Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczenie za program Adboni - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczenie za program Adboni (/Temat-Rozliczenie-za-program-Adboni-145052)



Rozliczenie za program Adboni - Zmatus - 05-03-2017 23:38

Witam, w lipcu 2k16 udało mi się zarobić w programie adboni jednorazowo 497.45 zł za promocję banneru na stronie internetowej. Jako, że sam w tamtym czasie konta bankowego nie posiadałem pieniądze zostały przelane na konto bankowe rodziców (przed tym wypłata w btc na konto w bitmarket24.pl). Jak pieniądze te powinny zostać rozliczone?


RE: Rozliczenie za program Adboni - rachman - 06-03-2017 13:59

Takie coś nie ma prawa bytu w prawie podatkowym więc jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Zarobki można tylko na swoje konta wypłacać, nie kolegi czy mamy. Tyle w temacie.
Ciężko tu coś poradzić bo niby Ty zarobiłeś ale to rodzice mogą jedynie wykazać dochód... nie wykażą w picie to będą się tłumaczyć w razie wychwycenia tego (na co są nikłe szanse na szczęście).
Rozlicz jakbyś normalnie na swoje wypłacił myślę a w razie czego będziecie się spowiadać. Trudno. Możesz też na KIP zadzwonić ale nie wiem czy coś sensownego wymyślą na futurystyczną dla nich sytuację Wink

p.s. PIT-36, najem powierzchni reklamowej więc najem/dzierżawa.