Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Bitcoin - portfel, problem - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Kryptowaluty (/Forum-Kryptowaluty-374)
+--- Dział: Dyskusje o Kryptowalutach (/Forum-Dyskusje-o-Kryptowalutach-458)
+---- Dział: Bitcoin (/Forum-Bitcoin-372)
+---- Wątek: Bitcoin - portfel, problem (/Temat-Bitcoin-portfel-problem-144687)

Strony: 1 2 3


Bitcoin - portfel, problem - mateuszm023 - 23-02-2017 23:13

Witam serdecznie wszystkich, dopiero zaczynam przygodę z Bitcoinami i chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu i wytłumaczenie mi jednej rzeczy. Otóż:

wszedłem na stronę Bitcoin.pl i tam wg wskazówek założyłem portfel - w programie MultiBit. Następnie założyłem konto na BitMarket aby zdobyć Bitcoiny. Wykupiłem je za 210 zł i owszem miałem bitcoiny. Ale to tylko na tej stronie. Myślałem że aby mieć je w portfelu to należy je tam przesłać, dlatego tez wygenerowałem kod żądania w portfelu, który wkleiłem przy wysyłaniu bitcoinow ze strony BitMarket (kod był poprawny). Bitcoiny po tej wysyłce zniknęły ze strony BitMarket jednak do dziś nie dotarły do mojego portfela. Nie rozumiem czemu, nie wiem gdzie teraz są, jak je odzyskać, czy jest w ogóle taka możliwość ? zaznaczę że sprawdzałem też na blockchain co się stało z tym i mi pokazuje że nie znaleziono takiej transakcji. proszę o pomoc Wink


RE: Bitcoin - portfel, problem - rachman - 24-02-2017 15:12

Na stronie BM masz prawdopodobnie adres portfela "X" a w programie MB adres "Y". Kasa więc bez przesłania nie może być w 2 miejscach jednocześnie Wink
Z BM trzeba wysłać na MB. Nie używam ich ale teoretycznie musisz na stronie BM wpisać adres jaki masz w MB i na niego wysłać sobie kasę.
Nie wiem o jakich kodach piszesz - chodzi Ci o adresy portfela BTC? To coś w rodzaju np.: 16BbUSJBKp6GTFm8zHxxWvqkKenBUbzrje
musisz go podać jak numer konta bankowego i na niego Ci przyjść powinny satoshi.

Strona BM ma pewnie historię wysyłek - sprawdź czy na pewno podałeś dobry adres portfela skopiowany z MB. Prawdopodobnie masz tam też hash transakcji. Sprawdź.


RE: Bitcoin - portfel, problem - Pan Inwestor - 24-02-2017 15:50

W sumie najlepiej by było gdybyś podał adres transakcji wychodzącej z Bitmarket. Hash transakcji jak wspomniał kolega powyżej. Tam sprawdzisz na jaki portfel poszła wypłata.


RE: Bitcoin - portfel, problem - Wegen - 24-02-2017 15:51

Powinieneś dostać nr wysyłki, zobacz na blockchain'ie co się z nią dzieje.


RE: Bitcoin - portfel, problem - kubagrzybowski - 24-02-2017 17:14

MultiBit to program/ portfel instalowany na twoim kompie więc musi ściągnąć wszystkie transakcje może być to nawet kilka GB (z tego programu nie korzystałem więc nie wiem ile dokładnie tego może być) dopiero po aktualizacji BTC powinno być dostępne w twoim portfelu, pytanie po co korzystać z tego typu programów? są bezpieczne portfele online działają znacznie szybciej. Jeśli za jakiś czas nie będzie twoich btc to znaczy, że mimo wszystko coś zrobiłeś źle. Posłuchaj rad poprzedników i przeszukaj historie oraz podaj ID tras. jak nie wiesz gdzie to podeślij PrtSc zobaczymy co jest. Skoro sprawdzałeś po numerze ID trans. w blockchain to być może BitMarket też z niego nie korzysta są inne serwisy tego typu albo jest problem z potwierdzaniem więcej masz tu: http://zarabiam.com/Temat-blockchain-Niepotwierdzona-transakcja-144625


RE: Bitcoin - portfel, problem - rachman - 24-02-2017 17:25

Cytat:bezpieczne portfele online
Są bezpieczne dopóki nie zamkną strony Wink Online można trzymać pewne kwoty ale trzeba mieć świadomość że to nie banki i nie są objęte BFG. Strona padnie (a przyczyn może być wiele) to tracimy zazwyczaj wszystko.

MB nie ściąga bloków całych tylko sygnatury/nagłówki czy jakoś tak. Dużo mniej ma dzięki temu do zassania.
Musi sprawdzić hash i tam będzie czy w ogóle kasa wyszła, czy są potwierdzenia. Będą to znaczy że musi jeszcze pociągnąć danych bo nie zassało wszystkiego Wink


RE: Bitcoin - portfel, problem - kubagrzybowski - 24-02-2017 20:17

(24-02-2017 17:25)rachman napisał(a):  
Cytat:bezpieczne portfele online
Są bezpieczne dopóki nie zamkną strony Wink Online można trzymać pewne kwoty ale trzeba mieć świadomość że to nie banki i nie są objęte BFG. Strona padnie (a przyczyn może być wiele) to tracimy zazwyczaj wszystko.

Może za bardzo pojechałem z tym "bezpieczne", nie mnie jednak banki też padająTongue
Osobiście korzystam z Xapo i CoinBase.


RE: Bitcoin - portfel, problem - mateuszm023 - 24-02-2017 21:55

dzięki, no więc tak. btc nadal w portfelu brak. sprawdziłem wszystko i wyglada to tak
[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

i nie wiem co dalej i jak mam to zrobic. czy w portfelu mam wyslac żądanie?


RE: Bitcoin - portfel, problem - kubagrzybowski - 24-02-2017 22:03

podaj swój adres BTC formie kopiowalnej


RE: Bitcoin - portfel, problem - mateuszm023 - 24-02-2017 22:20

(24-02-2017 22:03)kubagrzybowski napisał(a):  podaj swój adres BTC formie kopiowalnej

ok.. tylko jak to zrobic? wybacz ale jestem jeszcze troche zielony z tym wszystkim ;P