Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zbiórka na proteze dla Wojtka - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Zbiórka na proteze dla Wojtka (/Temat-Zbiorka-na-proteze-dla-Wojtka-145619)



Zbiórka na proteze dla Wojtka - Pocket - 21-03-2017 14:29

Cześć, piszę tutaj z wielką prośbą.
Mój kuzyn nie dawno skończył 15 lat od jakiegoś czasu zamyka się w sobie co raz bardziej jest to spowodowane pójściem do Gimnazjum gdzie dzieciaki nie mają uczuć. Wojtek urodził się bez 3/4 lewej ręki.

Zbieramy dla Wojtka na proteze i jednoczesnie spełnienie jego największego marzenia jakim jest druga ręka Smile
Jeżeli możesz proszę o małą symboliczną wpłatę

https://pomagam.pl/ProtezaDlaWojtka

Pamiętaj przekazując informacje dalej też pomagasz! z góry dziękuje.


RE: Zbiórka na proteze dla Wojtka - Pocket - 23-03-2017 11:12

[Obrazek: project_15559_1490259880.jpeg]

Ehh ;/ Myślałem, że na forum będzie jakiś mały odzew, ale póki co nic ;/
Jeżeli ktoś chciałby pomóc założyliśmy Wojtkowi Fanpage
https://www.facebook.com/Spe%C5%82niamy-Marzenie-Wojtka-1660768940606469/?fref=nf

Jak ktoś ma jakieś pomysły jak można jeszcze uzbierac w szybki sposób taką kwotę dla Wojtka proszę pisać Tongue

Mam nadzieje, że jakoś się to rozwinie bo fundacja w jakiej byl Wojtek w lutym uzbierała dla niego 70pln.... kpina bo jeszcze zgarneli % od tego Tongue

Dziekuje wszystkim za wsparcie Smile Pozdrawiam



Jak Pomóc Wojtkowi?
➡ Wejdź na https://pomagam.pl/ProtezaDlaWojtka/ i za pomocą przycisku "Wpłać teraz" wpłać dowolną kwotę,


RE: Zbiórka na proteze dla Wojtka - fakefejk - 23-03-2017 11:39

Pozwolę sobię na wtrącenie swoich 5 groszy.
(23-03-2017 11:12)Pocket napisał(a):  w lutym uzbierała dla niego 70pln.... kpina bo jeszcze zgarneli % od tego

Niezłe podejście do sprawy - kpina, pfff, tylko 70 złotych.

Widzę parę nieścisłości w zbiórce:
- brak 3/4 ręki? Przecież wyraźnie widać staw łokciowy.
- doszła wada wzroku - jaka? Utrudnia życie na tyle, że warto wspominać o niej w zbiórce? Wiele osób ma wady wzroku, zarówno wrodzone jak i nabyte.
- potrzebuje wsparcia psychologa - bo śmiali się z braku ręki? Czy proteza cokolwiek zmieni? Dalej będzie "inny" w oczach innych gimbusów - proteza tego nie zmieni, bo problem leży w głowie a nie braku ręki. Wiele osób ma różne uwarunkowania do bycia wyśmiewanym - grubi, rudzi, wyalienowani, zezowaci, kujony czy też dzieciaki z wadami postawy.


Nie sądzę, że promowanie zbiórki jako "daj pieniądz bo koledzy się śmieją" jest dobre. Zero informacji o chłopaku - jakie ma zainteresowania, jakie hobby, co chce robić w przyszłości. Zdecydowanie lepszym podejściem byłoby opisanie jego planów na przyszłość i to w jaki sposób brak ręki przeszkadza mu w ich osiągnięciu. Na przykład - interesuje się elektroniką, buduje różne rzeczy na arduino/raspberry pi, jednak niepełnosprawność przeszkadza mu w podstawowych czynnościach takich jak chociażby lutowanie. A może jest jakiś sport, który uwielbia?


Tyle, postarajcie się i przemyślcie jeszcze raz zbiórkę, lecz pamiętajcie o tym, że w fundacjach i zbieraniu funduszy konkurujecie z ludźmi z prawdziwymi problemami - umierającymi, obłożnie chorymi, dzieciakami, znajomymi ludzi znanych (aka medialnych) czy też osobami z wieloma pasjami, zainteresowaniami, studentami z osiągnięciami, dorosłymi ludźmi spełnionymi zawodowo przez wiele lat, którzy ucierpieli w wyniku nagłej choroby/wypadku. W aktualnej formie IMHO nie ma szansy na przebicie się z hasłem "dajcie pieniądz, bo koledzy się śmieją, jest mi przykro, a w dodatku muszę nosić okulary".

Taka rada, pisane na zimno i bez hejtu. Powodzenia!

edit: brakuje najważniejszej informacji - na co zbieracie? Proteza. Jaka? Ile takie coś kosztuje? To proteza wyłącznie wizualna czy można nią ruszać? To średnia czy wysoka półka? Wojtek nadal rośnie, więc na ile starczy? Kiedy trzeba ją wymienić? Będzie zrobiona w kraju czy za granicą? Chcecie pieniędzy od ludzi, a to działa na zasadzie wzajemnego zaufania. Musicie być z nimi transparentni.

Szkoda, że nikt w fundacji Wam tego nie doradził, bo to IMHO podstawy takich zbiórek.

edit2: poprawiłem literówki


RE: Zbiórka na proteze dla Wojtka - mikuss - 23-03-2017 11:49

(23-03-2017 11:12)Pocket napisał(a):  Ehh ;/ Myślałem, że na forum będzie jakiś mały odzew, ale póki co nic ;/

Właśnie przez to co napisał kolega wyżej jest jak jest.
Nie odbierz jako hejt ale mnie wygląda "zbiórka" na pomysł cfaniaka Wykorzystując czyjeś kalectwo jako sposób na łatwą kasę bez wielkiego wysiłku bo zawsze znajdzie się dobra dusza która wpłaci święcie przekonana że wpłaca na pomoc.


Odkąd jest się pomaga to osobiście wspieram syna naszego kolegi : http://zarabiam.com/Temat-Moj-synek-chce-chodzic-pomozecie-Julkowi-109199

Porównaj sobie jak wygląda opis i informacje tej zbiórki a "zbiórki" dla kuzyna