Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Subb sms podatek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Subb sms podatek (/Temat-Subb-sms-podatek-145066)



Subb sms podatek - Ceglaa - 06-03-2017 12:23

Witam.
W roku 2016 zarobiłem około 7 tyś na subbsms i chce zapłacić podatek do 30 kwietnia w rozliczeniu rocznym jako inne dochody i teraz pytanie, gdzie to wpisać pit 36 czy 37? To mój jedyny dochód w ciągu roku.. Wiem, że było dużo tych tematów na ten temat, ale już się z tym wszystkim pogubiłem, bo raz pisze tak, a raz jeszcze inaczej. A boje się jakichkolwiek problemów ze skarbówką tym bardziej że to moje pierwsze rozliczenie w życiu


RE: Subb sms podatek - szykiryki - 06-03-2017 12:48

Pit36.


RE: Subb sms podatek - Ceglaa - 06-03-2017 21:26

A skarbówka nie stwierdzi, że jest potrzebna do tego działalność gospodarcza? Bo też na coś takiego natrafiłem w jakimś temacie.. I czy wystarczy wpisać daną kwotę w inne dochody? Bo jak wypełniam pit w programie jest też coś takiego jak "wpisz nazwę przychodu z innych źródeł" Xpokerface


RE: Subb sms podatek - rachman - 28-03-2017 23:42

Skoro sam powinieneś odprowadzać zaliczki na podatek to 36. Skarbówka czy stwierdzi... ich spytaj. Pytanie powinno brzmieć: czy może stwierdzić Wink Tak, może. Nie musi. Zależy od urzędu/urzędnika. Różnie interpretują Wink Kwota już jest taka że zwraca uwagę. Ba, mi wiele lat temu stówkę jak zarobiłem pierwszą już się pytali czy będę rejestrować...
Inne albo najem/dzierżawa jeśli to najem powierzchni reklamowej. My nie wiemy jak żeś zarabiał więc musisz zdecydować sam - zasugeruj się regulaminem serwisu w którym zarabiasz lub w dziale FAQ coś może będzie. Może być tak albo tak... Kwota wyjdzie i tak ta sama...
Złóż pita online najlepiej. Noś kaptur na głowie. Uważaj na podejrzanie wyglądających ludzi to nie dojdą Wink