prawa budowlanego, stwierdzić należy, że ani pozwolenie na budowę, ani zgłoszenie nie jest wymagane w przypadku wykonywania robót budowlanych polegających na instalowaniu urządzeń na obiektach budowlanych. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga jednak instalowanie na obiektach budowlanych urządzeń o wysokości powyżej 3 m (na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 3 lit. Prawa budowlanego).
Czyli mogę se legalnie na dachu założyć Smile