Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Gra na giełdzie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Gra na giełdzie (/Temat-Gra-na-gieldzie-145659)

Strony: 1 2


RE: Gra na giełdzie - Shadecaster2 - 25-08-2017 20:55

Expasset a to nie jest przypadkiem zwykły hyip? piramida finasowa która upadnie :?


RE: Gra na giełdzie - janbers - 25-08-2017 21:46

Pierwsza rzecz jaka obowiązuje w każdym biznesie to - wiedza o nim. A dopiero potem wydanie opini. Jeśli firma ma biura w Polsce, audyt, firmy podległe, prowadzi działalność w nieruchomościach, forex, giełdy i wiele innych to jakoś to nijak pasuje do piramidy czy do hyipa.


RE: Gra na giełdzie - Resk - 19-09-2017 09:40

Ja generalnie inwestuję na Forex (akurat teraz sobie przerwę zrobiłem, wkrótce znów wracam) tylko i wyłącznie w oparciu o analizę techniczną. Świetna książka, która traktuje na temat AT to "Analiza techniczna rynków finansowych" - John'a J. Murphy'ego. Każdy powinien ją przeczytać, nieważne czy inwestuje na Forex, czy też na GPW. Danych makro w ogóle nie biorę pod uwagę, kalendarza makro nawet nie mam w zakładkach, po prostu mnie analiza fundamentalna nie interesuje. Ważną rzeczą może być fakt, żeby znaleźć mentora, który ma spore doświadczenie na giełdzie, olbrzymią wiedzę i poda pomocną dłoń, zwłaszcza na początku (początki zawsze są trudne). Ja takiego mentora właśnie znalazłem, który mnie w Forex wprowadził (za co serdecznie Jemu dziękuję).

Jeśli chodzi o strategie, to najlepsze są te najprostsze. O wskaźnikach czytałem, jednak nie biorę żadnego z nich pod uwagę. To na co zwracam uwagę to praktycznie te kwestie: wyłapać silny trend wzrostowy bądź spadkowy, ustalić linie wsparcia i oporu, formacje kontynuacji bądź odwrócenia trendu oraz japońska analiza świec. I tylko te czynniki biorę pod uwagę, reszta mnie po prostu nie interesuje. W wyżej wspomnianej przeze mnie książce Murphy'ego te czynniki, które biorę pod uwagę są dokładnie opisane. Zamierzam jeszcze przeczytać książkę Nisona (dotyczą tylko i wyłącznie japońskiej analizy świec), który jest ekspertem od formacji świecowych.

I jeszcze zapomniałem dodać odnośnie Forex. Ile osób zarabia, a ile traci procentowo.

Cytat:We wszystkich tych statystykach widać, że najgorszym wynikiem u jednego z brokerów było 22,7% zarabiających kont, natomiast najlepszym ponad 46%. Rozpiętość jest spora jednak zdecydowanie daleko tym wartościom do 5%, przy czym widać jak wiele rachunków brało udział w badaniu i można wnioskować, że dane te są choćby pod tym względem wiarygodne.

Źródło: https://forexclub.pl/ile-osob-zarabia-na-forexie/

Te opinie/teorie spiskowe, że tylko 5% lub 10% zarabia na Forex można włożyć między bajki. Bo jest to znacznie wyższy odsetek.


RE: Gra na giełdzie - owneed - 28-09-2017 05:26

Polecam zainwestować w Bitcoina Tongue


RE: Gra na giełdzie - anetaweiner - 25-10-2017 14:40

Wiedza to podstawa. Nie musisz być ekspertem ale warto wiedzieć w co chcesz zainwestować swoje pieniądze.

No i najważniejsze - nigdy nie inwestuj pieniędzy, których nie możesz stracić. Inwestujesz = liczysz się ze strata całości lub części środków.

Jeśli nie chcesz poświęcać kupy czasu na analizy i śledzenie wykresów to polecam przyjrzeć się ETFom. Są to fundusze indeksowane, np. na GPW dostępne są obecnie trzy - odwzorowujące zachowanie polskiego WIG 20, niemieckiego DAX lub amerykańskiego S&P500. Czyli jak "giełda" polska (czy niemiecka/amerykańska zależnie od tego na co się zdecydujesz) idzie w górę, to ETF też. Nie wiem czy warto teraz wchodzić w ETFW20L (odwzorowujący zachowanie polskiego WIG20) ale na pewno warto było to zrobić rok temu - wzrost o 40%.

Sam Warren Buffet poleca ETFy jako najlepsze rozwiązanie - inwestować stale ustaloną wcześniej kwotę i nie przejmować się za bardzo tym co się dzieje na rynku. Oczywiście zalecenia Buffeta dotyczyła giełdy amerykańskiej, w która mocno wierzy, ale można je przenieść również na inne ETFy.


RE: Gra na giełdzie - Krashai - 25-10-2017 14:51

Również polecam inwestycje w BTC.


RE: Gra na giełdzie - Dzipsiok87 - 01-11-2017 12:28

Jeżeli chcesz ruszyć z giełdą na własną rękę to musisz mieć już odpowiednią wiedzę. Co innego w zakresie kiedy możesz to robić przy pomocy odpowiednich narzędzi. Na własną rękę bez pomocy osób, które na tym zarabiają nie masz szans.


RE: Gra na giełdzie - fixu - 03-11-2017 18:38

bullshit... bez pomocy osób które na tym zarabiają nie ma szans... GPW to nie hyipy czy inne piramidy że prowadzisz szkolenia, rekrutacje itp. Najlepiej inwestuję się samemu, własne pieniądze z własną wiedzą którą nie trudno zdobyć w dzisiejszych czasach. Doświadczenie przyjdzie z czasem, a najlepsza lekcja to właśnie inwestowanie realnych pieniędzy. Zdobądź troche wiedzy, poczytaj teksty typu "10 zasad inwestowania" i się ich trzymaj. Najważniejsze to inwestować w stabilne spółki, które ZARABIAJĄ, które nie dodrukowują akcji, w chwilowym kryzysie, dołku (np: spowodowane niską/ wysoką cena USD etc). Można też bardzo bezpiecznie inwestować w spółki dywidendowe - mniejsze zyski ale pewniejsze, mniejsza szansa na stratę kapitału.


RE: Gra na giełdzie - Mariuszeek - 26-11-2017 12:53

Nauka, doświadczenie, kapitał i można zarabiać. Wiadomo nie 100000% procent rocznie, ale można sobie dorobić do pensji, lub się z tego utrzymywać. Wszystko zależy od kapitału.


RE: Gra na giełdzie - mahuzz - 26-11-2017 13:19

Mariusz - od kapitału, ale również wiedzy i... szczęścia, czyż nie? Wink