Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Odrzucona reklamacja laptopa - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Odrzucona reklamacja laptopa (/Temat-Odrzucona-reklamacja-laptopa-146047)



Odrzucona reklamacja laptopa - Assasinoo - 03-04-2017 14:20

Witam, w sierpniu ubiegłego roku kupiłem laptopa marki Lenovo ze sklepu Komputronik. W połowie marca podczas otwierania klapy laptopa, część monitora jakby wyskoczyła, kawałek plastiku pękł etc. Po głębszej lekturze w internecie uspokoiłem się, ponieważ jest dosyć sporo tematów z tym problemem, to usterka fabryczna, ze względu na źle zamontowany zawias.. Zgłosiłem swój problem do Komputronika, odesłałem sprzęt. Po niecałych 2 tygodniach dostałem SMS'a, że kurier ma dla mnie paczkę. Otrzymałem jedynie list, następującej treści:
[Obrazek: c377d0bdae1a95e494d0c32b46866373.png]
-----
Można coś z tym zrobić? Jestem ogólnie zdziwiony faktem, że dostałem samo pismo, bez laptopa, ale możliwe, że dostanę go w innej przesyłce. Moim zdaniem laptop był użytkowany jak najlepiej, nie rzucałem przecież nim o ścianę, uszkodzenie obudowy nastąpiło z powodu wyskoczenia zawiasu, proszę doradźcie mi co mam teraz zrobić.. Zakup na osobę prywatną.


RE: Odrzucona reklamacja laptopa - Rosa93 - 03-04-2017 14:26

Ciężka sytuacja Ci powiem. Miałem podobną akcję ale z Deksptop PC - gdzie wylał się kondensator na płytę główną i ją uszkodził i też mi nie naprawili. Musiałem sam zakupić nową płytę główną. Możesz ewentualnie zadzwonić bezpośrednio do producenta czyli Lenovo i tam powiedzieć jaka sytuacja jest.


RE: Odrzucona reklamacja laptopa - Assasinoo - 03-04-2017 14:43

Poprzedniego laptopa mam 7 lat, nadal sprawny, Asus.. Tutaj lenovo wystarcza na nieco ponad pół roku, koszt ponad 3k :| Z tego co wywnioskowałem, nic nie mogę zrobić poza ekspertyzą rzeczoznawcy i złożeniem reklamacji ponownie, ale nadal mogą ją odrzucić + wszystko tworzy dodatkowe koszta. Jakby ktoś miał jakiś pomysł to pisać Smile


RE: Odrzucona reklamacja laptopa - mikuss - 03-04-2017 15:31

Tak to jest jak się kupuje w takich sklepach i produkty firmy srenovo ....
Są wypasione w stosunku do ceny, ale te wypasione elementy to najtańsza chińszczyzna z najniższej półki, lepiej dołożyć i kupić sprzęt z tą droższą chińszczyzną i wiadomo że pochodzi np asus czy acer

Możesz jeszcze spróbować drogi z rzecznikiem praw konsumenta a jak nie to pozostanie ci sąd.
Takie serwisy mają swoich prawników i szczerze mówiąc nie wygrasz bo twoją prywatną expertyzę ich adwokat podważy z palcem w d Więc pozostaje ci albo go naprawić na swój koszt albo się pozbyć na części tego złoma i odzyskać chociaż trochę kasy


RE: Odrzucona reklamacja laptopa - Assasinoo - 03-04-2017 15:34

(03-04-2017 15:31)mikuss napisał(a):  Tak to jest jak się kupuje w takich sklepach i produkty firmy srenovo ....
Są wypasione w stosunku do ceny, ale te wypasione elementy to najtańsza chińszczyzna z najniższej półki, lepiej dołożyć i kupić sprzęt z tą droższą chińszczyzną i wiadomo że pochodzi np asus czy acer

Możesz jeszcze spróbować drogi z rzecznikiem praw konsumenta a jak nie to pozostanie ci sąd.
Takie serwisy mają swoich prawników i szczerze mówiąc nie wygrasz bo twoją prywatną expertyzę ich adwokat podważy z palcem w d Więc pozostaje ci albo go naprawić na swój koszt albo się pozbyć na części tego złoma i odzyskać chociaż trochę kasy

Nie do końca, znajomy kupił laptopa MSI za koło 7k i miał tą samą usterkę, z tą różnicą, że mu uznali reklamacje i naprawili uszkodzone elementy.. Aczkolwiek fakt, więcej lenovo nie kupie...