Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaż firmy, dla inwestora - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Sprzedaż firmy, dla inwestora (/Temat-Sprzedaz-firmy-dla-inwestora-146011)



Sprzedaż firmy, dla inwestora - selfiepl - 01-04-2017 19:37

Witam

Ponieważ nie mogę założyć tego wątku w dziale "sprzedam" wrzucam go tutaj.

Mam do sprzedania zbiór serwisów zarobkowych, kilkanaście domen, kilka fanpage (ogółem 500tys fanów.). Serwisy generują kilkaset tys odsłon dziennie. Średnie zarobki na poziomie 8-12 tys/mc na stabilnym poziomie przez kilka lat. Dziennie poświęcam na całą obsługę 30 minut, więcej nie potrzeba.

Nie będę tu pytał o wartość takiego biznesu, ponieważ zależy on od wielu czynników których nie ma uwzględnionych w powyższym opisie.

To co mnie interesuje to porada w jaki sposób, gdzie szukać kupca na przejęcie takiego biznesu.

Pozdrawiam.


RE: Sprzedaż firmy, dla inwestora - zbyszeq - 01-04-2017 20:04

@[selfiepl]
Próbowałeś może TUTAJ?
Strona poświęcona właśnie pośrednictwem w sprzedaży serwisów internetowych.
Są tutaj ludzie zainteresowani kupieniem strony zarobkowej z odpowiednim $$.


RE: Sprzedaż firmy, dla inwestora - selfiepl - 01-04-2017 20:25

Tak znam tą stronę jednak zależy mi na sprzedaniu całości jako biznesu. Może się zdarzyć że sprzedam część serwisów na flippa a część nie znajdzie nabywcy, a do takiej sytuacji nie chciałbym dopuścić.


RE: Sprzedaż firmy, dla inwestora - antykt - 01-04-2017 20:25

jaka cena napisz może bedę zainteresowany


RE: Sprzedaż firmy, dla inwestora - selfiepl - 01-04-2017 21:52

Ciężko mi na chwilę obecną podać cenę, jednak mówimy tu o kwocie kilkuset tyś. dokładnej kwoty bez konkretnych rozmów nie jestem w stanie określić

Pozdrawiam.


RE: Sprzedaż firmy, dla inwestora - fusek - 01-04-2017 22:22

Kilkuset? Czyli rozumiem ze widzialem aukcje na allegro. Smieszna kwota. Xd


RE: Sprzedaż firmy, dla inwestora - Ando - 02-04-2017 08:33

Może kilkaset to lekka przesada ale te 100k+ to wg mnie minimum przy takich zyskach miesięcznych.


RE: Sprzedaż firmy, dla inwestora - fakefejk - 02-04-2017 08:54

(01-04-2017 22:22)fusek napisał(a):  Kilkuset? Czyli rozumiem ze widzialem aukcje na allegro. Smieszna kwota. Xd

Przecież taką kwotę całość wygeneruje w 10-12 miesięcy, to całkiem normalna i uczciwa kwota.

edit: a, na allegro wisi za 750 tys., zgadzam się - zdecydowanie za wysoko


RE: Sprzedaż firmy, dla inwestora - selfiepl - 02-04-2017 10:49

Dziękuję za odpowiedzi, tak jak sądziłem rozmowa może niepotrzebnie zejść na temat kwoty serwisu, a mnie interesuje, w jaki sposób?, gdzie? pozyskać inwestora do przejęcia biznesu.

Odpowiadając jeszcze na pytanie dlaczego taka kwota. W aukcji na allegro nie wszystko co można zmonetyzować jest ujęte. Kiedy dopuściłem myśl o sprzedaży, przez 2 tygodnie w marcu chciałem sprawdzić ile przy większym zaangażowaniu mogę osiągnąć przychodu i wiem że kwota 15 tys/mc jest osiągalna.

Dostałem sugestię, aby szukać potencjalnego kupca indywidualnie wśród konkurencji i prawdopodobnie za jakiś czas tym tropem pójdę.