Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak rozliczyć się z dodatkowego dochodu w internecie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Jak rozliczyć się z dodatkowego dochodu w internecie (/Temat-Jak-rozliczyc-sie-z-dodatkowego-dochodu-w-internecie-145330)



Jak rozliczyć się z dodatkowego dochodu w internecie - rojasQ - 13-03-2017 18:08

Witam,
zdaję sobie sprawę, że takich tematów jest już dużo na forum, ale nie udało mi się jeszcze zdobyć wszystkich informacji. Wink
Sprawa wygląda tak, że ogólnie to jestem jeszcze uczniem (pełnoletnim). W wakacje pracowałem na umowie-zlecenie i dostałem już PIT-11, ale przez cały rok zarabiałem jeszcze w internecie na wynajmowaniu powierzchni reklamowej na mojej stronie (przez cały rok to około 2000 zł). I tu się rodzi moje pytanie: w jaki sposób się z tego rozliczyć? Dodać jakiś dodatkowy przychód? Tylko gdzie i jak? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi to w miarę dokładnie wyjaśnił. Smile
Pozdrawiam!


RE: Jak rozliczyć się z dodatkowego dochodu w internecie - szykiryki - 13-03-2017 18:43

W picie 37, na którym rozliczysz umowe o zlecenię, dorzuć w dodatkowych źródłach najem powierzchni.


RE: Jak rozliczyć się z dodatkowego dochodu w internecie - rachman - 13-03-2017 19:45

Nie 37. Jeśli miał chociaż 1 dochód z którego "pracodawca" nie odprowadzał podatku/zaliczek a więc powinien sam to zrobić to musi PIT-36 złożyć. Tam jest rubryka najem/dzierżawa i ona jest odpowiednia do najmu powierzchni reklamowych na stronach www. Więc dochody z pracy (co dostał PIT-11) wpisuje w dochody i dodatkowo dochód z najmu w najem/dzierżawa (chociaż niektórzy błędnie upierają się i wpisują w "inne") Wink
No chyba że najem był na jakąś umowę i zlecający odprowadzał od tego jakieś podatki ale podejrzewam że nie i na nim spoczywał obowiązek zapłaty podatku od tego.

Info z pierwszej lepszej strony w googlu:
Cytat:Jaki rodzaj deklaracji PIT wybrać?

Uzyskany przychód należy rozliczyć w zeznaniu rocznym. W zależności od tego kto jest sprzedawcą oraz jaki sposób opodatkowania został wybrany, należy złożyć odpowiedni PIT. W przypadku wyboru ryczałtu, rozliczenia należy dokonać na PIT-28. Jeżeli podatnik wybiera rozliczenie na zasadach ogólnych, to niezależnie czy prowadzi działalność czy też uzyskuje dochód ze sprzedaży miejsca na reklamę jako osoba prywatna - będzie zobowiązany do złożenia PIT-36. Natomiast przedsiębiorcy, którzy korzystają z opodatkowania podatkiem liniowym, składają PIT-36L.

https://poradnik.wfirma.pl/-sprzedaz-powierzchni-reklamowej-w-internecie-opodatkowanie-pit


RE: Jak rozliczyć się z dodatkowego dochodu w internecie - szykiryki - 13-03-2017 20:04

Dopóki nie rozliczałam ryczałtem subów, to wpisywałam to w pit37 razem z umową o pracę, zleceniami itp. bo tak mi poleciła Pani w urzędzie Big Grin.
Ale wiadomo, że One tam nie wiedzą nic o życiu, więc to co napisał Rachman, podająć równiez podstawę prawną jest ok, więc składaj oba formularze Smile


RE: Jak rozliczyć się z dodatkowego dochodu w internecie - rachman - 13-03-2017 20:13

Nie oba. PIT-36 ma pola dla pracy z której zapłacił pracodawca podatek, na samej górze, a na dole są rubryki najem/dzierżawa, odpowiednie dla najmu powierzchni reklamowych Wink Jak ryczałtu nie zgłaszał to ten pit wystarczy.

Zasada jest taka ze jak masz tylko dochody z których za Ciebie odprowadzają haracz rozliczasz na 37 a jak masz choć 1 dochód z którego musisz sam to zrobić wtedy wsio pakujesz na formularz 36 (zielony). Nie składa się 37 na pracę a oddzielnie 36 na najem. 36 to takie 37 turbo Wink Masz tam chyba wszystko co w 37 + dochody z których samemu odprowadzasz podatki.

Panie w urzędach różnie mówią, bo różny stopień wiedzy posiadają Wink Tego to jestem pewien bo wiem to z KIP i wielu artykułów o tematyce podatkowej Wink


RE: Jak rozliczyć się z dodatkowego dochodu w internecie - rojasQ - 13-03-2017 21:13

Dziękuję bardzo za pomoc, takiej właśnie odpowiedzi szukałem. Smile